Relacja z III Dni konopi w Kurozwękach

hempempire 23.09.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Kurozwęki to niewielka wieś w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, słynąca głównie z pałacu, będącego kiedyś siedzibą rodu Kurozwęckich oraz hodowli bizonów amerykańskich. Często organizowane są tam imprezy tematyczne czy koncerty, ale połowa września to termin zarezerwowany w Kurozwękach na Dni Konopi.

  To już III edycja tego trwającego trzy dni wydarzenia i jak stwierdzają organizatorzy na pewno nie ostatnia. Z roku na rok liczba firm produkujących lub dystrybuujących wyroby z konopi rośnie, a samo wydarzenie umacnia swoją pozycje w kalendarium imprez o tematyce konopnej. Mimo ograniczeń prawnych ta gałąź przemysłu prężnie się rozwija co z pewnością cieszy organizatorów i zwolenników konopi.
  • Pierwszy dzień to głównie konferencje poświęcone medycznym aspektom marihuany, konsekwencjom prawnym czy zastosowaniach konopi w przemyśle.
  • Dzień drugi to kontynuacja wykładów z poprzedniego dnia wzbogacona o stoiska firm z całej polski prezentujących swoje produkty.
  • Trzeci dzień to targi oraz warsztaty z tkactwa, budownictwa czy modelarstwa oraz pokaz ścinki pola konopi.
  Cała impreza odbywała się w sąsiedztwie pola konopi, które wydzielało specyficzną woń, niosącą się po całych Kurozwękach. Może to dzięki temu zapachowi atmosfera była tak wspaniała. Organizatorzy postarali się nagłaśniając wydarzenie w lokalnych mediach, co skutkowało przybyciem bardzo dużej ilości osób, w tym przedsiębiorców (chcących nawiązać współpracę z innymi firmami z branży), pacjentów, rolników a także laików, którzy przyjechali oglądać pałac i bizony, ale z zainteresowaniem rzucili okiem na ekspozycję firm.

  Na imprezie tego typu nie mogło zabraknąć znanych osobistości. Obecni byli czołowi przedstawiciele Wolnych Konopi (Andrzej Dołecki oraz Jakub Gajewski), a jeśli został poruszony temat medycznej marihuany to musiała się też pojawić Pani Dorota Gudaniec oraz szerokie grono lekarzy z Jerzym Vetulanim na czele.

  Wideorelacja z całego wydarzenia:
  https://www.youtube.com/watch?v=L2QsC7IMLE0
   
 2. p0werful str0ng

  p0werful str0ng dobry z NATURY

  dlaczego nic o tym nie wiedziałem ?
   
 3. Mam nieco ponad 200 km. Gdybym wiedział, na pewno bym się wybrał;] Daj znać wcześniej w przyszłym roku.
   
 4. CharlieTango

  CharlieTango Użytkownik

  Też nic nie wiedziałem. W jakich mediach było to ogłaszane ?
   
 5. Bird

  Bird Użytkownik

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...