1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Radiatory do LED Cree CXB 3590CD 72V

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez MJmafia w dniu 20.12.2016

1. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

Podaję link do radiatorów na piekarz.pl i myślę że są to najlepsze radiatory do LED COB na tej stronie http://www.piekarz.pl/pl/?group=36&f=770,12336&a=770,12336
    Proszę nie ktoś kto się zna na radiatorach powie mi czy się mylę bo wyczytałem na stronie że najlpeszy radiator ma jak najmniejsze K/W. Ledy chem żeby chodziły na około 95-100% mocy.
    Ogarnąłem już temat co i jak z LEDAMI COB jak się wylicza ile watów na diode jaki zasilacz itp itd teraz bym chciał ogarnąć radiatory, ktoś pomoże ?
    Dziwi mnie bardzo też że nikt na tym forum nie uprawia pod COB CXB 3590...a są bardzo wydajnymi lampkami dla panieniek. Potrzebna mi wiedza o radiatorach żeby przeliczyć koszty budowy panleu.

2. mattiv

mattiv Expert

jak to nikt nie uprawia? 95-100% to jakie natężenie tam chcesz dać na te coby 72v? chyba bym musiał na głowę upaśc żeby za radiator z wentylem dać 150 + przesyłka

1 person likes this.
  3. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

Ja tylko piszę to co w internecie jest podane i każdy może sobie sprawdzić sprawność każdego radiatora będzie tym lepsza im niższe będzie K/W najlepiej poniżej 1,0K/W. Najważniejsze w efektywności diody jest to jakie chłodzenie będzie miała, jak będzie się grzała to światło ucieka z ciepłem więc skoro spokojnie można ochłodzić diody do temp 50 stopni to dlaczego każdy na forach konopnych przyjmuje że temperatura diody będzie 85 stopni roftl ! Ja chcem puścić diody na 1,4A i schłodzić je do temp. 30 stopni aby uzyskać efektywność 95%. Jak nie masz kasy to twoja sprawa ale nie gadaj że na głowę trzeba upaść żeby kupować drogi sprzęt japierdole Skoro ludzie uprawiają jak twierdzisz to w takim razie ja twierdze że nikt nie pomaga w kwestii COB bo zainteresowanie mizerne tak samo z fotorelacjami też słabo wcześniej było gadanie że ludzie się zajmują outami-OK ale teraz w środku zimy ? NO I PEWNIE SKORO KAŻDY WIDZI ŻE JESTEM ŚWIEŻY W TEMACIE TO MOŻNA NA MNIE WIESZAĆ PSY!
    Czas zmienić forum tutaj szkoda czasu tracić

--- Dodano ---

Jebie mnie to czy są drogie czy nie chcem tylko widzieć czy są najlepsze czy nie a skoro chuja się znasz to nic nie pisz lepiej bo mnie wkurwiasz już :oczy:konto mi skasujesz pewnie to sobie kasuj w dupie to mam

4. mattiv

mattiv Expert

nikt na Tobie nie wiesza psów, popatrz w dane katlogowe tego coba, jest tam wykres temp i dane dot. radiatora, poza tym uważam że puszczenie tych diod na 1400mA mija się z celem, a skoro taki oczytany jesteś to już dawno powinieneś wiedzieć co i jak....
    ps. rób jak chcesz, przecież to Twoja kasa
    skoro Ci nie pasuje, jak ktos Ci chce pomóc zaoszczędzić kasy i kłopotów, to zmień sobie forum, a jeszcze jedna taka gadka i rzeczywiście ban poleci

1 person likes this.
  5. P0RT0WIEC1948

P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

trafiłeś na najspokojniejszego typka na forum ;d poprostu zasugerował ci że można coś taniej zrobić abyś zaoszczedził, A i tak zrobisz jak będziesz uważał ;] niepotrzebna spina :zkrzaka:

1 person likes this.
  6. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

ja nie będe słuchał gówniarzy jak chcesz to banuj ale mnie nie wkurwiaj wyjebane mam na ciebie i na te forum mam już to ogarnięte a chuj ci do tego gówno sie znasz tyle ci powiem, zmienim forum bo z bałwanami nie mam zamiaru pisać.
    PORTOWIEC do ciebie nic nie mam

7. P0RT0WIEC1948

P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

ja do ciebie również nic nie mam,według mnie niepotrzebny zacier , za bardo do siebie odebrałeś słowa kolegi ,on nie jest gówniarzem ja również nie jestem i podejrzewam że ty także nie jesteś ;] więc po co to wszystko ;d było pytanie ,była odpowiedz i niepotrzebna cała reszta haha

1 person likes this.
  8. L4nceR

L4nceR Expert

Tu masz kolego przecież podobny bo 0.19K/W radiator: KLIK
    68zł za radiator tylko tu już zasilacz 24V 0.25A by był konieczny. Jeśli robimy konstrukcję np. na kilku COB`ach łącząc radiatory na jakimś stelażu to ładnie można zasilacz gdzieś pomieścić. Tak więc w porównaniu tutaj kupisz 2 radiatory za tamten jeden. A w sumie tylko wielkością się różnią - mimo to pochłanianie ciepła z watt`a mają praktycznie identyczną (wg. opisu).

9.  
  10. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

Fajnie że w końcu kilka ciekawych odpowiedzi powstało, stwierdziłem jednak po przeczytaniu wielu artykułów i ciekawych fotorelacji na forach związanych z naszą ulubioną roślinką że najprawdopodobniej taniej a do tego bardziej wydajnie będzie użyć diod Citizena CLU0058, ich nie potrzeba aż tak bardzo schładzać żeby uzyskać dobrą wydajność więc tutaj wielka ulga a po dorzuceniu widma 660nm powinien wyjść kozak panel, potrzebuję małej pomocy może ktoś wie gdzie tanio można zamówić obudowy na wymiar do paneli led? Wkrótce o ile nie dostanę bana ;d: przedstawię po kolei dla laików jak to wszystko się ma do siebie jak wybierać diody, zasilacze jak wyliczać moc ogólnie co z czym się je na talerzu dla leniwych krok po kroku przystępnym językiem itd itd mam nadzieję że potem każdy będzie mógł sobie zbudować swój potężny panelik LED COB lub jakikolwiek ;d hehe

11. L4nceR

L4nceR Expert

Fajnie by było zobaczyć taki poradnik bo sam mam wiele pomysłów na konstrukcję panelu z diod COB.
    Obudowy raczej nie kupisz. Jeśli znasz się na wytrawianiu to mógłbyś bardzo ładną płytkę zrobić i do niej przylutować COB`a. Panel będzie wyglądać schludniej i bez kabelków. Jeśli masz jakieś blachy ze starego komputera, wyrzynarkę bądź szlifierkę to mógłbyś wyciąć odpowiednie wymiary, przewiercić aby zrobić wywiew na wentylator, oraz domowym sposobem wygiąć blachę w odpowiednich wymiarach. Całość przykręcić do prostokątnego radiatora. Sam tak będę robić jak będę budować panelik :)

12. uho667

uho667 Moderator Moderator

nie mialem nigdy clu58 ,ale wiem jaka moc posiadaja i wiem jak duze sa, i nie chce mi sie wierzyc ze nie daja tyle ciepla co cree 3590, te diody ( 375 watt a widzialem nawet takie co maja 530 na jednej diodzie) te diody sie kupuje bo maja duzo mocy i duzy zakres mA co znaczy ze puszczajac je na 75% mocy i tak bedzie jedna dioda miala kolo 100 watt co wydaje mi sie bedzie sie grzalo ,

13. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

Wiem Lancer ogólnie jest to bardzo proste żeby zrobić samemu jednak niestety nie mam giętarki do blachy :( chociaż jak będę swój warsztat wyposażał w przyszłości to kto wie może kupię jakąś bo nawet widziałem za tysiaka można dostać :flaszka:

*uho masz rację że się będzie grzało tylko bardziej chodziło mi o to że Citizen zdaje się ma większe możliwości jeśli chodzi o sterowalność amperami a co za tym idzie mocą i faktycznie ich początkowa moc jest większa niż początkowa moc Cree jednak my nie będąc tytułowanymi ekspertami w tej dziedzinie z odpowiednimi przyrządami do pomiarów nigdy nie stwierdzimy w 100% co jest lepsze itd itd będę się starał zrobić porównanie na zasadzie teoretycznych wyliczeń i spostrzeżeń moich jak również innych growerów i mam nadzieję że coś fajnego z tego wyniknie. Pozdro :rastaman:

2 people like this.
  14. uho667

w sumie to testow nam nie trzeba skoro mamy pdf i kupujemy diody orginalane od bardzo dobrego producenta , takie firmy nie pozwola sobie na chujowy produkt ,do tego testow najebane jest ze hohho i wystarczy czytac czytac i czytac ,

1 person likes this.
  15. mattiv

mattiv Expert

za co niby bana?;]
    topór zakopmy i zajmijmy się tematem.... zamiast obudowy możesaz kupić holder i sam radiator użyć jako obudowy....
    ale co ja tam wiem;]
    patrz co się dzieje jak za nisko te coby się trzyma, chociaż temp. w normie
    ps. co do tego chłodzenia, myślałes nad wodnym od procesorów? oczywiście tylko w pełni aktywne (z pompą obiegową) chyba sie pokusze o zakup i test;]

Attached Files:

1 person likes this.
  16. uho667

jest moc co? haha

1 person likes this.
  17. L4nceR

L4nceR Expert

Kremem UV je nasmaruj bo za bardzo je opaliłeś ;d

18. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

tak więc topór zakopany, decyzja zapadła zamówiłem już Citizeny 0058 zobaczymy na co je stać, każdy grower sobie jakieś tam małe teściki powinien poprowadzić w celu edukacji, tym bardziej że nikt nie chce zużywać tyle prądu tylko mniej jak to możliwe

uho ty masz doświadczenie powiedz czy lepiej byłoby według ciebie zastosować na 4 diody 1, 2 czy 4 zasilacze? cenowo 4 wychodzi najtaniej i jak sie spali to tylko 1 dioda przestanie działać a nie wszystkie jak myślicie ? diody będę puszczał od minimum czyli 2250mA do około 2800mA nie więcej bo nie ma sensu

Na set upie spectrolight 240 W mają chyba meanwella HLG 240-H 54 ? czy się mylę ;d

Last edited: 30.12.2016
    2 people like this.
  19. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

To jak będzie ktoś coś się wypowie ? W końcu mają tutaj ludzie pojęcie tam słyszałem ;d...ale chyba jest ich z deczka mało ? :rastaman: pozdrawiam

20. mattiv

mattiv Expert

Jesli najtaniej wychodzą 4 to tyle bym bral . Będziesz miał te coby na jednym panelu, czy każdy osobno? Szukaj zasilaczy z regulacją natężenia prądu.
    je

--- Dodano ---

Zależy tez jak chcesz je spiac, szeregowo czy równolegle, chociaż drugiego rozwiązania nie polecam.

1 person likes this.