1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Pytanie dotyczące nawożenia automatów.

Dyskusja w dziale Śmietnik rozpoczęta przez balka10 w dniu 11.03.2012

1. balka10

balka10 Tuptuś

Siemka ! Wyczytałem się, że automatów nie trzeba podlewać biohumusem ponieważ tego nie potrzebują, tylko platon K. I tutaj pytanie czy zacząć podlewać platonem wcześniej czy jak zaczyna kwitnąć? ;d

2. agricola69

agricola69 Autorytet

Twoje źródła są kiepskie. Radzę więcej poczytać...

3. balka10

balka10 Tuptuś

No właśnie już sporo czytam i zaczynam się gubić... :/ czyli rozumiem, że biohumusem też nawozić. To teraz się upewnię, czyli biohumusa lać 1/2 zalecanej dawki na 1L wody?

4. Enteogenny

Enteogenny Wiedza nadprzyrodzona

Sprawa wygląda tak, ze Biohumus to nawóz zawierający głównie azot. A jak wiadomo azot jest potrzebny roślinie na wegu, a automaty praktycznie nie mają wega bo po ok 2 tyg zaczynają kwitnąć. Dlatego nie trzeba lać im nawozu na weg, tylko od razu te na flo. Sprawa ma też to do siebie że dopiero do 2 tygodniowej można w ogóle lać jakiekolwiek nawozy, a wtedy już jest flo. Jednak i tak radziłbym na pierwsze podlanie dać biohumusa, bo zawiera dużo mikroelementów i mikroorganizmów poprawiających jakość gleby, a jedno dawka azotu na początek na pewno nie zaszkodzi :)

5. Punky

Punky Weteran

Zależy od stadium rośliny.

6. jaqub13

jaqub13 Inspiracja

W sumie jakby nie patrzyć to racja co piszesz;d

7. balka10

balka10 Tuptuś

Dzięki, czyli dam jedną dawkę biohumusa po 2 tygodniach a potem już platon K. I jeszcze mam jedno pytanko. Będzie to teraz mój pierwszy out i kupuje ziemię w sklepie ogrodniczym (nie będę nic przekopywał ani mieszał) i czy dać keramzyt na dno? I czy w ogóle opłaca się kupować dolomit skoro to będzie ziemia z ogrodniczego?

8. Enteogenny

Enteogenny Wiedza nadprzyrodzona

Nie dawaj nic, wykopujesz dołek i sypiesz dobrą ziemię i jest git :)

Jaqub13 no przecież jakby tak nie było to bym nie pisał :]

9. balka10

balka10 Tuptuś

Dobra dzięki ziomki ;d

nasiona marihuany, nasiona konopi