1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Pytania niewarte zakładania nowego tematu.

Dyskusja w dziale Wszystko o uprawie konopi rozpoczęta przez Glina w dniu 20.10.2011

1. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

Ja tak robilem, i kilka poszlo jebac, reszta srednio wyglada...

2. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

Jak wlozysz kielki w doniczki to moga stac w ciemnym miejscu to wpierdziel je pod lozko czy do piwnicy, jak pokaza głowy to daj na dwor przykryj i daj sobie 20% na straty

3. Witam

1. Moje indoor rośliny (AK47) mają już ponad trzy miesiące ale topy są słabiutkie i mam wrażenie że zatrzymały się w rozwoju.
    Sama roślina pomimo tego że jest mała/niska jest zdrowa, wszystkie liście wyglądają mega zdrowo.
    Box jest bardzo mały, nawożę co drugie podlewanie, rośliny są teraz bardzo blisko lamp (enego. Philips Toronado) ok. 5-10 cm ale temperatura i wilgotność jest ok, mam duży mocny wentylator wyciągający i okresowo pracuje wentylator wtłaczająco-mieszający.
    Ścinać, czekać, co robić? Proszę o ocenę, porady fachowców.

2. Druga roślina trochę większa ale topy to tragedia, 4-5 razy mniejsze niż ta pierwsza. To wynik błędów popełnionych na początku. Zastanawiam się wyniesieniem jej na outdoor. Czy to ma sens, czy pomoże?

3. Co parę dni jak już światło zgaśnie, wyciągam je z boxa i spryskuje wodą spryskiwaczem. Gdzieś czytałem żeby tak robić. Nie robię błędu?

4. Rudałke

Rudałke Tuptuś

Czy stanie się coś jeśli do sadzonek użyję ziemi o pH 5,5-6,5 a docelowa ziemia w donicy będzie miała pH 6,5-7,0?

5. bede kiełkował nasiona przy pomocy ROOT!T Natural Sponge i ROOT!T First Feed .
    Chce się upewnić czy dobrze rozumiem instrukcje, biore 1l wody daje do niej 5 ml frist feed i w tej substancji maczam gąbeczki i do tej gąbeczki wkładam nasionko. Zgadza sie? i jeszcze na jaką głebokość to nasionko i czy wyciskać te gąbeczki żeby były wilgotne czy ma sie aż z nich lać

6. Rudałke

Rudałke Tuptuś

Czy stanie się coś jeśli do sadzonek użyję ziemi o pH 5,5-6,5 a docelowa ziemia w donicy będzie miała pH 6,5-7,0?

7. Ashley

Ashley Kobieta grower

Ziomki i Ziomalki!

Nie widzę shoutbox'a ...
    Tylko ja mam taki problem czy ktoś jeszcze????

8. siema
    moja roslina indoor w fazie kwitnienia musi spedzic kilka dni w temp 5 stopni. odratuje ja?

9. Ashley

Ashley Kobieta grower

Ziomki i Ziomalki!

Nie widzę shoutbox'a ...
    Tylko ja mam taki problem czy ktoś jeszcze????

10. Jeżeli ułamała się łodyga (od zwykłego liścia) to pozbyć się jej czy jest szansa, że się zrośnie z główną łodygą?

11. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

Jeśli to duża roślina to nie warto, a jak mała to możesz spróbować to zakleić plasterkiem i może się zrośnie.

12. witam wszystkich doswiadczonych i tych mniej, ale ogonie odnosze sie glownie do tych doswiadczonych zaczalem przygode z growboxem wlasnej roboty, chcialem sie zapytac czy cos tu mam przypadkiem ze tak powiem "spierdolone" wiadomo jak kazdemu zalezy mi jak najbardziej na jak najwiekszym ploniku sa to 3 roslinki z AF wiatraczek tez jest, lecz nie widoczny na tym zdjeciach jest w prawym dolnhym rogu boxa prosze o rady jak cos zjebalem co do ziemi to standardowa ph 5.5-6.5 nawozy na weg biohumus na flo mam plantok K a dziurki zrobione od razu pod LST a wygladaja one tak

13. Racuch

Racuch Forumowy guru

rozmiary boxa ? i jakie swiatło tam masz?

14. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

"Kilka" to od 2 do 9. Im blizej dziewięciu, tym mniejsze szanse na przetrwanie, ale 3-4 dni powinna dać radę.

15. Według kalendarza roślina powinna już być gotowa dawno temu, ale topki wydają się być małe.
    Ścinać, czekać, co robić? Poszę o ocenę.

Attached Files:

16. to sa ledy no dokladnie sie nie znam i nie wiem jak ocenic po prostu wymiar to jakies wysokosc 80 szerokosc 90 i glebokosc okolo 30 . wiem tyle ze podpiete ja mam pod zasilac od kompa na 12v

--- Dodano ---

no moze glebokosc ciutek wieszka jednak nie jestem pewien czy te dziurki na dole wystarcza a temperatura ciagle okolo 26 C

17. Racuch

Racuch Forumowy guru

no wiesz swiatło jest potrzebne niebyljakie do tego zeby cos urosło, zobaczysz jak wyjda z ziemi i czy beda sie wyciagac, to bedzie znak ze zamalo swiatła a i przy tej wysokosci polecam trening LST

18. ogolnie to dostalem te ledy od znajomego nie wiem czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy jakkolwiek sie one nadaja sa one na zdjeciu tylkko nie wiem czy idzie cos z tego wywnuoskowac

19. Witam. To mój pierwszy post na forum ;)
    Mam 3 roślinki auto, trzymam je w foliaku z pomidorami, mam je w doniczkach, bo tylko tak mogły się zmieścić i tutaj jest moje pytanie, czy przy przesadzaniu do większych donic dobrym pomysłem jest wsypanie żwiru na dno? Tylko takiego mocno piaszczystego największe kamyki po 3mm?

20. fakejust

fakejust Inspiracja

dobrze idzie jak na 13 dzien flo ?

21. Coś poszło nie tak i post nie jest na samym dole :/

22. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Spoko :)

23. Siemanko. Ostatnio oprócz outdoru postanowiłem zabawić się w indoor. Zrobiłem boxa wykleiłem ładnie kocem uszczelniłem zrobiłem wentylację + mieszak w razie zbyt dużej wilg albo temp. Problem polega na tym, że wykiełkowałem 5x cream candy od PPestka. Wszystko ładnie wsadziłem do gleby po 2 dniach miałem je na powierzchni. Te które miały pestkę to już zgubiły albo im pomagałem delikatnie. Po 2 dniach w boxie nie widzę żadnych zmian u roślinek jakby się zatrzymały. Może są zbyt daleko od lamp? Temp w boxie 20-25 stopni oświetlenie 3x żarówka PILA 1521 lumenów każda + 1 żarówka PHILIPS 700 lumenów. Od roślinek do żarówek jest 35 cm jak widać na img. Dziś jest słońce więc wystawiłem młode na dworek z boxa bo bałem się, że się zatrzymają.
    20180520_081537.jpg

24. Mam pytanie takie co do wilgotności jak mam ja wytworzyć w błocie i jak sprawić by było dobrze mówię o takim boxie [​IMG][/url]

[​IMG][/IMG]

--- Dodano ---

Mam pytanie takie co do wilgotności jak mam ja wytworzyć w błocie i jak sprawić by było dobrze mówię o takim boxie [​IMG][/url]

[​IMG][/IMG]

25. Antonia

Antonia Autorytet Growerka

Puszczaja korzenie;) zaraz ruszy, takze sie nie przejmuj;)

26. Siemanko. Planuje zasiac pestki Critical + 2.0 oraz Tutankhamon na pow. 0,64 m2. Oswietlenie mh/hps 400w. Namiot ma wysokosc 160 cm. Doniczki jakie chce zastosowac maja byc 11l. Jak bardzo te odmiany moga sie wyciagnac podczas indukcji i kwitnienia? Czy przelaczenie oswietlenia przy wzroscie 30 cm bedzie ok? Obliczylem, ze rosliny beda mogly mierzyc 60-70 cm. Oswietlenie moze wisiec min 25 cm ponizej sufitu, do tego dochodzi wysokosc donicy 25 cm oraz odleglosc pomiedzy cooltuba a szczytem czyli gdzies 25 cm i nia sama (15 cm). 160 - 90 = 70. Chyba dobrze kombinuje, lecz nie wiem ile srednio moga sie planty wydluzyc, a nie chce juz kompletnych karlow przy tych warunkach.

27. RzabolZiomal

RzabolZiomal Zagubiony

Maroc Fem Sezon, próbowałem uciąć te 80% szczytu. Czy jest dobrze czy trzeba uciąć cały?

Attached Files:

28. paprykasz

paprykasz Błyskotlwy

Cześć, pytanie być może trywialne, ale mnie nurtuje. Czy temperatura w dzień 25-26*C / wilgotność 50-60% i w nocy 15*C / 80% jest ok? box 37x37 cm HPS 100W plus cfl 25W, nawilżacz ultradźwiękowy, mieszak komputerowy. Dokupiłem halogen nocny 100 W dla dogrzania nie wiem czy montować.

29. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

Jak obliczyc ile wychodzi g/W
    Mam liczyc od jednej rosliny np 10g/32W czy z calej uprawy np 35g/32W ??

30. Gandalf.

Gandalf. Expert

Jak ci będzie kwitnąć to lipa z pleśnią może być i ten nawilżacz na noc to bym odjął, te 15st też lipa, roślina nie lubi skoków temp ale jak musi to może wytrzyma
    ociepl tego boxa styropianem, nakryj kocem wyłącz wiatraki na noc to ci nieco pomoże

31. Witam. Ostatnio u jednej z 2 roślin pojawiły się wielkie plamy prawie na wszystkich piętrach liści. Dodam, że ziemię już 2 razy podsypałem małą ilością dolomitu i magnezem. Wygląda to tak i jest to tylko na 1 z roślin:
    20180525_174237.jpg

32. Czy jak pokazały się preflowery to można przy następnym podlaniu nawozem podać jej biobloom 1ml/l i 1ml/l topmaxa, a biogrow już odstawić? Pozdrawiam.

33. fotokot

fotokot Dyskutant

Ja u siebie jeszcze jakieś 2 tygodnie dawałem biogrowa po pokazaniu preflowerów- moim pannom nie zaszkodziło. Ale pozostałe możesz już zacząć myślę ;)

34. Tak wygląda w trzecim dniu w ziemi. Pytanie, czy włączyć już oświetlenie jeśli tak to czy na początek nie lepiej tylko jedną z trzech żarówek Clf 23w

nasiona marihuany, nasiona konopi