Pudełko do suszenia.

Janiewypije 24.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam zrobiłem takie pudełko do suszenia proszę mnie sprostować jeśli idę w zła stronę :)

wymiary w środku:

Szerokość :

Długość :

Wysokość od sitki do pokrywy: 13,5 cm

Wysokość od siatki w dół 3,5cm

Sito(siatka) „KO” otwory około 5x5mm

pudełko zrobione z wiórów coś typu sklejka ale nie jest warstwowo przekładana klejem tylko jest w całości prasowana.

Teraz czas na otwory wentylacyjne : moja propozycja 16mm otwory pod sitem Na jednej ściance dwa i po przeciwnej stronie tez dwa. Nad sitem w przestrzeni gdzie będzie susz to samo jak wyżej. Co myślicie ? A i na dnie pod sitem będzie położona ta filia śniadaniowa (sreberko)

Wrzucam foty:

65C58B9D-0DE3-42B2-A003-C0F203A0A5CA.jpeg

712BDC5B-213E-4265-8163-A5D1F5448C33.jpeg

2. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

Fajna konstrukcja, tylko nie do końca łapię. Topy chcesz rozkładać na tym sicie czy one mają być jakoś zawieszone nad nim? I co masz na myśli pisząc o otworach wentylacyjnych pod sitem?

• Lubie to x 1
  3. A nie wolisz powiesić w box-ie tak ja jato zrobiłem i wysuszyć?

• Lubie to x 1
  4. Kwiaty maja leżeć na sicie sito jest zamocowane 3,5 cm nad dnem czyli kwiaty będą miały od spodu cyrkulację a otwory się zastanawiam czy wiercić aby delikatnie przewiew był od spodu.

5. Jeśli wszytko będzie ok to będę chciał ruszyć od razu z kolejnym projektem wiec się zabezpieczam na przyszłość. Taki jestem jak się w coś wkręca a nie mam kasy to robię już do przodu to co mogę zrobić :p. Pytanie czy otwory wentylacyjne są konieczne czy ta płyta wiórowa wyciągnie wolność wystarczająco szybko ale nie za :p ?

6. Są konieczne i to minimum dwa :)

• Lubie to x 1
  7. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

jak będziesz miał małe kozuchy to zrób kilka otworów a jak grube pały to wywal całe dno i zostaw samo sito...a jak trochę takich a trochę takich to mniejsze kozy do tego pudła i zrób dziury od spodu a pałki powieś...mniejsze kozy susz w nieco mniejszej temperaturze i nieco większej wilgotności niż duże pały a powinny równo wyschnąć na czas i wszystko naraz poleci do słojów...mniejsze kozy schną szybciej ale chlorofil szybciej nie odparuje i zostanie jak za szybko wyschną dlatego trzeba im stworzyć takie warunki żeby nie wyschły na wiór za szybko a grube pały można trochę pogonić bo i tak będą schły długo

• Kocham to ! x 1
  8. Chciałem zrobić w ten sposób ze np zamykam pudełko przykrywka zakręcam wkrętami i od czasu do czasu bym potrząsał pudełkiem no i dziury pod sitem i nad sitem gdzie leżeć będzie susz. Zobaczymy co to z tego wyjdzie ale najpierw to trzeba ruszyć :p już dużo rzeczy mam ogarnięte ale jeszcze muszę czekać aż wypłata wleci :p narazie box stoi pusty aby z higrometrem i temperaturę pokazuje 12 stopni a wilgotność 61 powiedz mi czy jak zamontował bym np te żarówki ledowe emos 20v o których rozmawialiśmy przed awaria forum 10 x to czy one są w stanie dać jakieś ciepło ? Czy się w to nie bawić i od razu tego hps co proponowałeś 250watowego zamontować ?

9. HPS będzie lepszym ,cieplejszym rozwiązaniem

10. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

z tym pudełkiem to tylko na małe topki dobra opcja...duże boby muszą mieć lepszą cyrkulację powietrza
    nie no te ledy to podniosą temperaturę tylko nieznacznie...nie więcej niż 3 stopnie wydaje mi się...jak zimno poza boxem to hps najlepszy

• Lubie to x 1
  11. Jest to satysfakcjonujaca odpowiedz. skrzynka zostanie na mniejsze kwity a co do ledow To tak jak mówiłem wcześniej zostaną na opcje lata gdzie temp w pomieszczeniu będzie na pewno około 30 stopni. Na zimowe dni hps namber łan :)

12. No i tańszym bo jak sprawdziłem obecne ceny to jedna żarówka 20w kosztuje 32 zł a 10 potrzebuje z czego mam na zapasie aby 5 wiec mimo wszytko kupienie odblysnika i hpsa wyjdzie taniej:p

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...