Przenawożenie czy brak fosforu- zdjęcia oraz moja, jak i wasza opinia ! Komentujcie !

Ekwador 20.07.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Ekwador

Ekwador Tuptuś

Więc...
    Rośliny były zdrowe, pięknie rosły i puchły, a tu nagle .. taka niewiadoma !
    Przepuszczam, że to przenawożenie, bo dostały nawóz zawierający NPK- terra flores, cannaboost a w 2 tygodniu kwitnięcia pk 13/14 (automaty)
    Co gorsze, to samo dzieje się u sezonówek, które dostały nawozu z pokrzyw, po dwóch dniach te same liście- większość na wegu jeszcze O.o
    Robiłbym flusha, ale zasięgne opinii bardziej doświadczonych ode mnie, a na pewno tu tacy się znajdą.
    Więc moje pytanie: zgadzacie się ze mną, że to przenawożenie ?
    Proszę o opinie ! Dodam, że tylko dolne partie chorują co wskazuje na brak fosforu- I bądź mądry człowieku :D

2. grabarz

grabarz Błyskotlwy

a popalone masz końcówki liście na stożkach wzrostu ? nie widac zeby byly popalone, ogolnie roslina ladna zdrowa, jak to dolne liscie tak zolkna to raczej z niedoborow

3. Ekwador

Ekwador Tuptuś

No właśnie nie, na haszuszy znalazłem i doświadczony ziomek z ponad 3 tyś blantów (na za darmo ich nie dostaje) stwierdził, że przenawożenie i wodą je, a liść jest kruchy strasznie, dodam.

4. grabarz

grabarz Błyskotlwy

duza dawka nawozu wysusza liscie , no to moze faktycznie przenawozenie jakies drastyczne, nie mialem tak nigdy szczerze mowiac ;f

5. Ekwador

Ekwador Tuptuś

No sam się zdziwiłem, bo miały co drugie podlanie wodą, ale wtedy na liście oprysk. Ale to nie od oprysku, bo od oprysku minął tydzień i nic się nie działo, dostały nawozu do gleby i :( Myślę, że tak, bo na sezonówkach aż liście wykręca, ale że od nawozu z pokrzyw, no dałem trochę wiekszą dawkę, ale to naprawdę minimalnie większą, szok !

6. grabarz

grabarz Błyskotlwy

ile dales, bo ja jak dawalem 1 litr na 4 litry wody to bylo ok

7. Ekwador

Ekwador Tuptuś

1,2-1,5 na cztery litrów wody, zawsze tak dawałem, ale wcześniej, wcześniej troszeczkę azofoski dostały, ale to sezonówki, a automaty tak jak napisałem, naprawdę dziwne, wodą chyba przeleje. No w takich sytuacjach jestem bezsilny. Dwuznacza odpowiedź jest i musisz wybierać.. ehh

8. grabarz

grabarz Błyskotlwy

nie dubluj tak nawozów, jak walisz pokrzywy to nie inne nutreiny, lepiej wyplucz jak znow bys mial nawozic. poczekasz kilka dni i sprobujemy odczytac co jej jest

• Lubie to x 1
  9. Ekwador

Ekwador Tuptuś

No tak będzie trzeba chyba zrobić, automaty na pewno zdrowo dostawały, bo według tabeli i na 2 krzakach tylko takie coś się dzieje. A sezonówki to gorsza sprawa, lece podlewać wodą, jutro też, dzięki za odp.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...