1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Przelicznik lamp diodowych COB

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez bradpitt w dniu 12.02.2018

1. bradpitt

bradpitt Błyskotlwy

Witam.Zbieram się do budowy lepszego growboxa. Do tej pory jechałem na żarówkach LED gdzie miałem ilość lumenów na pudełku i znając rozmiar boxa wszystko mogłem sobie dokładnie policzyć. Na rynku, miedzy innymi na aliexpress jest mnóstwo diod COB, ale przy żadnej nie ma napisane ile ma lumenów. Znalazłem w internecie taki przelicznik jak poniżej, ale wydaje mi się, że tych lumenów jest troche mało. Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

15 W - 136 lm,

25 W - 249 lm,

40 W - 470 lm,

60 W - 806 lm,

75 W - 1 055 lm,

100 W - 1 521 lm,

150 W - 2 452 lm,

200 W - 3 452 lm.

2. uho667

uho667 Moderator Moderator

bo lumeny do uprawy roslin nie sa wyznacznikiem a umole , wiec na umole patrzymy i je porownujemy lumeny sa dla ludzi do mierzenie mocy widma swiatla do oswietlenia pomieszczenia a nie uprawy roslin

1 person likes this.
  3. bradpitt

bradpitt Błyskotlwy

To jaki COB wystarczy na boxa 40x40? 75W?

4. uho667

50 watt ale dobrej firmy np cree 3590 3500 k

5. Ganjamatyk

Ganjamatyk Błyskotlwy

Umole ? Hehe nie wiem co to ale głupoty piszesz jak nie wiem.

Lumeny to moc światła jaka pada na rośliny , zaraz za lumanami mamy PAR czyli to jak to światło się rozkłada i czy jakieś pasmo nie zostaje odbite ( najćześciej w warunkach zewnętrznych . no chyba że mamy mgłę w Boxsie ), a na samym końcu spektrum światła choć ono ważne jak oba czynniki.

COB 50 watt Full Spectrum na chipie Bridgelux ma około 2000 tysięcy lumenów.

6. Benzer

Benzer Użytkownik

kogo Ty pouczasz? haha

2 people like this.
  7. Tsubasa

Tsubasa Banned

Ucho się nie zna. On tylko porafi 1.5 kg ściągnąć z namiotu. Nie wiem jak on to robi jak on o niczym nie ma pojęcia haha

8. mikołaj

mikołaj Guest

U mnie teraz swieci najtanszy modul cob 50W full spectrum 24h w boxie 47x56cm i cos pod tym rosnie... 5g z krzaka bedzie.

9. uho667

no widze ze sie nie znam hehe

lumeny sa dla ludzi dokladnie dla ludzkiego oka wiec w uprawie kwiakow nijak sie ma to no natezenia jakie potrzebujemy wiedziec zeby zrobic dobre warunki swiatla dla naszych podopiecznych

czasema moze byc tak ze z lumenow bedzie malo ale sprawnosci swiatla podana bedzie idealna do naszej powierzchni np tak jest w cobach niby 50 watt w lumenach nie ma ich duzo ,ale sprawnosci swiatla podana w par czy umol pokazuje nam ze jednak sie mylimy

dla kwiatkow mamy wzro umol/m2/s

lub

par =Photosynthetically active

https://en.wikipedia.org/wiki/Photosynthetically_active_radiation

https://www.maximumyield.com/definition/2168/photosynthetic-photon-flux-ppf

3 people like this.
  10. Master!

Master! Wiedza nadprzyrodzona

uho cicho badz bo sie nie znasz alebeka alebeka alebeka

11. uho667

i u widzimy wlasnie ze albo reka slaba albo led

bo chiny podaja ilosc lumenow ktore sa niby osiagalne z wata

ale tak nie jest bo ilosc mocy leda rzeczywistej to nie watty a wlasnie umole czyli ich sprawnosc na m2 , bo jak led sie grzeje to tempa dzialania diody wzrasta a za tym idzie wiecej ciepla =mniej swiatla ,wiec mi sam lumen nic nie mowi a jesli ktos na tej podstawie ocenia dzialanie panelu przed zakupem o good luck nie moj portfel

ja swoje wiem ,na prosty chlopski rozum ale wiem co buduje i jakie wyniki maja ludziki

12. mikołaj

mikołaj Guest

Z pierwszego krzaka i pierwszej uprawy na powierzchni 0.14 pod 50W wyszlo juz z 9g suchego i jeszcze z 6g mysle ze bedzie w sumie z 15g na pierwszej uprawie pod cobem full spectrum mysle ze nastepne rosliny dadza mi wiecej.

13. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

jak ty to robisz ??
    ja na 0,09 osiągnąłem w pierwszej uprawie ~10g z krzaka w pcboxie z 69W (łącznie) świetlówek ty tam spokojnie minimum 15g powinieneś mieć

14. mikołaj

mikołaj Guest

Na tyle stresu co roslina miala i ciezki start to uwazam ze te 15g i tak nie jest zlym wynikiem jak na nowicjusza. Teraz w tym boxie sa cztery dziewczyny i chce zeby daly lacznie 40g.

nasiona marihuany, nasiona konopi