Przeliczenie lux na lm

eternit 05.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Witam!
  Jestem nowy na forum. Zacząłem parę dni temu temat hodowli. Growbox zbudowany, oświetlenie zrobiłem (głównie opierając się na temperaturze jaką dają lampy - z włączonym wentylatorem 26 st.).
  Problem mam z lumenami. Mam miernik światła ale on pokazuje wynik w luksach. Z tego co czytałem w internetach 1 luks odpowiada 1 lumenowi na metr kwadratowy.
  Zastanawiam się czy ten miernik nie przelicza wyniki na metr kw. właśnie. Growbox ma wymiary wew. 40x40 cm. Z odbłyśnikiem i wyłożonym aluminium w środku wynik z miernika na wysokości 30 cm od dna to 7000 luksów. Jeśli przelicza na metr kw. to wychodzi że mam w środku ok 1100 lumenów.
  Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi to zagadnienie?
  Z góry dzięki!
  Pozdrawiam
   
 2. "oświetlenie zrobiłem (głównie opierając się na temperaturze jaką dają lampy " - to zle zrobiłeś. Z czego robiłeś oświetlenie? LED, CFL, HPS???? Nic konkretnego nie podałeś i zabierasz się do tematu jakoś od dupy strony
   
 3. Pytanie dot. przeliczenia luksów na lumeny a nie technologii wykonania oświetlenia. Znalazłem na zagranicznych stronach dokładne objaśnienie przeliczenia więc temat do zamknięcia.
  Pozdrawiam
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...