Przelana? Przenawożona?

Bibii 18.07.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siema! To znowu ja :P Potrzebuję wasze fachowej porady, znowu...

11L donica
    60+ dni
    Automatic Think Different
    Zwiększono podlewanie i nawożenie... chyba za bardzo.
    Zaczęła tak pić, że co 2 dni 2L+ wody + nawóz (chociaż ktoś mi już pisał, żeby nawozić co drugi raz)
    Używam nawozu Nawóz terra bloom https://allegro.pl/oferta/plagron-terra-bloom-1l-nawoz-odzywka-kwitnienie-fv-5543753506 .

Ostatnie kilka dni szczyty są jakieś dziwne, jaśnieją, wyglądają "niezdrowo", liście zaczęły żółknąć (na innej roślinie są chyba poparzenia po nawozie, ale nie mam pewności, czy to dobra diagnoza).

Jeżeli rzeczywiście przelana/przenawożona, co robić?

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

2. Ona dopiero zaczyna kwitnąć to potrzebuje jeszcze troche azotu.

• Lubie to x 1
  3. Sugerujesz żeby zwiększyć nawożenie? Czy dobrze rozumiem?

Mam wrażenie, że odkąd się rozpoczęło to intensywne nawożenie i podlewanie zaczęły liście żółknąć.(Boje się, czy korzenie nie zaczęły gnić).

4. Tu widać jaka ona blada w porównaniu do innej (są w tym samym wieku).

21.jpg

5. RastaN

RastaN Błyskotlwy

Niema się czym przejmować moim zdaniem u mnie też jeden zrzuca żółte liście choć reszta nie a wszystkie równo traktowane 7C0C794B-E768-4ACD-B663-FC03CA81D3F0.jpeg

6. Ale bydle :D Dzięki za odp.

7. Update. Żółknięcie - ciąg dalszy.

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

8. Wydaje mi się że to deficyt . Zjada sama siebie , daj jej jedzonka :)
    A co sadzą inni ?

9. Robisz listę kiedy i ile podlewasz i czym ? Jak tak to proszę o podanie , będzie łatwiej ustalić Co się zkiepściło :)

• Lubie to x 1
  10. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Sprawdz wartosc PH,to ze Ty jej wlewasz duzo I czesto, to przez zle PH moze miec ograniczona mozliwosc wyjedzenia papu z podloza.

• Lubie to x 1
  11. Ten miernik mi się wydaje lewy... bo nie podlewam wodą z takim PH, tylko niższym, tak 6 - 6,5. Co radzicie? PH dobre? Bo dalej żółkną, jedna roślina zaczęła wypuszczać nowe zielone listeczki, ale ta ze zdjęć nadal ma żółe, i nowe, i stare liście.

12. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ten miernik jest do d...y,kup sobie zwykly elektroniczny.Mozesz sprobowac podniesc dawke nawozu,bo wyglada na glodna,ale tez moze byc problem z PH bo ten miernik nie jest dokladny,kiedys mialem podobny I roznica wskazan pomiedzy tym a elektronicznym byla dosc spora.

• Lubie to x 1
  13. Inny miernik mówi, że PH jest 6.5-7.0. Z tego wynika, że trzeba trochę obniżyć PH.

14. Update. Niestety większość liści nie przeżyła, za to obniżenie PH + większa dawka nawozu pomogło. Roślina wychodzi na prostą. 55556.jpg

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...