1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Przechowywanie nasion marihuany, porady i wskazówki.

Dyskusja w dziale Jaką odmianę wybrać rozpoczęta przez Witch w dniu 15.02.2014

 1. Witch

  Witch Wiedza nadprzyrodzona

  Marijuana Seed Storage Tips.

  Porady Przechowywania Nasion Marihuany.

  [​IMG]

  Nic nie jest bardziej frustrujące niż stracenie swojego ulubionego szczepu marihuany z powodu prostego błędu. Wiedza, jak prawidłowo przechowywać nasiona marihuany jest łatwym sposobem na utrzymanie żywotności nasion w nadchodzących latach.

  Do prawidłowego przechowywania nasion marihuany trzeba utrzymać właściwe środowisko. Nasiona z natury spadają na ziemię gdzie na końcu naturalnego cyklu życia leżą uśpione przez chłodniejsze zimowe miesiace. Na wiosnę, kiedy pogoda zaczyna ogrzewać ziemię i wilgoć przenika kadłub nasion rozpoczyna się proces ich kiełkowania. Do prawidłowego przechowywania nasion,niezbedne jest zachowanie ich uspienia. Oznacza to przechowywanie nasion marihuany w chłodnym i suchym miejscu.

  Po pierwsze nalezy pamietać, jak ważne jest, aby prawidłowo oznaczyć koperty i umieść w nich nasiona. Jestem typem faceta, który parkuje samochód na długoterminowym parkingu lotniska, patrzy się w rzędzie na znaki w alejce i mówi : "wow, to będzie łatwe do zapamiętania." Jestem też facetem, który po powrocie z weekendu z dala, spędza dodatkowe pół godziny patrząc na jakis samochód. Jeśli nie wyglada znajomo, to wiesz, jak łatwo jest zapomnieć o ważnych szczegółach. Zbierając kilka różnych rodzajów nasion od kilku lat, będziesz mi dziękować, za pomysł oznakowania kopert z nasionami.Jeśli ten szczep był nawet uprawiany już wcześniej, ile szczegółów tego szczepu zapamietałes ?

  Skąd masz nasiona?
  Jest to szczep głównie indica, sativa, lub hybrydowy?
  O jakiej porze roku są żniwa? (Na zewnątrz)
  Ile tygodni kwitnienia? (Wewnątrz)
  Do jakiej wysokosci urosną rośliny?
  Czy miałes problemy takie jak mączniak lub pleśń ?

  Przed zamknięciem nasion do długotrwałego przechowywania, upewnij się, że nasiona są suche i nalezy usunąć z nich wszystkie liście i łodygi, które mogą zawierać wilgoć lub ewentualnie szkodniki. Umieszczaj zaklejone koperty w słoiku konserwowym a następnie przechowywaj go w drzwiach lodówki, będzie to naśladowało chłodny klimat zimy. Upewnij się, że słoik jest zamknięty całkowicie, aby wykluczyc dostanie się wilgoci. Przechowujac w ten sposób nasiona, większość ich bedzie nadal uzyteczna, przez co najmniej 5 lat.

  Nasiona mogą pozostać żywe o wiele dłużej niż 5 lat. Aby pomóc starszym nasionom w kiełkowaniu możesz spróbować metody ścierania i moczenia tych nasion przed sadzeniem lub sprawdzić kroki od 1 do 4, w artykule Jak kiełkować nasiona marihuany .

  Jeśli zaczyna cię martwić wiek nasion, zawsze możesz na wstepie kiełkować ich mało, aby upewnić się, że są nadal w dobrej kondycji. Możesz pozwolić tym kiełkowanym nasionom dojzeć do dojrzałych roślin męskich i żeńskich i używać ich pyłek do zapylenia osobników żeńskich. Jezeli nie chcesz dopuscic do ich zapylenia wystarczy upewniać się czy nie ma wsród osobników żenskich męskiej rosliny i utrzymać rośliny męskie izolowane.

  Słyszałem również iż ludze sugerują, że ryż powinien być dodany do słoika, aby pomóc w absorpcji wilgoci. Chociaż waham się powiedzieć innym osobom ,ze metoda jest ta zdecydownie zła i nie podoba mi się ten pomysł z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że produkty spożywcze, takie jak ryż mogą zawierać szkodniki lub jaja szkodników, takich jak ryjkowców które mogą uszkodzić nasiona. Po drugie środowisko Twojego nasiona konopi powinno być suche, ale nie chcesz przecież aby nasiona były aż zbyt wysuszone. Nasiona muszą utrzymywać pewien poziom wewnętrznej wilgoci,wtedy pozostają żywe.

  Będac już w tym temacie, może ktoś z was będzie chciał się z nami podzielić swoim rekordem lub dwoma. Jak najdłużej byłeś w stanie przechowywać nasiona marihuany i utrzymać ich rentowność?

  http://www.marijuanagrowershq.com/marijuana-seed-storage-tips/
   
  Last edited: 16.02.2014
  Al Bundy, , erykziele12 and 3 others like this.
 2. v3nom

  v3nom Weteran

  ja tam wkładam nasionka do tytki, potem osobne tytki do zbiorczego pojemnika z uszczelką (takie małe jak do żywności) i tak przygotowane pudełko leci do zamrażalnika.
  potem jak już zdecyduje się na wykiełkowanie któregoś z nasion przekładam je na 6-10 godzin do lodówki i potem przekładam ją na blat żeby się ugrzała.
  wychodzą z gleby w około 2 dni