1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Przebudzenie do życia

Dyskusja w dziale kiełkowanie nasion rozpoczęta przez Ptasiek w dniu 16.02.2012

 1. Ptasiek

  Ptasiek Autorytet

  Ogólnie rzecz biorąc, w przyrodzie, ziarno pada na ziemię i znajduje się częściowo przykryte. W lecie jest wysoka temperatura, a wiosną deszcze. Woda dostaje się do zarodka nasion budzi je i kiełkuje. Powłoka otwiera się i pozostawia niewielki otwór, tak aby sadzonka, mogła przez ziemię, dotrzeć do powierzchni.
  [​IMG]
  To mówi nam także, jakie są najlepsze warunki do utrzymania nasiona przy życiu: muszą być chronione przed światłem, w niskiej wilgotności i niskiej temperaturze. Dlatego niektóre sklepy radzą, aby nasiona przechowywać w lodówce, chociaż w niektórych przypadkach, może to być najgorszym środków ze względu na wilgoć, którą może zawierać lodówka i może być śmiertelna dla nasion. Z tego powodu, należy użyć specjalnej lodówki (tylko do nasion) lub zamkniętych pojemników, które izolują wilgotność nasion.

  METODY KIEŁKOWANIA

  Nasiona konopi są drogie, musisz być ostrożny, jak to możliwe i od początku im pomóc. Gdy uprawa konopii będzie legalna, cena spadnie znacznie, ponieważ produkcja nasion przemysłowo byłaby ułatwiona. W tym przypadku, nie byłoby problemu, aby siać bezpośrednio w ziemi.

  Jedną z metod kiełkowania jest najbardziej znana metoda między warstwami wilgotnego papieru lub tkaniny lub siatki. Kładziemy nasiona w trzech lub czterech warstwach papieru kuchennego, na spód również trzy lub cztery warstwy. Należy papier dokładnie nawilżyć wodą z np. spryskiwacza i odsączyć nadmiar wody, by nie powodować gnicia nasiona. Musimy złożyć wszystkie w pojemniku, który ochroni nasiona przed światłem oraz będzie utrzymywał wilgotność. Typowym przykładem jest umieszczenie ich w plastikowym pojemniku do trzymania żywności. Aby utrzymać temperaturę, możemy położyć pojemnik na telewizorze lub lodówce; Nigdy nie należy używać zbyt gorących punktów, takich jak piec lub kominek. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, nasion rosną dobrze ale łatwo można doprowadzić do wyschnięcia podłoża, a to najbardziej niebezpieczne dla małych wschodzących korzeni.

  Wschodzące nasiona musimy doglądać codziennie, aby utrzymać stałą wilgotność. Gdy łupina jest pęknięta i korzonek chce wyjść, możemy mu pomóc. Działać należy bardzo ostrożnie, używać samych palców lub w niektórych, twardych łupinach kombinerkami. (Oczywiście, jeśli roślina w nasionie jest silna sama sobie poradzi. W taki sposób możemy tylko przyśpieszyć cały proces.) Podłoże zwilżyć, zrobić dziurę na powierzchni (1cm) i umieścić nasiono w podłożu. Otwór nie powinien być bardzo duży, wystarczy dwukrotnie wielkość ziarna. Jeżeli ziarno jest zbyt głęboko, jest mało prawdopodobne, aby dotarło do powierzchni. Podłoże powinno być podlewane przed sadzeniem nasion dlatego,że siła wody może odkryć nasiono lub zakopać nieprawidłowo.
  [​IMG]
  Innym systemem jest pre-kiełkowanie (?) nasion w szklance wody 24 godziny. Nasiona, które unoszą się, są znakiem, że są one pełne powietrza i będą one prawdopodobnie nie kiełkować. Powinniśmy pozwolić nasionom na jeden dzień w wodzie, a następnie sadzić je w wilgotne podłoże. Z kąpieli, woda przedostaje się do nasion i zarodka i budzi je. Jeśli trwa to zbyt długo, może stać się dla nich szkodliwe.

  System kiełkowania w Jiffy. Nazwę handlowa sprężonego torfu. Krążki torfowe, gdy nasiąkną wodą stają się sprężyste jak gąbka. Jest to idealne podłoże do kiełkowania .
  [​IMG]
  Inną opcją dla kiełkowania jest wykorzystanie plastikowej szklarenki do siewek. Nie zapomnij o specjalnym podłożu do siewek i nie siej nasion zbyt głęboko . Umieść nasiona w każdym otworze . Można również kiełkować nasiona bezpośrednio w ziemi, w małych doniczkach . Możesz przykryć folią doniczkę, lub od butelki pet odciąć szyjkę i tym przykryć aby utrzymać wilgoć, ale trzeba zachować czujność i usunąć ją jak najszybciej, gdy tylko roślina pojawi się nonad ziemią.

  Jest jeszcze system, którego niepolecam. Kiełkować nasiona wiele w jednym naczyniu, a następnie poszczególne sadzonki przesadzać do osobnych doniczek. Korzenie wrastają w ziemię i mogą ulec uszkodzeniu w trakcie przesadzania .

  Pierwsza pomoc

  To co trzymasz w rękach jest to marihuany dziecko i musisz podjąć odpowiednie działania . Ma trochę rezerwy witalnej i musisz zapewnić mu, że nie pozostanie suche . Ale słuchaj !, roślina oddycha przez korzenie, a jeśli jest stale mokra , będzie się dusić .

  Z tego powodu, sprawdź, czy wszystkie pojemniki, których używamy mają dobre otwory drenażowe . Istnieje na rynku wiele różnych podłoży przeznaczonych do sadzonek . Mają delikatną strukturę , są dobrze osuszone i lekko wzbogace . Młode korzonki, mogą rosnąć łatwo i bez stresu .

  Muszą otrzymywać światło od początku . Wewnątrz (INDOOR) , rosną bardzo dobrze w świetle fluorescencyjnym (świetlówki rury lub kompaktowe) . Świetlówki trzymamy kilka centymetrów roślin. Jeśli nie mają światła , rosną słabe i cienkie .

  [​IMG]
  [​IMG]

  Pierwsza para pączków, które pokazuje roślina nazywa się fałszywymi liśćmi lub liścieniami (?) . Następne liście eliminują pierwszą parę, gdy ma ona swoją pierwszą parę liści właściwych . Ta pierwsza para prawdziwych małych liści ogłasza początek
  kolejnego kroku WZROST WEGETATYWNY
   
  Last edited by a moderator: 08.05.2012

nasiona marihuany, nasiona konopi