Pryskanie miedzianem

zielony goblin 30.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam chcę zastosować miedziana aby zapobiec pleśni teraz ma byc deszczowo i czy w 2-3 tyg ta chemia zdązy odparować z topów"? Żeby mieć zdrowy, naturalny staff

2. gowno ci da miedzian, ogarnij cos co zadziala

3. w tamtym sezonie spełnil swoje zadanie ja zapobiec chcę tylko ale zalezy mi aby nie bylo zadnej chemii pozniej to jak wyparuje przez te 3tyg???

4. w tamtym sezonie spełnil swoje zadanie ja zapobiec chcę tylko ale zalezy mi aby nie bylo zadnej chemii pozniej to jak odparuje przez te 3tyg???

5. 2515

2515 Zagubiony

"Okres karencji (od ostatniego zastosowania środka do zbioru) - 7 dni dla jabłoni, gruszy, czereśni, wiśni, winorośli, porzeczki czarnej, pomidora, ogórka i fasoli szparagowej." Dla pomidora.

Ja w tym roku używam Bravo, tutaj na przykład okresu karencji niema w ogóle, ale niby został wycofany ze sprzedaży przez UE.

• Lubie to x 1
    Last edited: 01.09.2019
  6. 2515

2515 Zagubiony

Jeśli nie będzie badało to zawsze możesz spryskać same szczyty wodą żeby to spłukać, ale wydaję mi się że ten zabieg nie jest potrzebny.

7. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Spokojnie,nic sie stanie.Jesli minie okres ochronny spokojnie mozna palic.Sam lece organicznie ale niestety musze pryskac na pleche srodkami chemicznymi poniewaz te tzw.Bio g...o daja,scialem juz pare sztuk I jest OK.

8. 2515

2515 Zagubiony

Może niedokładnie robisz ten oprysk, albo w złym momencie. Bo to trzeba raczej mocno pod ciśnieniem opryskać, a nie tylko delikatnie, powierzchownie zraszać. Przed chłodnymi, mokrymi dniami lub od razu po ( a jeśli ten czas się przedłuża to trzeba interweniować w trakcie...) i nieważne czy to wiosna, lato czy jesień, trzeba być przygotowanym na inwazję.

Last edited: 02.09.2019
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...