Proszę o ocenę sytuacji

eternit 09.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. uho667

uho667 Moderator Staff Member

a jak mierzysz ph ? żadnej mozaiki tam nie masz , ja to bym się zastanowił czy keramzyt który tam masz jest czysty ,znaczy czy był płukany przed domieszka do ziemi

2. Na początku mierzyłem urządzeniem takim mechanicznym z dwoma szpikulcami. Od wczoraj mierzę testerem pH z ogrodniczego, tak że może być +/- 0.2 błędu.
    Nie płukałem keramzytu bo szczerze mówiąc nie wiedziałem że trzeba.

3. uho667

uho667 Moderator Staff Member

no to popełniłeś poważny błąd ,zostało ci coś keramzytu w domu ? wrzuć do wody i zobacz co z niej wypłynie,

• Lubie to x 1
  4. zostało. Pewnie kupa pyłu wyjdzie z tego. Trudno. Człowiek uczy się na błędach. Na szczęście ta najstarsza roślinka jest w małej doniczce do przesadzenia to zrobię to może jutro to się jej poprawi.
    Dzięki za pomoc!

5. Mały update.
    Po dwóch podlaniach wodą o niższym pH wyblakła roślinka zaczęła nabierać koloru. Teraz kontroluje pH wody przed podlaniem żeby znowu ziemi nie mierzyć. Tak więc dziękuję za rady! Bogatszy o te doświadczenia i wasze wskazówki kolejne pestki wyrosną piękniejsze 8)

6. Mały update.
    Po dwóch podlaniach wodą o niższym pH wyblakła roślinka zaczęła nabierać koloru. Teraz kontroluje pH wody przed podlaniem żeby znowu ziemi nie mierzyć. Tak więc dziękuję za rady! Bogatszy o te doświadczenia i wasze wskazówki kolejne pestki wyrosną piękniejsze

7. Moje roślinki co raz dorodniejsze. W tym tygodniu muszę im przebudować domek, bo się zaczyna robić ciasno. Najstarsza koleżanka już ładnie się prezentuje. Chociaż te młodsze też już dorodne. Teraz z każdym dniem gołym okiem widać jak rosną. Na początku musiałem porównywać zdjęcia żeby mieć pewność, że robią się chociaż ciut większe. Mam nadzieje, że porządnie zakwitnie i zbiory będą udane :zkrzaka:

IMG_20191021_165338.jpg

8. Moje roślinki co raz dorodniejsze. W tym tygodniu muszę im przebudować domek, bo się zaczyna robić ciasno. Najstarsza koleżanka już ładnie się prezentuje. Chociaż te młodsze też już dorodne. Teraz z każdym dniem gołym okiem widać jak rosną. Na początku musiałem porównywać zdjęcia żeby mieć pewność, że robią się chociaż ciut większe. Mam nadzieje, że porządnie zakwitnie i zbiory będą udane :zkrzaka:

View attachment 297178

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...