Proszę o ocenę sytuacji

eternit 09.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam!
    Zacząłem pierwszą uprawę. Jest to Auto Ak Passion XL.
    Growbox 36x36 cm - wymiary wewnętrzne. Wykonany z płyty meblowej 10 mm, ocieplony z zewnątrz styropianem 20 mm. Oświetlenie LED 40W - 3600 lumenów + dla ciepła 100 W żarówka (wg. miernika) ok. 1100 lumenów. Wentylator wyciągający komputerowy 12x12 cm. Temperatura wewnątrz na wysokości roślin to 26 stopni. Ziemia ma odczyn ph 6.5, wymieszana z keramik.
    Pestka były namaczana 12 h w szklance, potem kiełkowane w wilgotnej ligninie. Od momentu wyjścia rośliny z ziemi jest to 4 dzień, roślinka ma wysokość ok 6 cm. Lampa jest 25 cm nad nią.
    Czy wszystko jest ok? Oglądając relacje innych rośliny 4 dni są chyba dużo większe.
    Czy dodać wentylator wdmuchujący powietrze do środka (boje się utraty temperatury - growbox stoi w piwnicy gdzie jest stała temperatura 17 stopni).
    Proszę o porady co robić dalej. Jest to pierwsza uprawa więc proszę o łagodny wymiar kary.
    Pozdrawiam

IMG_20191009_072655.jpg

• Kocham to ! x 1
    Last edited: 09.10.2019
  2. Panie kurwa wszystko GIT MALINA

• Kocham to ! x 1
  3. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Wyglada ok,doloz jeszcze mieszajacy wiatraczek:)

• Lubie to x 1
  4. Kolego będziesz musiał zainwestować a żeby ocieplić ten boxik inaczej nic z tego nie będzie. Pozdro.

5. Tzn co jeszcze powinienem zrobić? Dokładne pomiary wykazały że w dzień mają 28 stopni a w nocy 21 (2h po wyłączeniu lamp). Za chłodno im będzie w takich warunkach? Dodać jakieś maty grzewcze?

6. Panie i panowie. Mam problem. Najstarsza roślinka ma dziwne przebarwienia na liściach. Takie jaśniejsze punkty. Jeszcze nie żółte ale nie do końca zielone. Myślałem, że lampa jest za nisko i podniosłem (druga roślinka miała listek od strony podobnie odbarwiony). Na razie nic nie pomogło. Na forum nie znalazłem jeszcze takiego przypadku. Znalazłem jakieś schematy jak wyglądają niedobory i najbardziej to podobne było do niedoboru azotu. Podlałem wczoraj bardzo delikatnym roztworem nawozu. Do dzisiaj bez zmiany.
    Czy ktoś mógłby poradzić co się dzieje?

Aparat z bliska nie złapie mi ostrości z dalsza nie widać przebarwień.
    IMG_20191014_142044.jpg

7. A jak z ph ziemi?

8. Ok. 6.8-6.9. Zbyt zasadowa?

9. Proponował bym ci zmniejszyć troszkę PH do 6.0.
    Ja osobiście mam od plagrona ph min i stosuje gdy mam już takie ph co sięga do 7.0

• Lubie to x 1
  10. v3nom

v3nom Użytkownik

Od razu widać jak poziom wiedzy na forum leży i kwiczy.
    Zostaw to w spokoju, jest to wirus mozaiki niegroźny dla konopii. W wyższych partiach nie powinno się nic dziać

11. v3nom

v3nom Użytkownik

Ewentualnie Sprawdź od spodu czy nie masz malutkich robaczków. Są ciężkie do wypatrzenia ale nie jest to niemozliwe.
    Jesli znajdziesz to przedziorek zżera ci soki z liści i wymagany bedzie oprysk

12. Przędziorka definitywnie wykluczyłem. Przeglądnąłem liście pod mikroskopem. Mon Oct 14 20-40-33.jpg Mon Oct 14 20-42-18.jpg
    Ta czarna kropka to jakieś paprochy z ziemi, w paru miejscach były, ciężko trafić z ostrością. Są za małe żeby to były cokolwiek żywego.

Spróbowałem dzisiaj podlać wodą o niższym ph. Zobacze czy jutro będzie poprawa, ale z drugiej strony nie wiem czy dzisiejsze oglądanie mikroskopem nie spowoduje stresu u roślinek.

W razie gdyby to był wirus mozaiki to w kolejnych piętrach liści się już nie pojawi?

13. uho667

uho667 Moderator Staff Member

ja tam nic nie widze hehe rak jąder lub piersi ,haha trypel azjatycki z przemytu

• HAHA XD x 2
  14. Jestem amatorem, więc każda zmiana mnie niepokoi, ale roślinki ładnie rosną, jedynie od 3 dni pryskam wodą bo wydaje mi się, że mają za niską wilgotność. Ale zainwestuję w higrometr to będę wiedział na 100%. Na razie wyglądają ładnie i z bliska ładnie pachną listki zieleniną. Jak wilgotność będzie za niska to im zapodam we wlot powietrza nawilżacz (na szczęścia mam w domu) :)

15. uho667

yol nie przejmowałbym się wilgocią ,jak zdrowe są kwiatki, te plamki mogą być od wody ,roślina ma wodę w ziemi więc sama sobie pobierze ile jej będzie trzeba

16. teraz ma dobrze ale jak wszyscy wiemy będzie chłodniej upałów już nie będzie a jesteś na początku uprawy

• Lubie to x 1
  17. Podniosłem boxa wyżej i temperatura się ustabilizowała. Jest mniejsza różnica między dniem i nocą. Ogólnie temperatura wzrosła o 2 stopnie.

18. Sytuacja jest taka że roślinki rosną. Prawdopodobnie ta która ma przebarwienia jest gorszego jakościowo nasionka, pomimo tego że wystrzeliła z ziemi jako pierwsza. Ta 2 dni młodsza już praktycznie ja dogoniła i jest niewiele mniejsza od niej.
    A ja się powoli muszę zabrać za rozbudowę boxa bo na 3 kobity jest tam zdecydowanie za mało miejsca. Niestety przeliczyłem się z możliwościami metrażu. Ale na razie są w miarę małe to dadzą radę, a zanim zamówiona lampa dotrze to będą mieć większy domek ;)
    Ogólnie to pominąłem mierzenie pH wody do podlewania, nie wiem czemu uznałem że skoro ziemia ma 6.2 to już zawsze tak będzie. Teraz trochę zakwaszam wodę sokiem z cytryny. Dodatkowo zrobiłem prostą bimbrownice z butelki po soku. IMG_20191016_065020.jpg

19. uho667

wątpi ze to co piszesz ma jakikolwiek sens ,żeby nasionko mogło być gorszej jakości ,sam jak mówisz nie wiesz co się dzieje ,jesteś początkujący ,więc nie ma sensu takich domysłów nawet pisać ,maja się tak jak im robisz wszystko co się dzieje to twoja zasługa , a każde nasionko jest inne i może potrzebować troszkę innych warunków

• Lubie to x 1
  20. Tak wywnioskowałem na podstawie informacji zdobytych na różnych forach i stronkach o hodowli. Stąd mam 3 rośliny na raz, bo w wielu miejscach pisali żeby zacząć kiełkować kilka na raz bo może się okazać że któraś w ogóle nie wykiełkuje. Wszystko się okaże jak wyrosną duże i nabiorę więcej doświadczenia. Na razie moje domysły są tylko oparte na tym co przeczytałem w internetach. Ale nie ma co się zastanawiać bo ładnie rośnie i ładnie zaczyna pachnieć.
    Na razie to co robię to obniżam pH i liczę że to pomoże i ta jedna odzyska kolor. Albo się okaże że to wirus mozaiki, tak jak pisał @v3nom . No i muszę zbudować im większą chatkę bo będą mieć ciasno. :D:

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...