1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Prośba o ocenę dotychczasowego procesu uprawy

Dyskusja w dziale Wszystko o uprawie konopi rozpoczęta przez Ra-Hoor-Khuit w dniu 07.09.2018

Tagi:
  1. Witam,

To mój pierwszy post oraz pierwsza próba uprawy konopii. Jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach, dlatego obawiam się, że mogę robić coś nie tak.
    Sprzęt:
    - growbox: znajduje się w załączniku. Kupiłem zestaw Hydro Shoot 60 - 150W
    - nawóz: Powder Feeding Grow rozcieńczony w odstanej wodzie w proporcji 0.5g / litr
    - ziemia: Plagron Bat-MIX
    - spray: BioTabs Boom Boom Spray rozcieńczony w proporcji 5ml / litr
    - CO2: Smart Bag CO2 GEMINI, w których zrobiłem po 6 dziur przy wierzchu

Sposób uprawy: co 12 godzin otwieram growboxa i sprawdzam palcem, czy ziemia jest sucha; jeśli tak, dolewam trochę odstanej wody. Roztworu z nawozem używam co drugi raz. Średnia temperatura w growboxie waha się między 30 - 35°C (odczyt z termometra, który leży obok donicy). Spryskałem tę roślinę jednorazowo wspomnianym sprayem. Planuję zrobić to ponownie, kiedy będę przesadzał do większej donicy. Lampa i wentylator chodzą 24/7, bo to "automat" (Kritikal Bilbo Auto), a podobno w ich przypadku jest to zalecane.

Czy wszystko jest ok? Powinienem coś zmienić? Chcę zapewnić możliwie najlepsze bytowanie mojej roślinie. Na zdjęciu widać drugi tydzień uprawy. Zbiory odbywają się podobno w 9 - 10 tygodniu. Nie jest za mała jak na ten okres?
    Czarne pasy na zdjęciu są związane z faktem, że używam lampy HPS, a nie chciało mi się zmieniać ustawień aparatu :P

Attached Files:

Last edited: 07.09.2018
  2. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Siemka!
    Witaj na forum ;)
    Z nawozami tymi co używasz, to nic nie podpowiem bo nie używam, nie wiem.
    Jak na dwa tygodnie to wielkość moim zdaniem ok.
    Jaką masz tam wilgotność? Bo jakoś wygląda że jej za sucho i za ciepło. Dobrze jak by tych 30 stopni max się trzymać. I z 50 - 60 % rh.
    Zbiorem wg producenta to się aż tak mocno nie sugeruj, jedna dojdzie szybciej druga wolniej. Jak już będzie blisko ścinki to warto zaopatrzyć się w konkret lupę bądź mini mikroskop, i po trichomach ocenisz czy jest dojrzała.

Pozdro!

Ryjek and Ra-Hoor-Khuit like this.
  3. Dzięki za odpowiedź :) Wilgotności jeszcze nie sprawdzałem, czekam na higrometr z sondą. Postaram się obniżyć temperaturę - już zamówiłem większy wiatrak z szerszym przewodem aluminiowym. Podam parametry związane z wilgotnością za parę dni, kiedy dojdzie paczka inpost.

4. LubięPaczać

LubięPaczać Błyskotlwy

1. Temperatura jest za wysoka w uj.
    2. Co do medium to szkoły są różne ale automata najlepiej sadzić w docelowym a nie bawić się 8 razy w przesadzanie.
    3. Roślina w ciemni się regeneruje i zdrowieje jeśli coś się dzieje więc najlepszy zalecany fotoperiod to 18/6

4. !!! boxa to ty otwieraj raz na 2 dni a nie podnieta co chwile tam zaglądać !!! - to jest najważniejsza rada

Ra-Hoor-Khuit likes this.
  5. Ryjek

Ryjek Weteran

przesadź do docelowej donicy. Ma dwa tygodnie i nie ma sensu jej tam kisić, tymbardziej że to automat.
    Wentylacje musisz poprawić skoro do 35 stopni dochodzi.
    Wstaw nawilżacz to i temperatura spadnie, a roślina w okresie wegetacji lubi wyższą wilgotność.
    Jeśli chodzi o ten worek Co2 to kupiłem sobie raz z ciekawości i w tym samym czasie miałem go w jednym boxie, a w drugim rośliny w tym samym wieku bez niego.
    Dwie uprawy tak przeleciałem. Wyszło w każdym z boxów to samo, więc nie ma sensu stówy na to wydawać..
    Tej ziemi Bat-Mix nie miałem, to się nie wypowiem.. Ale w zwykłym light mixie, przeważnie dopiero po około 25 dniach rośliny zaczynają wołać o cokolwiek..

Ra-Hoor-Khuit and marcopolo like this.
  6. LubięPaczać

LubięPaczać Błyskotlwy

PS. Jeśli masz termometr rtęciowy to trzymaj go w pionie!

7. koleszka84

koleszka84 Geniusz

W ph metr sie zaopatrz koniecznie. Tak jak Ryju pisze, do docelowej ją. Podlewaj gdzies co 3 dni po litrze i bedzie git. Odstana kranowka 24 h moze byc. Ph 6-6,5 jej. Jak jest wiecej to mozesz octem zwyklym zbić. Ja tak robie i jest git. Zaopatrz sie w jakis nawoz na flo. W Twoim przypadku musi byc mineralny bo powder jest mineralny. Uderzaj w hesi, canna lub advanced nutrients bo są dobre. Powodzenia

8. Odpowiedź po czasie, bo miałem krótki urlop ;). Dzięki wszystkim za rady. Przyszedł już termometr z higrometrem i zdalną sondą. Udało mi się obniżyć temperaturę do 27 - 29 stopni poprzez zastosowanie większego wentylatora wyciągającego, pominięcie filtra węglowego oraz wstawienie dodatkowego wiatraka. Wilgotność średnio na poziomie 42%, dlatego już zamówiłem nawilżacz i będę starał się utrzymywać te 50 - 60%. Jutro przesadzę ją do docelowej donicy zgodnie z sugestiami :) Mam PH meter, który trzeba głęboko wbić w ziemię. Nie chcę uszkodzić korzeni, także wbiję po przesadzeniu w miejscu, gdzie jeszcze tych korzeni nie ma.

9. Ryjek

Ryjek Weteran

za długo siedzi to auto w tej doniczce.. może skarleć.

benger likes this.
  10. Nawet nie strasz :o Przesadziłem ją przed chwilą do docelowej donicy i spryskałem Boom Boom Sprayem (zgodnie z zaleceniami producenta). Jeden z największych liści powoli żółknie, czy to wina PH? Na zdjęciach widać jej obecny stan oraz pomiar PH wykonany po kilku minutach od włożenia urządzenia do ziemi i podlania wodą. Przed włożeniem wskazywał dokładnie 7.0.
    W kwestii tej donicy, pytałem znajomego jak hoduje swoje rośliny (geranium, melisa itp.). Kiedy mu powiedziałem, że przesadziłem swoje "tulipany" na wczesnym etapie wzrostu do donicy 3,6L, zgasił mnie słowami "zwiędną po tygodniu". Argumentował to tym, że korzenie nie zdążą wchłonąć wody, która się znajduje w takiej ilości ziemi i zwyczajnie zgniją. Jego zdaniem, rośliny powinno się przesadzać w o wiele późniejszym stadium wzrostu do doniczek większych dosłownie o kilka cm od poprzednich. Co o tym myślicie? Czy to prawda?

Attached Files:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      288.1 KB
      Odsłon:
      5
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      202.5 KB
      Odsłon:
      6
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      176.9 KB
      Odsłon:
      8
    • 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      221.1 KB
      Odsłon:
      6
  11. LubięPaczać

LubięPaczać Błyskotlwy

Troche Male to medium. Ph7.0 zaraz zabije rosline. Wilgotnosci juz nie podnos bo zaraz wejdzie na flo wiec bez sensu

12. koleszka84

koleszka84 Geniusz

Ten miernik o kant chuja rozbic. Kup sobie kropelki do akwarium w zoologicznym i mierz roztwor przed podlaniem. Nie sluchaj kolegi bo Ty nie sadzisz melisy haha. Sluchaj sie kolegow wyżej a bedzie dobrze kolo

nasiona marihuany, nasiona konopi