Projekt instalacji elektrycznej

krystek997xD 22.10.2019

Projekt instalacji elektrycznej 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. krystek997xD

krystek997xD Kumaty

Witam, piszę teraz pracę inżynierską na temat uprawy roślin kwitnących (medyczna marihuana) na weg/flo. Tworzę instalację w programie Dialux. Prosiłbym o jakieś wskazówki, rady dotyczące mojej pracy. Chciałbym zrobić to przy najmniejszych kosztach dlatego zdecydowałem się na coś ala szklarnia. Oświetlenie byłoby dzienne + lampy byłyby włączane tylko na kilka godzin. W zimie i jesieni głownie lampy by świeciły. Mój budynek ma 11x11m. Zastanawiam się nad rozłożeniem doniczek. Może zna ktoś najbardziej optymalne ułożenie? Chodzi mi o maksymlany plon przy możliwie jak najmniejszych kosztach. Doniczki będą tak jak na rysunki po 12L. Raczej planuję odmiany normalne i niezbyt bardzo wysokie. Do 3m wysokości około. Zastanawiam się nad wyborem lamp. Wydaje mi się, że powinny być wiszące z możliwością regulacji. Tylko czy na weg i flo dawać inne? To by zwiększyło koszty. Czy może są na rynku lampy LED lub inne na okres wegatacjii i kwitnięcia? upload_2019-10-22_14-10-19.png

projekt uprawa.png

2. cyt. "piszę teraz pracę inżynierską na temat uprawy roślin" nick użytkownika - krystek997xD - widać że dojrzały z ciebie inżynier.

cyt. "Raczej planuję odmiany normalne" - dobrze że nie jakieś pojebane

cyt. "niezbyt bardzo wysokie. Do 3m wysokości około" - aż się boję pomyśleć jakie odmiany są dla ciebie wysokie lub bardzo wysokie.

cyt. "Czy może są na rynku lampy LED lub inne na okres wegatacjii i kwitnięcia?" - tak są lampy, które mają przełącznik na każdy okres życia rośliny a są i takie że od początku świeci full spectrum i nic się nie zmienia. Można też robić pod zwykłym ledem który świeci 2700 - 4000 K

3. krystek997xD

krystek997xD Kumaty

@Technik1 1.Konto zakładane ponad 6lat temu :D czepiasz się po prostu, to tylko nazwa
    2.Normalne chodziło mi o to, że nie autoflowering. Kolejna zaczepka bezsensowna
    3. Nic nie wniosłeś do moich założen z wysokością
    4. Dzięki

4. Rzeczywiście 2013r założone to zwracam honor.
    Jesli chodzi o wysokość to między powiedzmy 80cm a 1.5m to są niewysokie rośliny ;) 3 metry to już wielkie skurwysyny ;D

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...