Problemy ze światłem

Zielina 29.05.2019

1. Zielina

Zielina Gość

Witam, jako, że planuje uprawe outdoor to zaopatrzylem sie w kilka seedów. Jestem juz po kielkowaniu i mj wyszlo z ziemii. Wiadomo ze planty najlepiej na poczatku trzymac w domu, jednak mam problem z dostarczeniem im odpowiedniej ilosci swiatla, widac, ze wyciagaja sie w jego poszukiwaniu. Czy planty przez pierwszy tydzien zycia mogą byc pod najzwyklejsza lampka? Czy nie da rady? Boje sie ze na spocie tak mlode sobie nie poradza, zwlaszcza patrzac na te ulewy, moge ewentualnie zostawic je tam w doniczkach i przykryc butelka zeby sie nie zalaly?

2. Jeżeli się wyciągną to wkop je na spocie po same liście i przykryj butelką z otworami. Co do lampki to zależy jaką masz tam żarówkę.

3. Zielina

Zielina Gość

Jeżeli chodzi o swiatlo to żadne, myślałem nad tym żeby wyciągnąć je na dwór i nałożyć na nie taki plastikowy przezroczysty kwadrat, jak na razie boję się wyciągać je na spota bo przy transporcie mogą się połamać wiec jeszcze trochę bym poczekał co o tym myślisz?

4. Zielina

Zielina Gość

Ogolnie to na spocie nie będzie im za zimno?

5. Zapakuj je tak aby się nie połamały i ostrożnie w trakcie transportu. Będzie dobrze. :]
    Nie będzie im zimno, po to ta osłona z butelki. Poza tym przymrozków już nie będzie.

6. Nowy84

Nowy84 Tuptuś

Skocz do jakiegoś marketu budowlanego. Na pewno mają listwy oświetleniowe "podszafkowe". Znajdź taka co ma z 6k kelwinów. Na podwegowanie wystarczy.
    Sam mam 3 takie w "wegboxie" i dają sobie radę. Rośliny się nie wyciągają.

IMG_20190524_001447_5.jpg

IMG_20190524_001505_6.jpg

7. Zielina

Zielina Gość

Raczej wystawie je po prostu na podwórko i zabezpiecze żeby się nie połamały, na lampy nie mam funduszy, mam nadzieję że pogoda się poprawi

Loading...
Loading...