1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Problemy z alkoholem, a zastosowanie konopi

Dyskusja w dziale Leczenie i aplikacja marihuany rozpoczęta przez Dorq w dniu 09.09.2017

1. Dorq

Dorq Zagubiony

Witam.
    Jeżeli taki wątek już jest to przepraszam, ale jakoś słabo mam z tym szukaniem. Do rzeczy.

Bliska mi osoba ma problemy z alkoholem i uczęszcza na bezpłatne porady psychologiczne walki z nałogem, jakie nasze państwo może zagwarantować społeczeństwu.
    Niestety skutki są mizerne i wiele ta terapia nie pomaga.
    Interesuje się konopiami od dłuższego czasu i wiele razy słyszałem że konopie dobrze sobie radzą z alkoholizmem.
    Szukam porady jakie odmiany konopi z tym sobie najlepiej poradzą. Dodam że pacjent ma swoje lata i po lekkim wylewie, który mogło wpłynąć na mózg.

Pomyślałem że olej będzie najlepszym sposobem na podawanie kannabidów.

Pozdrawiam.

2. Stary Zgreed

Stary Zgreed Wiedza nadprzyrodzona

Alkoholizm to ciężka choroba,czy terapia ''zastąpienia'' alkoholu MJ zadziała,zależy głównie od osoby uzależnionej i jej stanu fizycznego i psychicznego.Mam znajomego który leczy się sam i ponad dekadę temu odstawił alkohol,na rzecz popalania trawki...drugiemu koledze pomagałem trochę i on nie pije od 7 lat.Ogólnie najgorszy jest pierwszy okres,gdy trawą trzeba zbijać silne skutki uboczne efektów odstawienia z delirium tremens włącznie...później jest trochę lepiej,ale tak jak powiedziałem wszystko w głównej mierze zależy od właśnie ''pacjenta'' i jego nastawienia.

2 people like this.
  3. Dorq

Dorq Zagubiony

O skutkach już czytałem, tylko chodzi mi jakie odmiany będą skuteczne, no i jeszcze aplikowanie bo palenie nie wchodzi w rachubę.
    Czy na przykład masło konopne i ciasteczka będą dobre, bo olej myślę byłby by najbardziej skuteczny, tylko do oleju potrzeba sporo suszu i trochę trudniej się go wytwarza.

4. Stary Zgreed

Stary Zgreed Wiedza nadprzyrodzona

Ogólnie rzecz biorać to zależy czy ''pacjet'' będzie po szpitalnym odtruciu czy cała operacja od A do Z bedzie przeprowadzona powiedzmy to w domu.Najlepiej będą się sprawdzały na początku odmiany 100% indica o silnym działaniu przeciwbólowym,rozluźniającym mięśnie i silnie relaxujace (narkotyzujące)...na pewno na poczatku muszą być to odmiany z dość dużą zawartością THC,gdyż po prostu głód alkoholowy trzeba zastąpić dość mocnym ''hajem'',aby ''pacjent'' przetrwał najgorszy etap.Z czasem można podmieniać MJ na tą z mniejszą zawartością THC (7-10%) na rzecz dużej zawartości CBD.Co do samego aplikowania to jednak olej jest najlepszym wyborem jeśli w grę nie wchodzi jej palenie,które najszybciej przynosi ulgę...nie ma złotej metody,jak wcześniej napisałem,dużo zależy od nastawienia ''pacjęta'' do leczenia.

2 people like this.
  5. Dorq

Dorq Zagubiony

Dzięki za odpowiedz, to na początek musi mi wystarczyć.
    Alkohol nie kontrolowany powoduję taką patologię w społeczeństwie i na dodatek jest legalny, a żeby komuś pomóc trzeba łamać prawo.
    Mam nadzieję że uda mi się przeprowadzić kurację i przyniesie dobre skutki.

nasiona marihuany, nasiona konopi