problem z wentylacią w systemie zamkniętym

ujarany rolnik 20.09.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. mam problem ze swoją siewką. jak wsadzam ją do boxa na 18/6 to po godzinie w boxie jest już 29 stopni (przez całe 18 też)i nie wiem jak obniżyć temperaturę do poniżej 28stopni. jak włączam wentylator to temperatura spada o 0,5, ale wilgotność też mi spada do 40%a powinna być koło 80%

jak zwiększyć wilgotność w boxie jeśli nie posiadam nawilżacza powietrza??.
    jak rozwiązać problem z nadmiernym ciepłem i wentylacją w systemie zamkniętym??

2. felipe

felipe Tuptuś

co masz na mysli piszac o "systemie zamknietym"?

3. szafobox bez możliwości wycinania dziur na wentylatory.

4. mam mały otwór 4 cm średnicy na kable. to ma być anonimowy box.
    mam 3 rożne mierniki do Pomiaru nasłonecznienia, pH gleby, wilgotności gleby, temperatury gleby, ec/ppm.
    potrzebuje czegoś jeszcze do tego??

5. felipe

felipe Tuptuś

te gadzety na nic sie zdadza skoro roslina nie bedzie miala podstaw, czyli dwutlenku wegla do zycia, roslina pobiera co2 i wydala o2, im wyzsza temperatura tym wiecej co2 jest potrzebne, masz jakis generator co2 tam?

gdy bedzie niski poziom co2 z braku wentylacji to bedzie chujowo rosla, przerabialem to gdy bylem gimbusem i sie balem ze starzy mi wykminia grow

6. mam mate generującą co2. myślałem że co2 daje sie podczas wega. mam dopiero 4 listki.
    co zrobić żeby roślinka sie nie rozciągała ??
    na jakiej wysokości powinna być lampa na początku wzrostu?? .

7. felipe

felipe Tuptuś

nie da sie tego stwierdzic na jakiej wysokosci ma byc lampa bo to zalezy od wielu czynnikow, np. rodzaju lampy ;D musisz dojsc do tego doswiadczalnie sam,
    nie moze byc za wysoko, bo krzak sie bedzie wyciagal do swiatla a jednoczesnie nie moze byc za nisko, bo od temperatury krzak sie upiecze albo pozolknie od nadmiaru swiatla

8. przy wysokości 160cm lampe ustawić na 40 cm 60 czy 90cm od roślinki?? mam mars hydro 600
    gdy lampa była na wysokości 140cm miałem 29- 30 stopni ale nie wiem czy na tej wysokości złapała dość lumenów. i może przez to mi sie rozciągnęła.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...