Problem z roślinkami.

Marian Paździoch 03.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam!
    Mój problem to omdlałe roślinki. Dzisiaj rano gdy byłem zobaczyć co z roślinkami wszystko było ok ale gdy poszedłem do nich koło 14:30 to moim oczom ukazał się obraz jak na zdjęciach. Widać, że łodygi przy gruncie są węższe, tak jakby wysuszone. Reszta rośliny wygląda normalnie. Co to mogło spowodować ? Za duża temperatura? Dodam, że reszcie roślinek nic się nie stało.

2. Pewnie pić im się chce

3. Podlewane były o poranku samą wodą

4. Co prawda, jestem mega poczatkujacy(dopiero 2x coś tam sobie działam, i też mam niezły problem) ale rok temu miałem dokładnie taka sama sytuację, i u mnie, najprawdopodobniej wynikało to z tego że roślinka została położona przez wiatr i od miejsca w którym się zgięła aż do samego dołu wyglądała dokładnie tak samo. Niestety później padła całkowicie. Ale poczekaj na opinie bardziej doświadczonych. Powodzonka

• Lubie to x 1
  5. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Podsyp pod same liście i podlej woda.Najlepiej wieczorami...

• Lubie to x 1
  6. uho667

uho667 Moderator Staff Member

zdechnie ten plant na bank ,wyglada jak uszkodzona lodyga splaszczona na dole, ja tak mialem po pogryzieni przez ziemiorki i umarla ,moze podsypanie cos pomoze u mnie nie pomoglo ale badzmy dobrej mysli

7. Fubar

Fubar Zagubiony

• Lubie to x 1
  8. uho667

uho667 Moderator Staff Member

• Lubie to x 1
  9. Tak się zastanawiam czy wygrzanie ziemi (przed posadzeniem) np. w piekarniku by zabezpieczyło siewki przed zgorzelą

10. Dzięki wielkie za pomoc!
    Czy mam się martwić o resztę roślinek? I ewentualnie jak zapobiegać takim sytuacją w przyszłości?

11. Od początku masz je na dworze? Masz kupną ziemię?

12. Na początku kiełkowałem je w tackach Eazy Plug i trzymałem je na parapecie w domu, później sadziłem je do doniczek do kupnej ziemi. Jednak ziemia (otwarty worek) leżała w piwnicy od tamtego roku.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...