Problem z nasionami

Jarymas 09.04.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Jarymas

Jarymas Kumaty

Witam was zielarze. Mam duży problem z nasionami. Miałem nie zdradzać gdzie były kupione ale że tak powiem utopiłem w tym seed banku czwartą stówkę. Tanie Sianie bo to tam zakupiłem po raz czwarty nasiona i po raz czwarty nie dochodzi do wykielkowania nasion. Nasiona 24 h w kieliszku z wodą potem na spodeczku na papierze toaletowym przykryte drugą warstwa papieru i do ciemni oczywiście papier zwilżony. Po trzech dniach tylko małe kiełki się pokazały i dalej nic. Mija dzisiaj czwarty dzień wrócę z pracy zobaczę co tam słychać czy jakaś zmiana jest. Nie wiem czy ja coś źle robie czy to wina nasion z tego sklepu.

2. Jak głęboko wsadziles ? Może ubiles za mocno ? Ja tam bralem i wszystkie wyszły, co to za nasiona ?

3. Jarymas

Jarymas Kumaty

Nic nie wsadzałem. Nasiona dalej leżą na papierze wilgotnym i przykryte wilgotnym papierem (chusteczka)

4. Jarymas

Jarymas Kumaty

Nasiona shaman od dutch passion

5. Pestki które pękły powinieneś wsadzić do ziemi, także nie z nimi jest coś nie tak:)

6. Technik1

Technik1 Tuptuś

Shamany teraz wszędzie sa w promocji więc można się domyślać że pestki są stare.
    Często to nie wina seed banku bo dostają stara partię i nawet nie wiedzą o tym.
    Mimo wszystko składał bym reklamację

7. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Dziwne,bo u mnie pestki 3-4 letnie normalnie ida.

8. Ewidetny błąd jarymasa nie pestek ;)

9. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

A to ciekawe, bo ja czekam az na papierze pestka prawie zrzuci scorupke i dopiero do ziemi wkladam, takze z podanego powyzej opisu, nie moge sie dopatrzec bledu w kielkowaniu.
    Nawet jezeli stare sa pesteczki, ich kielkowalnosc spada, ok, ale najwazniejsza jest cierpliwosci.
    Jezeli Ja mam problem by pestka ruszyla a kielek sie wylonil ze skorupki, w bardzo slabym roztworze podaje jakas odzywke na korzenie.
    Poza tym, recznik papierowy zmieniam co 2-3 dni na swiezy.

Pozdrawiam

10. Jak dla mnie, albo za długo trzymałeś w wodzie, albo masz za mokro na tych ręcznikach.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...