Problem z kwitnieniem i miejscem w boxie Easy Plant XXL, Sexbud.

goldhunter 13.12.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,

1. Właśnie też tak teraz zauważam, że problemem mogą być pechy które otrzymałem, brane od thc-thc.pl. niemniej jednak tak jak obiecalem ZIELONEJ dorobilem zdjec lecz lądują tu dzis, wczoraj juz nie mialem kiedy tego poogarniać. zeszło mi sie z maluchami dość długo. teoretycznie zaczyna mi sie wydawać że dostalem nie auto lecz zwykle pelnosezony(bynajmniej wiekszość) co tworzy mi spory problem aczkolwiek nie bez wyjścia.
    Po sugesti koleżanki o niedoborach dostały pełną dawke nawozów wg wskazań producenta, i lekki trening w gratisie. Na fotkach Easy Planty, reszta pomidorków podobna poza ak który jakoś tam sobie kwitnie i nie stwarza mi wiekszych problemów.

Jeśli możecie, wypowiedzcie sie co tu może być nie tak że nie chcą kwitnąć jak się należy. przypominając maluchy mają juz 58dni. 3 zdjecie od końca przedstawia najladniejsze topiszcze jak do tej pory z jednego easy planta,reszta w wiekszosci tak jak na ostatniej focie.

Pytanie jeszcze mam odnośnie cięcia liści, można ciąć naraz więcej, czy pozbywać się małymi ilościami co pare dni?

View attachment 104049
    View attachment 104050
    View attachment 104051
    View attachment 104056
    View attachment 104052
    View attachment 104053
    View attachment 104054
    View attachment 104055
    View attachment 104058
    View attachment 104057

• Lubie to x 1
  2. Ph podloza i za blisko swiatla temper max 30 czoby zetnij bo nie ogarniesz jeszcze z 15 cm urosnie
    2 x zarcie 1 woda z melasa ph6,5

--- Dodano ---

Teras zauwazylem podloze czego uzywasz czy korzenie maja tlen jedna sprawa czy sadziles w nowych doniczkach aaa dla czego sie pytam bo wazne jest z jakiego plastiku

plastik moze byc toksyczny tak samo jak folje odblaskowe aluminium nigdy zadnego aluminium to zabija kwiata biala folja od blaskowa nowe doniczki moczy sie w rostworze soli przez 48h rzeby plaskik przeplukac

--- Dodano ---

ziemia ;;
    20% korka
    20% coco
    30% torfu od kwaszonego
    30% czarnoziemu
    ph 6,2
    dodatki na 100l , 100ml astvit sypki i 200ml obornik granulowany

• Lubie to x 1
  3. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Bardzo dzięki za fotę teraz znacznie łatwiej będzie Nam pomóc , już widzę że krzak wygląda zdrowo ale też pokazuje już pierwsze deficyty co nie dziwi gdyż zaczyna budować kwiaty .
    Krzak wcale moim zdaniem nie wyciągnięty posiada geny stivy i to widać w całym krzaku .
    Poobrywaj dolne żółte liście i po 1-2 na samej górze - poodsłaniaj topki i moja rada - lać jej teraz i nie żałować papu .

Rozważacie pomyłkę w nasionach , FP 20/4 nie daje zbyt dużego wyboru , sezon nie zakwitnie pod takim światłem .....a powiem Ci autorze wątku , że zdarzyło mi sie trafić na tak dorodne AF i z tego co zauważyłam to wielkość krzaka ma spory wpływ na czas w jakim dochodzą krzaki , zwykle autosy mają średnio te 80- 100 cm i w przeciągu 80 - 90 dni są w stanie się wyrobić , tu jest drzewo i myślę , że to główny powód czasu . 58 dzień to na prawdę jeszcze nie czas by sie martwić .

• Lubie to x 1

4. Odpowiadając na Twoje pytania - podłoże cannna terra pro. ph podłoża powinno być git - nawozy których używam posiadaj formule ph perfect która normuje ph do odpowiedniego - wg płynu heliga zawsze jest żółty kolor czyli ph około 6. przy laniu wody zmniejszam jej ph octem, również do żółtego koloru przy badaniu płynem. co do doniczek trochę mnie zagiąłeś, nie płukałem ich, ale ta uwaga będzie cenna na przyszłość. folia akurat the best - mylar 100% odbijalności. ziemie staram się przesuszać, dajmy na to w niedziele widze ze wypiły co miały, to podleje dopiero w poniedziałek. Raz dostały wodę z wodą utlenioną co im dobrze zrobiło, mogę powtórzyć zabieg. sugerujesz dawać im 2x w tygodniu żarcie raz wodę? z melasą czyli... tu proszę mnie oświeć co tam dodawać. tak jak wspominałem uczę się dopiero więc każda rada cenna a za głupie pytania przepraszam. ze swoich nawozów posiadam jako dodatki vodoo juice, big bud, overdive, zawsze moge coś dokupić jak ma być lepiej. co do ścięcia czubów, wstrzymuje się z tym na razie, niech się ktoś jeszcze na ten temat wypowie bo nie chciał bym tym czegoś spier... :]

Dzięki, pocieszyłaś mnie trochę. Wnioskując z waszych podpowiedzi, nie mam sie na razie czym martwić, muszę poczekać jeszcze z tydzień zobaczyć jakie będą efekty, zrobić im fryzjera podoginać trochę do dołu i dawać im 2 razy papu raz wodę na tydzień i zobaczyć co będzie dalej. ZIELONA co myślisz tej propozycji przycięcia szczytów? Próbowałem wczoraj pozginać łodygi ale na drugiej pękniętej odpuściłem. powiązałem je trochę do dołu tylko. Jeśli to nie AF czy poznam to po tym że w przeciągu tygodnia nie wiele się zmieni odnośnie topów? ile dać sobie czasu na obserwacje.

5. Pomysl cala sila pojdzie na boki zyskasz a nie na gore tak zwany storzek wzrostu i sila ciagu

--- Dodano ---

Sila ciagu to sila jaka kwiat pobiera srodki od zywcze do gornych warst

--- Dodano ---

Co do ph perfect to bzdora totalna
    1 zalozenie jaka woda podlewasz jakie ph kranowa 7,6 do nawet 8,2
    2 to co na zamowienie ci zrobili ph perfekt ----nie kit bajera
    3 sprawdz przysfajalnosc metali dla roslin zasado lobnych ph 6,5 optymalne jezeli masz 6 ph to dupa

6. growerss

growerss Banned Zbanowany

PROBLEM JEST ZE ŚWIATŁEM zły strumień. Taki efekt może wystąpić od zużytego HPS lub CFL. Czy ktoś zapytał kolegę gdzie kupił lampę, czy przypadkiem nie jest stara używana.
    Nie szukajcie przyczyny w nawozach ph itp. Widać że roślina ma wigor i rośnie, tylko fiksuje od złego strumienia światła z jednej strony jest go dużo ale złego dlatego wyłazi aż z boxa. Jeśli wina była by po stronie nawozów ph itp to roślina była by po prostu mizerna.

• Lubie to x 1
  7. Gandalf.

Gandalf. Gość

@goldhunter

I widzisz goldhunter'ze? Tak cisnales pana thc, że chujowe Ci pestki sprzedał, że złe, że oszukane, żeś wydymany, a usterka była nie tam gdzie jej szukałeś.

8. growerss

Profesjonalni grawerzy którzy obsiewają duże powierzchnie co uprawę wymieniają przynajmniej żarówki na nowe. Tutaj ewidentnie jest coś nie tak ze światłem bo roślina jest niesamowicie powyciągana, dziwi mnie fakt że w ogóle tak duża wyrosła i się nie shermiła. Po za tym SexBud nie jest automatem https://thc-thc.com/429,sexbud-feminizowane.html a reszta tak, więc nie czaję zamiaru tej uprawy skoro są wymieszanie auto i zwykłe, w dodatku w tak małym boxe. Odmiany z female seeds są specyficzne bo producent na swojej stronie podaje ze są gotowe w 75dni (od kiełka do ścinki) http://www.femaleseeds.nl/en/sexbud-215.html ale tak na dobrą sprawę są to odmiany zwykłe nie auto więc wynika z tego że producent sugeruje szybkie przełączenie oświetlenia na 12/12, bo w innym wypadku uprawy nie skończymy w 75dni.

9. Gandalf.

Gandalf. Gość

Nie uważam się za grawera...

10. growerss

Jesteś Pasjonatom jak ja, 2-3 krzaczki dla własnych potrzeb. Ludzie którzy uprawiają komercyjnie nie siedzą na takich forach oni nawet tel komórkowych nie używają. Profesjonalni growrzy to komercyjni plantatorzy dla których liczy się ilość i jeszcze raz ilość. Znam takich ludzi z Polski i za granicy i wiem jak to robią. Może wydawać się to dziwne że się wymienia po każdej uprawie żarówki ale jeśli się tego nie zrobi to uprawiając na tych samych żarówkach trzeba się liczyć że wyjdzie o 20% mniej zioła względem poprzedniej uprawy więc się opłaca wymieniać. Żarówki się wypalają niby świecą tak samo jak patrzymy na nie ale nie jest to już ten sam strumień światła.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...