Problem z kwitnieniem i miejscem w boxie Easy Plant XXL, Sexbud.

goldhunter 13.12.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siema,
    Mam pewne pytanie, problem. Nadmienie że jest to moj 1 powazniejszy grow, poprzedni był w malym boxie pod cfl bez wiekszych nawozów i w spartańskich warunkach ale sie udalo. Obserwując parę fotorelacji z Easy Plantem dochodzę do wniosku że u mnie chyba coś jest nie tak.
    Pomidorki maja już 57 dni od swojego poczęcia, natomiast wydaje mi się że słabo im idzie kwitnięcie. Posiadam w boxie 4x easy plant, 1x sex bud 1x AK472 któremu nie dawałem większych szans na przeżycie a o dziwo radzi sobie nieźle i na te chwile ma najlepsze kwiaty. Seedbank w swojej specyfikacji przewiduje na nie (75 dni, biorę poprawkę do 90 bo jest to bardzo prawdopodobne.
    Natomiast wśród moich 4 easy plantów jako taki oczekiwany kwiatostan wypuścił może 1. Reszta słabo kwitnie i buduje kwiaty, natomiast wyrosły tak duże że muszę przykombinować jak je zmieścić w boxie. Z boxem dałem ciała ma 150cm wysokości, teraz już tego nie zmienie a chce wszystko doprowadzić do końca. Potrzebuję porady doświadczonych kolegów/koleżanek jak sobie poradzić z tym problemem. Wymiary boxa to 55x80x150 hps 250, z wilgotnością walcze po wyjęciu nawilżacza wacha sie od 20-40% nawozy jakich używam to Advanced Nutrients Hobbyst lvl.Maluchy podlewane 2x w tygodniu po około 1.8l, raz czysta woda raz z dodatkami, teraz zwiekszam czestotliwość podlewania do 3x w tygodniu bo sie już tego domagają. Fotki robione na szybko, kiepskim aparatem ale jeśli będzie potrzeba mogę jeszcze coś docykać. Chodzi głównie oto czy to mi sie tylko zdaje że coś jest nie tak, jeśli tak to co powinienem zmienić/zrobić/naprawić, czy wszystko jest ok i sie nie przejmować, ponaginać jakoś planty i ze spokojem czekać dalej. Nie chciał bym zmarnować włożonej w to pracy,kasy i radości ;P Pomożecie?

View attachment 103964
    View attachment 103965
    View attachment 103966
    View attachment 103967
    View attachment 103968
    View attachment 103969
    View attachment 103970
    View attachment 103971

2. Gandalf.

Gandalf. Gość

A zrobiłeś pelne 24 przerwy i dopiero 12/12 ?

3. zapomnialem dodac, oswietlenie 20/4 a kwiatuszki mialy być auto ;)

4. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Nie znam tych nawozów , ale zapytam czy używałeś zgodnie z zaleceniami ?
    Widać że mają deficyty i to może być główny powód ich opieszałości z Flo .
    Kolor nawet pod CFL zakłamuje ale jak byś mógł cyknąć fotę w świetle dziennym dało by nam pogląd sytuacji ( szerszy ) jakie mają deficyty
    Najlepiej wyciąg jedna roślinę i zrób fote ( chodzi mi głównie o faktyczny kolor i wygląd liści )

• Lubie to x 1
  5. Gandalf.

Gandalf. Gość

Wiec w taki razie jeśli mówisz ze to auto ( co bym sie nie spodziewał ) to ich wyciągnięcie może spodowane też być zbyt słabym oświetleniem.
    Bo optymalnie powinines mieć 40k lumenów.
    A o ile pamięć mnie nie myli hps 250 ma cos w przedziale od 25k do 27 albo28 . Oblukaj sobie.

6. ZIELONA po cichu liczylem na to że sie moim tematem zainteresujesz ;) nawozy dawkowane wg zalecen producenta oraz ludzi z forum, z początku wiadomo troche mniejsze aż doszedlem do wymaganej ilości wiec teoretycznie powinno być ok ale praktycznie cos nie gra. miałem w miedzy czasie małe problemy z deficytami, jakos sobie poradzilem zmieniajac dawki nawozów na ciut wieksze. Oczywiście wedle Twojego życzenia będzie kolejna sesja foto tyle że po pracy ;) koło 18-19 postaram się wgrać fotki. Jakieś szczegóły będą jeszcze potrzebne? I czy masz moze jakiś pomysł jak to sensownie zmieścić w tym moim małym pudle? Mi do głowy przychodzi jedynie delikatne zgniecenie łodygi za szczytem i podwiazanie tego wszystkiego troche do dołu robiąc bliżej nie określoną plątanine krzaków.

--- Dodano ---

właśnie też do głowy mi przyszło, że mogli pomylić pechy. co do oświetlenia - dobrane wg forumowego kalkulatora, na tą powierzchnie wymagał około 27-28, lampa daje ok 30

• Lubie to x 1
  7. Gandalf.

Gandalf. Gość

Stary co Ty gadasz szerokość masz 80 wysokość 150 co daje 1.2m2
    A jesli te zaokrąglone dajmy 60 cm to twoja szerokość to i tak wychodzi 0.85m2 +/- i zbyt malo lumenów
    Tutaj leży problem jak dla mnie.
    Minimalne to - 22 k +
    A twoj hps ma 27.5k
    A srednio wychodzi min. 34k.

8. ZIELONA

Powiem Ci szczerze , że mnie też takie potwory rosną ( AF ) są piękne dorodne ale wiadomo miejsce nas ogranicza , HST ( łamanie łodygi ) wiem , że brzmi to okrutnie ale jest to jedyne wyjście sensowne w tym wypadku , najlepiej przed podlaniem łodygi wtedy nie pękają tylko typowo dla konopi zginają się

Można by tam troszkę przerzedzić (zwłaszcza doły niedoświetlone ) , wszystko sie okaże po nadłamaniu - co przeszkadza w doświetleniu *
    * mam na myśli kilka liści
    Zaraz ci wkleję fotke

\tu lepiej widać co mam na myśli

• Lubie to x 4

9. Nie wiem czy kolega źle liczy czy ja ale 0,55 x 0,8 daje nam 0,44 powieszchni oswietlanej, i w moim rozumowaniu o nią chodzi a nie o wysokość. na co potrzeba 22000 lumenów. Tak samo jest w kalkulatorach (który na forum teraz nie działa)

10. Gandalf.

Gandalf. Gość

Przeciez piszesz ze wysokość to 150 cm i ze zwaliles z tym sprawe. Zle liczycie.
    Szerokość x wysokość i masz wynik.
    I to tłumaczy ich wyciągnięcie plus pewnie hps był od początku na takiej wysokości jakiej jest na zdj, si ?

11. To wyjaśnij mi czemu w kalkulatorach masz szerokość i długość? nie lampa jest regulowana, ciagle byla w odleglosci 10-15cm od szczytów.

ZIELONA a powiedz mi czy jakieś konkretne znaczenie ma ilość sciętych liści przy auto? noszę się z przerzedzeniem tam trochę ale nie wiem na ile sobie mogę pozwolić. jak do tej pory ratowalem sie wlasnie delikatnym lamaniem lodyg w sposob ktory podajesz tudziesz zgniataniem ich palcami przy 3 pietrze od góry, no i wiązaniem tego wszystkiego w dół. Fotki piękne, chcialbym żeby też u mnie to tak ładnie wyszło :D

• Lubie to x 1
  12. ZIELONA

Zwróć uwagę ile mi liści zostało na końcu ;f

Ja wiem że liście to płuca rośliny , zgadza się dlatego na początku bez uszczerbku można sie pozbyć dołu który i tak ma nikłe szanse na uczciwy plon ( ja gole doły bo i tak albo zżółkną albo niedoświetlony popcorn będzie i zwykle niedojrzały ) na indukcji kiedy roślina mega potrzebuje jedzenia wtedy nawet wskazane jest zwiększyć dawkę zwłaszcza , że u Ciebie drzewa są i zdarzały sie deficyty ,można sukcesywnie pozbywać sie lisci które przysłaniają kwiaty ja zostawiam wiatraki bo po nich najszybciej roślina pokaże co jest nie tak .
    Tu koledzy piszą , że masz za mało lumenów , ja również liczę dł i szer nigdy wysokość ( na logikę lampy sa na różnej wysokości ale też mogę sie mylić w tym temacie )

--- Dodano ---

Patrząc na genetykę tych pestek jest to sativa wiec rozmiar mnie tu nie dziwi

13. O KURWWAAA czlowieku wróć do szkoły moze co ty mu pier..lisz głupoty?
    powierzchnie sie liczy szerokość x długość(głebokość)

14. sadzestale

sadzestale Błyskotlwy

E kolego go sie nie poprawia bo on ma racje. poza tym bardzo ladnie wyglada, nie duza i syta ^^ <3

15. dobrze liczysz. W pierwszych klasach podstawówki "takich trudnych działań" uczą japierdole

16. Gandalf.

Gandalf. Gość

No ja zawsze liczyłem szerokość x ( a )długość brałem jako wysokość . Jesli przez wszystkie lata sie myliłem i twkiłem w błędzie to wlasnie zaliczam wtope życia haha
    Nie no mi to tam rybka, zawsze tak liczyłem i wszystko mi ładnie rosło w najgorszym przypadku przez wszystkie poprzednie lata moje roślinki mialy dawke turbo lumenow haha

--- Dodano ---

No właśnie kiedy był czas na szkole to plantowałem i robie to do teraz, a ciebie jeszcze pewnie na świecie nie bylo albo byłeś małym szczylem i myślę ze dobrze radzisz aczkolwiek wiedza matematyczna jest mi zbędna i zabardzo nie odgrywa na mnie presji moja tutejsza wtopa oraz pomyłka praktykowana od wielu lat.
    Dzieki koledzy za poradę matematyczna ( to nie sarkazm)
    W to mlodziaki od razu jak widzicie pomyłkę to w ruch lecą kurwy i disy , Was to jara taki sposób odpowiedzi? Haha
    Jednak chyba dobrze ze może tylko pare razy sie pojawiłem w szkole, bo przynajmniej moje ego nie jest aż tak schamowaciale , ale tak teraz rzucą sie na mnie obrońcy wykształcenia, wielu sie śmiało ze mnie i wielu teraz kombinuje jak od 1 do 1 .

17. jeśli uważasz ze podstawowa wiedza matematyczna jest zbędna to gratuluję :) nie gadaj czy byłem szczylem itp itd skoro nie masz pewności, moze jestesmy w tym samym wieku? poza tym co to ma do rzeczy...
    nie chodzi o presje tylko niezły babol to był, ale dobrze ze potrafisz sie przyznac to błedu. pozdr

ps. Box jest prostopadłoscianem i lampa oswietla jego dolną podstawę wiec liczymy jej pole czyli po prostu pole kwadratu/prostokąta. Tak samo jak np metraż pokoju.

18. Gandalf.

Gandalf. Gość

Gdyz pozwoliłem sobie zaargumentowac twoj styl w jaki zareagowałes na moją wtope.
    Bo em osoba hm dorosła osoba taka bardziej dojrzala psychicznie nie reaguje tak gwałtownie i stąd obstawiam ze jestes mlodszy wchuj.

Ale dzięki za radę bede pamiętal na przyszlosc, i jakos przez wszystkie lata od momentu kiedy rzuciłem szkole na rzecz grow, to wiedza matematyczna i jej zerowy zasób jakos też mi jeszcze do tej pory w niczym nie zawadza.wiec gratulacji przyjąć nie moge : ( .

19. ZIELONA

Panowie ale bez Offtopów i wzajemnych pocisków , bardzo Was proszę :)

• Lubie to x 2
  20. Prawda jest taka z kad masz nasiona bo sprzedali ci lipe ;;
    podstawy dobrego ziola
    1
    dna roslinki
    2 ukorzenienie i wzrost weg
    3 donca wazne jest ilosc korzeni
    4 planoj wysokosc krzaka
    5 oswietlenie i nawozy prawidlowe ph wentylacja temperatura

ale 1 dna

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,