Problem z kiełkiem

żółty_monsterek 07.12.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemka. Mam taki problem kiełek wyszedł z pestki ale jest cały biały. Co z nim zrobić? Trzymać dalej na waciku czy wrzucać do ziemi?
    IMG_2167.jpg

2. Dodam, że nasionka były 1 dzień w wodzie 2 dnia poszły na waciki, teraz jest 3 dzień. Nasionka są moją krzyżówką z przypadkowej hermy.

3. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Wszystko ok, ja czekam z dzien dluzej ale na tym etapie jest cacy i gotowe by trafic do ziemi.
    Z fartem!

4. v3nom

v3nom Użytkownik

możesz je już pakować do ziemi a z kiełkiem się nic nie stanie
    dlaczego zdecydowałeś się na uprawę z pestek w którym dawca jest hermą ?

5. No bo przecież hermi się roślinę by uzyskać nasiona feminizowane. Nawet jeśli młode będą miały tendencje do hermienia się to w boxie mam kontrole, poobrywam wszystkie banany i będą rosły normalnie.
    Jest jakaś różnica pomiędzy zhermieniem za pomocą azotanu srebra a przypadkowym przez zmianę światła?

6. v3nom

v3nom Użytkownik

jest różnica
    hermienie azotanem to zmuszenie rośliny do wypuszczania bananów, poza tym można posmarować tylko jednego topa i roślinka tylko na nim wypuści banany a nie na całej roślinie. przy tego typu procesie roślina dalej jest fem
    w przypadku robienia tego za pomocą stresowych czynników, czyli np. zabawa światłem to wtedy cała roślina zaczyna wariować i hermi, wypuszcza banany i robi się problem.
    gdy bawisz się azotanem to uzyskany w ten sposób pyłek nie będzie wpływać na hermafrodytyzm roślin przezeń zapylonych
    w przypadku zebrania gotowych nasion z krzaka shermionego istnieje dosyć duża szansa na przekazanie tego genu ? cechy ?-dla roślin następnych
    ogólnie to że jest szansa nie znaczy że się to uda, zanim ja się o tym dowiedziałem to też kiełkowałem takie nasionka i na 4 sztuki problem był tylko z jedną bo zaczęła hermić i wypuszczać banany.
    i właśnie to jest największym problemem, bo za późno zauważyłem i za późno zareagowałem.
    potem miałem grubą ilość nasion zamiast porządnego palenia, przez jednego planta i zbyt późną reakcję z mojej strony zmniejszyłem ilość plonu o jakieś dobre 60%
    nigdy więcej nie posadziłem pestek uzyskanych w taki sposób ale nikt nie mówi że u ciebie też tak będzie :]
    obserwuj i obrywaj wszystkie jajca jak się pojawią a jeśli nic to nie da i roślina zacznie dalej je wypuszczać musisz wyjebać krzaka z boksa bo pozapyla wszystko i będzie jeden wielki chuj

• Lubie to x 1
  7. I co z tym kiełkiem? Żyje?

8. Do ziemi podsypanej mikoryzą trafiły 3 kiełki 2pineapple express x grapefruit i 1 gsc x grapefruit. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak:
    ten największy wyszedł korzeniem do góry. Gdy wszystkie się ukorzenią rozsadze je do oddzielnych doniczek.
    IMG_2211.jpg

9. thc-thc

thc-thc Błyskotlwy

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...