Problem z hermami

Baldur 25.02.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. 1. Rodzaj oświetleni:a HPS 110k lumenów 12/12, całkowite zaciemnienie w nocy. Natężenie światła wg kalkulatora w limicie.
    2. Klon czy Nasiona: Nasiona sezony, feminizowane od 3 dostawców.
    3. Rodzaj podłoża ,ph gleby: Ziemia ogrodnicza PH 5,5-6,6
    4. Częstotliwość podlewania: co 3 dni, woda stabilizowana pod PH.
    5. Wentylacja: z zapasem.
    6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czy organiczny), dawki nawozów: Canna Terra, dawkowanie wg zaleceń producenta.
    7. Długość życia rośliny: ciężko określić, ok 3/4 życia
    8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej) Noc ok 17-18, dzień do 28,

Znalazłem męskie kwiatki w różnym stadium rozwoju na różnych roślinach od różnych producentów.
    Rozumiem, że jedna może oszaleć, akurat nic nowego ale nie powinno się to wydarzyć na większości.
    Podczas procesu zastosowałem siatkę co było jedyną nowością.
    Powiedziałbym, że cały proces przebiegał bardzo normalnie, klasycznie bez eksperymentów.
    Jestem trochę w kropce, bo nie spodziewałem się ciosu z tej strony i nie wiem teraz gdzie zadziałać by uprzedzić tak kosztowny błąd następnym razem.

Można oczekiwać, że nasiona, które zostaną będą żeńskie z auto zapylenia?

2. 50% szans (czyli w zasadzie nikt nie da ci pewnosci). Gdzie kupowales te nasiona i jakie to sa odmiany?

3. Kupowałem wcześniej różne odmiany od tych dostawców i byłem zadowolony, to pierwszy raz coś takiego mi się odwaliło. Coś musiało źle pójść. Gdyby tylko konkretne sztuki wywaliły banany to bym obwiniał dostawcę.

4. chili

chili Gość

może masz jakiś problem ze światłem i migota znaczy zapala się i gaśnie albo otwierałeś boksa jak miały noc,duże różnice temperatur też mogły im zaszkodzić ogólnie wysoki stres

5. chili

chili Gość

może dałoby sie fotę wrzucić tych herm ? Z opisem odmian i w którym dniu Flo ( po indukcji ) ?

6. Dwie odmiany Amnezji i Royal Gorilla. Nie robię zdjęć. Ciężko powiedzieć jak z datą. Dopiero jak znalazłem zaawansowaną pestkę na szczycie zacząłem dokładną inspekcję. Ok 20 kwiatków jedne już całkowicie rozłożone a inne jeszcze zamknięte w bananie.

--- Dodano ---

Zaniki prądu dotyczą wszystkich, nie powiedziałbym, że są nagminne u mnie. Jasne mogło się zdarzyć że lampa zgasła na kilkanaście minut ale tego nie zmienię.
    No może te chłodne noce są winne, bardzo szybko wymieniam powietrze. Ale tutaj znowu musiałbym zrobić jakąś kombinację alpejską z wentylacją.
    No chyba, że spiąłbym wyciąg z HPS by na noc wyłączyć wyciąg.

7. chili

chili Gość

Jeśli powodem zhermienia był silny stres , można liczyć na feminizowane pestki , a jak to hermy to niestety masz hermy .
    Pytanie co spowodowało tak silny stres ?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...