Problem ratujcie

Jurga123 27.06.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siema, mam problem nie mogę nigdzie znaleźć co powoduje coś takiego u roślin i liczę że ktoś mi w końcu pomoże
    Mianowicie jak widzicie na zdj na, samym dole łodyga staje się cienka tzn jakby coś wysłało z, niej życie i jest taka tylko na, krótkimi odcinku, dodam że, dzieje się to w zaworotnym tempie w, przeciągu kilku godz
    Ktoś powie jak tego unikać? I czy rośliny jeśli np pod sypie to są do uratowania? Bo jak narazi nie dzieje mi się to pierwszy raz i wszystkie które to spotkało z czasem umierają i nie jest to spowodowane przesłaniem lub brakiem wody bo czy rośliny mają, sucho czy nie to i tak to się dzieje, pomocy bo zaczyna mnie to dołować

IMG_20200616_135505.jpg

IMG_20200616_134705.jpg

2. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Wyciągnęła się i w którymś momencie albo ja przesuszyles albo się złamała. Podsyp ziemia pod same liście i zwiększ ilość światła.

3. felipe

felipe Tuptuś

• Lubie to x 1
  4. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Oo patrz, dobrze wiedzieć!
    Choć niebezpowodu pisałam o przesuszeniu, ponieważ sama przez swoje gapiostwo kilka siewek straciłam a objaw był dokładnie taki sam, tylko że z przesuszenia;)

5. Bardzo dziękuję, szczerze mówiąc to jestem zdziwiony bo mam wrażenie że moje rośliny mają raczej sucho a nie wilgotno więc jestem zaskoczony, jak myślicie czy roślina jest do uratowania? Bo jak narazie wszystkie które mi zostały od tego zaatakowane to padły

6. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Previcur Energy 840 SL, moim zdaniem moze uratowac to co jest do odratowania:)

7. Marco czy może to być środek "magnicur energy 840 sł" ? Z tego co czytam to ma takie samo zastosowanie

8. + mam jeszcze pytanie czy tym środkiem podłączyć czy spryskac? Czy to i to? Bo jak spryskam to do korzeni raczej to nie dojdzie? Czy może też być stosowane wraz z ashai sl? I jakie proporcje tego środku z wodą?

9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

To jest ten sam srodek,tylko nazwe zmienili.Ja go uzywalem do opryskow I podlewania, dawkowanie z tego co pamietam 1ml/L wody.

10. skolopendra

skolopendra Tuptuś

Środki środkami ,lecz jak nie doświetlisz ich lampą to wiele nie będzie z tej uprawy...

11. spokojnie te co widzisz na zdj byly na balkonie i parapecie ibyly tylko wystawione i ich niestety juz dawno nie ma, teraz reszta jest out i wydaje mi sie ze rosnie dobrze tzn bo sie nie wyciagaja jakos super , po prostu dotykal mnie ten sam problem i nie wiedzialem jak sobie z nim pradzic , dzieki za pomoc :D

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...