1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

PRACA MAGISTERSKA O MARIHUANIE - pomoc w temacie

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez ingrami w dniu 07.12.2015

1. Hej! Mam pewien problem.
    Nie wiem jak sformułować temat na pracę magisterską o marihuanie.
    Chodzi mi dokładnie o to, że moja promotor ma już temat o narkotykach (dokładnie przestępstwo posiadania narkotyków - czy jakoś tak), dlatego też chciałabym się skupić głownie na trawie ;d.
    Byłaby to kontynuacja pracy licencjackiej o narkotykach miękkich.
    Nie mam jak na razie problemu z materiałami, chodzi mi głównie o temat i jako taki plan.
    Błagam!

ps. zapomniałam dodać - chodzi mi głównie o prawo karne

Last edited: 09.12.2015
  2. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

3. Przepatrywałam już to, jest to zupełnie co innego ;p. Wcześniej nie wspomniałam, że chodzi mi o prawo karne. Zapomniałam zwyczajnie ;d

4. L4nceR

L4nceR Expert

ingrami, co dokładnie chcesz wiedzieć? My "rolnicy" porozrzucani po całym świecie wymieniamy się swoimi doświadczeniami, badaniami, oraz naukami. Od tego jest to forum - aby dalej rozwijać wiedzę konopną i nowe rozwiązania w jej uprawie i zbieraniu większego plonu.

Jeśli chodzi Ci typowo nabyć wiedzę o roślinach konopii to większość użytkowników bardzo dużo ma do zaoferowania ze swojego zbioru doświadczeń, jednak jeśli chodzi Ci typowo oschłe tematy prawa to już nieliczni mogą Ci pomóc.
    Nie podałaś żadnych informacji czego oczekujesz? Prawo narkotykowe w polsce? Kary za posiadanie konopi? Posiadanie konopii w różnych krajach? To wszystko jest strasznie obszerne i aby to ogarnąć już lepiej byłoby napisać książkę.

Powiedz dokładnie na jaki temat oczekujesz pomocy. Bo chyba wyroki za posiadanie w Polsce bardzo łatwo "wyguglować", więc to mniemam masz za sobą.

PS. Jeśli mogę spytać.. co Cię skłoniło do napisania swojej pracy na taki temat?

5. L4nceR

L4nceR Expert

Tego jest pełno w internecie. Chyba że interesują Cię typowe sytuacje np. opis całego przebiegu sądowego oskarżonego o posiadanie konopii bądź jej handel? Jeśli tak to próżno tutaj szukać, bo albo takie osoby karane odsiadują dalej wyroki, albo po prostu skończyły z narkotykami, lub też siedzą gdzieś po cichu nie ukazując swojego "drugiego życia".

Polecam poczytania działu "newsy" - tam jest ogrom sytuacji gdzie policja odkryła plantację itd. Różne przewidywane wyroki też znajdziesz.

--- Dodano ---

Ochłoń. Będąc w przyszłości np. adwokatem jak dasz ponieść się emocjom jak w tej sytuacji po prostu nikt Cię nie wypromuje do obrony osób. Nie mówiąc o zakończeniu kariery zawodowej.

6. Tak, tak. Już sobie poszperałam w internecie.
    Prawdę mówiąc już mniej więcej wiem o czym będę pisała na prawie. Opiszę przestępstwo handlu ;).

Za to na drugim kierunku, gdzie mam licencjat opiszę 'kontrowersje społeczno-prawne albo polityczno-prawe wokół kanabinoid'. ;d Muszę jedynie wymyślić co dokładnie w tym zawrzeć. Na bank opiszę szum nt. legalizacji ;d i jakieś poszczególne przypadki. ;)

Co mnie skłoniło?
    W sumie to niekiedy siedzę w odpowiednim towarzystwie by się tym zwyczajnie zainteresować ;d. Ale nie aż tak bardzo by prosić o pomoc, przynajmniej tak myślę.

--- Dodano ---

Spokojnie, emocje mnie tu żadne nie poniosły ;d.

7. L4nceR

L4nceR Expert

Do tej drugiej pracy polecam dodać: stereotypy starszych osób o działaniu marihuany, jakie niedoinformowane społeczeństwo ma zdanie na temat konopii, konopia a medycyna (olejek RSO, zdrowie duchowe, leczenie przewlekłych chorób), utrata bliskich w efekcie procederu prawnego, oraz także aby nie pokazywać tylko od pozytywnych stron: konopia używką młodych nastolatków, zdrowie psychiczne a konopia (chodzi mi tutaj o tolerancję na THC u różnych osób, odbieganie od rzeczywistości), handel dilerski marihuaną.

Starsze osoby (nawet te 30-40 lat) które nic nie wiedzą o marihuanie myślą że ją się wstrzykuje jak heroinę lub inny bardzo twardy narkotyk. Moja babcia nawet myślała, że uprawia się ją jak paprotkę - wystarczy powiesić na ścianie i ładnie się pnie. Także uważa się, że tylko liście konopii się pali, większość osób (bardziej starszych) nie wie nawet o istnieniu kwiatów (buds) potocznie nazywanymi "topkami".

Temat jest naprawdę ogromny i aby z tego co wypisałem szczegółowo wszystko napisać to by chyba słów lub kartek zabrakło.
    Może chociaż część z wymienionych rzeczy się przyda.

Pozdrawiam i życzę udanej pracy!

8. L4nceR

L4nceR Expert

Cudownemu Panu p0werful str0ng przez jego wrodzony daltonizm pomyliły się kolory. Na szczęście pewien człowiek wymyślił łapki w górę i w dół dla takich osób. Najwidoczniej i taka pomoc dla osób z zaburzeniem widzenia kolorów nic nie daje.

Dziękuję temu panu za 3 minusy :)

9. Jejku, dziękuję ślicznie! Właśnie zastanawiałam się co dodać pod aspekt społeczny, a Ty mnie uratowałeś! :) Na pewno skorzystam z tych propozycji! Bardzo dobre pomysły! Jeszcze raz dziękuje! :)

10. 2515

2515 Forumowy guru

Z własnego doświadczenia, pale od roku, około 0.5grama prawie codziennie z krótki przerwami 3 -4 dniowymi, odmiany raczej o średniej zawartości THC.
    W trakcie tych przerw nigdy nieczółem chęci zapalić, glód narkotyczny NIEPOJAWIAŁ się.
    Przestałem nawet pić.

nasiona marihuany, nasiona konopi