Pożółkłe świeże listki (potrzebne oko eksperta ) :((

Kodoa 26.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam wszystkich czytajacych ten post, łączących wraz ze mną ta piekną pasje jaką jest ogrodnictwo :)) . Publikuje owy post ponieważ pojawił sie u mnie pewien problem . Bowiem piękne maluszki zaczęły zachodzić żółtym kolorem u szczytów nowych listków . Chyba ważna informacja jest to , że woda do podlewania była odstana dość długo, (2 dni do pierwszego podlania , wiadro z wodą było na tyle duże , że woda czeka do teraz na podlanie ) nie są raczej przelane( 200 ml co 4-5 dni ) , rownież nie dostały do tej pory żadnego nawozu. Box jest zbudowany najbardziej profesjonalnie jak potrafiłem to zrobić, Lampka Cfl 125 W . Roslinki są 3 , dwie maja wyżej wymienione objawy , jedna wygląda na całkiem zdrową , druga ma minimalne objawy w.w ,a trzecia jest widocznie mniejsza od reszty i najbardziej widać u niej żółte listki. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc w tym problemie , bardzo bym o to prosił :) View attachment 298882 View attachment 298880 View attachment 298881

2. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Za mało informacji...nawet te 200ml co 3-4 dni nic nie mówi dopóki nie napiszesz jaka wielkość donicy i jaka wilgotność w boxie...a obniżasz ph wody z kranu? Bo pierwsze podejrzenia padają na zbyt wysokie ph wody...w jaki sposób podlewasz...pod łodygę czy szerzej dookoła...co to za ziemia? Wygląda na ubitą mało napowietrzoną i raz zalewaną a raz przesuszaną...wygląda też jak by w boxie wentylacji nie było i wilgoć za duża i początki plechy na powierzni ziemi się robiły ale może mi się tylko wydawacr...jak nie obniżałeś ph wody do tej pory to zacznij jaknajszybciej...możesz polać muszynianki...ma idealne ph i napowietrzy glebę...może to być też deficyt siarki ale to raczej mało prawdopodobne a jeżeli już to też przez nieumiejętne podlewanie bo deficyty nie powinny wystąpić tak wcześnie

Ale najpierw to odpisz na powyższe pytania:)

3. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Roslinka wyglada dobrze i zdrowo. To co robisz, jak na razie jest cacy.

4. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Tam są 3 linki do zdjęć...pewnie trafiłaś na ten ze zdrową roślinką...zobacz pozostałe dwa...żółte wychodzi przy łodydze na nowych liściach

5. Takie małe szkraby co 4-5 dni...Hm,wszyscy tak robicie? Ja leję takim oseskom mniej ale częściej .Chociaż też mi się zdaje że za wcześnie na panikę . Jakby szukać tak na siłę to ta ziemia trochę biaława. Może trochę ją przekop ostrożnie na górze jakimś widelcem-profilaktycznie i spokoju duszy :)

6. Ja leję mało i nie często tak aby na spodzie doniczki było mokro a góra podsuszona...

7. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Sa trzy zdjecia i na kazdym zdjeciu widac zdrowa roslinke. To ze z jednej z nich u podstawy liscia zielony ma jasniejszy (bardziej zolty) odcien, nie znaczy ze roslinka nie jest zdrowa. Bardzo czesto wysteoujaca 'anonalia'. Z igly widly robisz stary.

• Lubie to x 1
  8. No wiec tak , wode zawsze zostawiam do odstania przynajmniej 24 h od napelnienia wiaderka, podlewam zawsze ziemie na calej powierzchni przynajmniej tak sie staram robic, ziemie kupilem do roslin zielonych na 5-6 ph , przy napelnianiu doniczek staralem sie nie ubijac jej , byla wsypywana luzno , w boxie jest dosc wydajna wentylacja z 3 wiatrakow , plesni na ziemi nie ma dodaje zdj pogladowe jak to wyglada od pierwszego wpisu 20200131_150055.jpg pozostale dwie wygladaja o niebo lepiej niz ta sa lekko zolte ale wygladaja na zdrowe

Last edited: 31.01.2020
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...