1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

poradnik wszystkich rodzajow treningu naszych plantow

Dyskusja w dziale Trening rozpoczęta przez Pan G w dniu 18.02.2012

 1. Pan G

  Pan G Zagubiony

  Witam wszystkich. Poniższy poradnik powstał na podstawie innego podręcznika by pomóc tobie w twoich podróżach.

  Oczywiście po pierwsze:


  Zaczynajmy!

  Przegląd Treningów MJ ()


  Zatem. Po reakcjach czytelników które otrzymałem po pierwszym zagłębieniu się w poradniku treningów, pomyślałem że jest niezbędny bardziej kompletny przewodnik. Także ze względu na to czego udało mi się dokonać czytając pozycje naukowe oraz zdobywając doświadczenie i mając wgląd w różne metody treningu. Ponadto taką decyzję podjąłem z powodu “ciągle” zadawanych tych “samych” pytań przez nowych hodowców. Istnieje wiele dobrych źródeł informacji w tym temacie. Jednakże odczuwam potrzebę wytłumaczenia tematu w (poniższym) streszczeniu wraz z przykładami aby umożliwić wszystkim rozwój za pomocą pospolitego języka.
  Ponadto, (to co napisane) pomoże wszystkim nowym w tym hobby oraz forumowiczom, aby mogli zrozumieć co do cholery lidzie piszą.

  Przewodnik będzie podzielony na pięć części:
  I) Zrozumienie treningu
  II) Techniki treningu o wysokim poziomie stresu
  III) Techniki treningu o niskim poziomie stresu
  IV) Morze zieleni (SoG)
  V) Odsyłacze/Linki  Nie ma lepszego miejsca by zacząć jak początek…


  Część 1: Zrozumienie Treningu

  Po pierwsze powinienem wytłumaczyć zwroty prostymi słowy tak byśmy wszyscy wiedzieli, że mówimy o tym samym:
  -ScrOG - Screen Of Green (ekran zieleni)
  -SoG - Sea Of Green (morze zieleni)
  -FIM - Fuck I Missed (kur.. chybiłem)
  -LST - Low Stress Training (Techniki treningu o niskim poziomie stresu)
  -HST - High Stress Training (Techniki treningu o wysokim poziomie stresu)

  Mając już to za sobą (wyrażenia wyżej) przejdźmy do małych wyjaśnień dlaczego używa się tych metod i w jakim stopniu są one (te techniki) pomocne w osiągnięciach twoich roślin.


  Zaczniemy od wymienienia i obalenia przewijających się najczęściej mitów odnośnie treningu:

  1) Trening może być stosowany podczas fazy kwitnienia.
  2) Trening to nie tylko kontrola wysokości rośliny.
  3) Trenować można jakimkolwiek gięciem rośliny. Należy pamiętać, że na niektóre gięcie reakcje będą lepsze niż na pozostałe gięcia.

  Mając za sobą 3 powyższe mity przejdźmy do konkretów (do mięsa i ziemniaków J(ale mi to konkrety te ziemniaki)).


  Trening można podzielić pomiędzy 2 kategorie:

  Techniki treningu o wysokim poziomie stresu - HST
  Techniki treningu o wysokim poziomie stresu - LST (powszechnie znaną jako metoda treningu - więc trzeba uważać o czym się mówi)


  Są zatem dwa typy treningu oznaczające jak słychać o wysokim bądź niskim poziomie stresu dla roślin trenowanych.
  W używanych technikach w oparciu o podręczniki i większość źródeł istnieją podstawowe różnice
  LST = nie fizyczne uszkadzanie rośliny
  HST = fizyczne uszkadzanie rośliny

  Zwróćcie uwagę na t, iż nie napisałem „niszczenie” tylko „uszkadzanie” ponieważ, to jest trening, a żadne z Nas ma zamiary by krzywdzić nasze roślinki.

  Oba typy treningu spowodują powstanie zbliżonych rezultatów ale osiągniętych w różny sposób. Każdy kto trenował ma wybraną przez siebie metodę. Aby pomóc w wyborze własnej metody, którą mógłbyś stosować w uprawie, przedstawię dobre i złe strony każdej z metod. W następnych częściach przewodnika przyjrzymy się szczegółowo różnym typom treningu.

  High Stress Training
  -Dobre strony typu treningu
  Szybkość
  Łatwość
  Nie wymaga dodatkowego sprzętu (poza sprzętem do wywoływania uszkodzeń)
  Świetny dla większych upraw
  - Złe strony typu treningu
  Tworzenie możliwych ognisk infekcji
  Może odbić się negatywnie jeżeli roślina słabo zareaguje
  W większości przypadków nieodwracalny
  Błędy są bardziej kosztowne
  Wolniejszy przypuszczalny czas odradzania rośliny
  Low Stress Training
  - Dobre strony typu treningu
  Nie stresuje za bardzo roślin
  Odwracalny (w większości)
  Wybaczalny
  Świetny dla małych upraw
  Tym więcej “zabawy” im większe zaangażowanie
  - Złe strony typu treningu
  Wymaga dodatkowego osprzętu
  Zabiera więcej czasu
  Przypuszczalnie czerpanie mniejszej przyjemności w stosunku do zaangażowania (zależy tylko od ciebie)
  Wymaga większego poniewierania roślinami
  Trening poprawnie wykonywany przynosi świetne rezultaty, które odzwierciedlają się widocznie w jakości i wielkości zbiorów.
  Porównywalnie różnica z treningiem i bez :jest taka jakby mieć 2 duże Coca-Cola i popcorn albo mieć 8 do 10 ogromnych Coca-Cola (bez popcornu J).


  Trening niezależnie od tego jaki HST czy LST, stosuje się z tego samego powodu: aby zredukować poziom auksyn w czubku rośliny. Cannabis jest rośliną, która rośnie w charakterystycznie nazywanej "wierzchołkowej dominacji." Oznacza to (tak jak u innych roślin), że roślina zrobi wszystko aby wypchnąć pojedynczy szczyt w kierunku źródła światła. Taki wierzchołek rośliny nazywa się stożkiem wzrostu albo szczytem końcowym. Szczyty roślin MJ są także tam gdzie największe Cole(Coca-Cola) są produkowane podczas ich bliskości źródła światła..


  Wierzchołek rośliny jest także miejscem, w którym szczególny typ auksyn (hormon rośliny) jest dominujący. Nazywany jest on kwasem indolo-3-octowym(IAA). Niestety z powodu chemicznych właściwości IAA, nie znajdziesz go wśród hormonów ukorzeniających, - możesz dokupić go. Najprawdopodobniej znajdziesz kwas indolilomasłowy (IBA) i/lub - kwasu alfa-nafylooctowego (NAA); lub inne auksyny.


  Tak więc, auksyny wspomagają wzrost gdy są na odpowiednim poziomie ale mogą także spowalniać, hamować wzrost oraz budzić wątpliwości gdy ich są na bardzo wysokim poziomie. Tak to wygląda w przypadku roślin cannabis. Roślina jest idealnie szczęśliwa mogąc wypchnąć jeden pączek w stronę źródła światła tak wysoko jak tylko da radę. Pozostałe pąki, położone niżej na gałęzi, będą pozostawały jako pąki pomocnicze i rozgałęzianie w tych miejscach nie występują zbyt często. Taka sytuacja zwykle ma miejsce w mniejszych indorowych środowiskach. Spowodowane jest to bardzo wysoką produkcją auksyn w stożku wzrostu, co zapobiega przed wyrastaniem niższych pąków.

  Oczywisty przykład tego zjawiska w naturze zaobserwować można wśród rodziny drzew iglastych.

  Zatem trening niezależnie HST czy LST dokonuje się za pomocą 2 rzeczy:
  1) (Usuwania/spowalniania wzrostu) głównego źródła auksyn
  2) Nakłanianie rośliny do myślenia, że stożek wzrostu nie jest już w miejscu o najlepszym dostępie do światła.  Usuwając główne źródło auksyn (pomocnicze) pąki nie są już dłużej blokowane. Roślinka skoncentruje się wtedy na pączkach pomocniczych i zacznie się rozgałęziać by podołać własnemu rozkazowi wytworzenia nowego stożka wzrostu. W idealnych warunkach, jeśli roślina rośnie niemalże symetrycznie oznacza to, że możesz bardzo często więcej nawet niż podwoić liczbę rosnących szczytów.

  Powodując by roślinie wydawało się że stożek wzrostu nie jest już najlepszym miejscu od źródła światła, wysyła ona wiadomość (poprzez auksyny i inne związki chemiczne) przez położone niżej pomocnicze pąki aż do łodyg, mówiącą im, że muszą rosnąć by dostać się do światła. Aby nie ucinając stożka i otrzymywać nowe zalążki formujących się pączków w dół łodygi należy: w zależności od długości łodygi wygiąć roślinę i z czasem otrzyma się wiele, wiele zalążków pączków.

  W innym przypadku możesz skończyć z większą liczbą zalążków bliżej źródła światła niż wcześniej, ale zazwyczaj aby nie skończyć z więcej niż tylko zarośniętym krzaczurem. Dlatego upewnij się, że w pełni wykorzystujesz światło.

  Teraz kiedy zrozumiałeś już istotę treningu, możemy zacząć przyglądać się przykładom..
  Przegląd Treningów MJ (ScrOG, SoG, FIM, Supercrop, LST, etc.) - Part II
  Part II - High Stress Training
  Super-cropping, topping, odcinanie, głów obcinanie, miażdżenie zalążków, wyginanie łodygi, FIM, nazywaj to jak chcesz: to jest trening o wysokim poziomie stresu (HST). Za każdym razem gdy fizyczne niszczysz roślinę by ją podtrenować powodujesz iż roślina poddaje zmianie procesy chemiczne i hormonalne, w których efekcie otrzymasz to czego wszyscy poszukują: więcej pąków na roślince.

  Istniej 2 podstawowe typy treningu o wysokim stresie:
  1) Topping (odcinanie stożków poprzez FIM lub innymi metodami)
  2) okaleczanie łodyg


  Zaczniemy od topping-u. Topping oznacza usunięcie stożka wzrostu z rośliny. To powoduje że roślina poddaje się serii zmian, w rezultacie pobudzając pąki do powstawania nowych stożków wzrostu. Jak było mówione w części 1 poradnika i to z powodu braku produkcji auxyn u samej góry szczyt hamuje wzrost. To zazwyczaj zaowocuje przynajmniej dwoma nowymi pędami w miejscu gdzie był jeden.


  Innym typem topping-u jest tak zwana metoda FIM. FIM oznacza "Fuck I Missed." Nazwę swą zawdzięcza z powodu zamiast całkowitego, usunięcie połowy z niego co wygląda jakby brakowało szczytu. To może w efekcie przyczynić się do powstania na tym miejscu 3, 4 albo nawet więcej szczytów. Najczęściej stosowaną techniką FIM jest zgięcie ostrza żyletki taka by powstała krzywa. W ten sposób jesteś w stanie poprawnie zrobienia cięcie FIM i wyłuskać niezbędny obszar.

  DierWolf, z forum grasscity.com, przedstawia wspaniały obrazek ilustrujący różnicę pomiędzy regularnym topping-iem, a techniką FIM:


  Można zatem zadać samemu sobie pytanie: "jeżeli technika FIM przyczynia się do produkcji większej ilości pąków niż zwyczajny topping, dlaczego ktokolwiek top-uje swoje roślinki?"

  Teraz będzie dobry czas aby przyjrzeć się dobrym I złym stronom FIM vs Topping.

  FIM
  -Dobre strony metody
  Potencjał do produkcji wielu zalążków pąków
  Metoda bardziej ostrożna
  Pomaga utrzymać poziom zwartej korony na tym samym poziomie
  Świetny dla małych upraw
  - Złe strony metody
  Duże ryzyko porażki – jeśli źle przytniesz, nie będziesz miał rezultatów, których oczekujesz
  Większe ryzyko infekcji – bardziej narażone listowie
  Pochłania więcej czasu
  Bardziej trudna
  Topping
  -Dobre strony metody
  Szybka
  Łatwa
  Nie wymaga narzędzi
  Świetna dla większych upraw
  - Złe strony metody
  Potencjalnych nowych pąków mniej niż w technice FIM
  Dłuższy czas rekonwalescencji rośliny
  FIM ogólnie znana z wywoływania większej ilości zalążków pąków niż zwyczajny topping ale jest definitywnie bardziej czasochłonny. Topping może być prosty tak jak użycie paznokci w celu odłączenia szczytów z rośliny podczas przechodzenia przez proces wzrostu. Aby poprawne FIM-ować, należy użyć narzędzi i precyzji dla maxymalizacji rezultatów.

  Zostawmy temat paznokci i przyjrzyjmy się pozostałym typom HST: okaleczanie łodyg. Istnieją ciekawe teorie, metody i dyskusje zawierające obie – teorię i użycie tego typu treningu. Ten typ trenowania jest znany pod wieloma różnymi nazwami:
  - miażdżenie zalążków
  - Supercropping
  - miażdżenie łodyg
  - Leaning the stem over(nauczanie łodyg)

  Wszystkie oparte są na tej samej idei: równe okaleczanie łodygi dookoła w danym miejscu tak aby łodyżka wygięła się ponad 90 stopni. W tym przypadku, nie usuwamy kawałka rośliny, ale raczej tylko uszkadzamy obszar rośliny tak aby kąty gałęzi uległy zmianie.

  Najczęstszą metodą na uszkadzanie łodygi jest ściskanie łodyżki dookoła na tyle aby ją scisnąć i ciutek odseparować. Następnie należy obrócić ściśnięcie o 90 stopni i ścisnąć znowu. To spowoduje że szczyt rośliny opadnie pod tym kątem.

  Supercropping może być stosowany w czasie wzrostu wegetatywnego w celu osiągnięcia efektów podobnych do LST. Polega na wygięciu stożka wzrostu w dół w momencie gdy już gałązka zostanie pościskana. To powoduje że roślina myśli że potrzebuje wysłać nowe stożki by rosły w stronę źródła światła.

  Supercropping może być również stosowany podczas fazy kwitnienia aby powstrzymać te elastyczne roślinki przed samopoparzeniem. Istnieje wiele przykładów poprawnego supercropping-u podczas kwitnienia bez efektów niepożądanych dla rośliny:


  Oczywiście na niektóre gięcia będzie lepsza reakcja niż na pozostałe. Ponadto, jeżeli mocno supercrop-ujesz podczas kwitnienia i zanosi się na ciężkie pąki , może się okazać że łodyga będzie mieć kłopoty i sama sobie nie poradzi. Bądź rozważny i nie miażdż łodyżek zbyt mocno jeśli chcesz by odgałęzienia zaczęły stamtąd wyrastać.

  Sprawdźmy teraz dobre i złe strony tego typu treningu:

  - Dobre strony metody
  Nie tak bardzo stresująca jak przy usuwaniu części rośliny
  Mniejsze zmartwienie przy porażce
  Brak ognisk infekcji
  Szybka i łatwa
  - Złe strony metody
  Troszku niedokładna
  Ma zastosowanie krzywa „pojmowania” tzn.- im więcej z metodą poracujesz tym bardziej pojmiesz mechanizmy działania i poznasz „JE” (czyli na początku błędy i niewiedza a po czasie eliminacja błędów do minimum)
  Zmienna dla różnych wygięć
  W ostatnim z opisanych typie treningu, zacząłem pisać jak zastosować na roślinie trick z supercroppingiem czyli uszkadzać łodygę i wywołać opadnięcie szczytu, bądź obniżać poziom horyzontalnie (gięcie roślinki). To prowadzi nas do podstaw następnego typu treningu.

  An Overview of Cannabis Training (ScrOG, SoG, FIM, Supercrop, LST, etc.) - Part III
  Część III - Low Stress Training
  Łatwo się pogubić w tym treningu jeżeli zagłębia się temat treningów cannabis po raz pierwszy. To z powodu skrótu od low stress training (LST) ale także zdarza się,że nazwa ta przypisywana jest jednemu z typów treningu o niskim poziomie stresu. Żadne ze znaczeń nie ma swojego pewnego źródła pochodzenia , ale wiele z nich wskazuje DELTA albo myMUSICveins (podziękowania dla greenisgold) popularyzując nazwę jak i technikę.


  Są dwa podstawowe typy treningu o niskim poziomie stresu:
  1) Metoda podwiązywania
  2) Screen of Green (ScrOG)(ekran zieleni)

  Trening o niższym poziomie stresu nie wymaga okaleczania czy niszczenia części rośliny, dlatego dla niektórych jest to najistotniejszy powód wybierania jej zamiast treningu o wysokim stresie. Treningu o niższym poziomie dokonuje się oszukując roślinę tak by myślała że stożki wzrostu nie są dłużej w stanie być stożkami wzrostu. W naturze, jeżeli gałąź zablokuje się o inną gałąź bądź liść zostanie przysłonięty przez większy z innego drzewa to roślina zrobi co w jej mocy aby wysterować stożek wzrostu tak by mógł rosnąć ku górze.

  Jeżeli jednak roślina nie może zbyt łatwo znaleźć takiego sposobu aby sprawić że rosnący szczyt mógł rosnąć spokojnie w stroną światła to poziom auksyn ulegnie zmianie i niższe partie zostaną wezwane do rozciągania się w celu znalezienia nowego stożka wzrostu.

  Proces ten może być powtarzany na okrągło w naszych kontrolowanych indoorowych środowiskach uprawowych: jeżeli stożek wzrostu rośnie ku górze, podwiązuje się ściągając stożek w dół, wtedy pozostałe stożki rosną i kierują ku górze, następnie te pozostałe podwiązuje się , i wyrasta jeszcze więcej ku górze, i tak dalej i tak dalej.

  Przyjrzyjmy się bliżej dwóm podejściom do treningu o niskim poziomie stresu.

  Najpierw odkryjemy metodę podwiązywania znaną także jako LST. W obrębi tej metody wyróżnić można 2 podejścia do LST .
  a) Ciągłe trenowanie pojedynczego stożka wzrostu
  b) Trenowanie każdego ze szczytów

  Pierwsze z podejść dotyczy bezustannego trenowania, i odtrenowywania głównego stożka wzrostu tak aby zużytkować rosnącą roślinkę jak tylko się da. TillthedayiDIE420 z rollitup ma świetny obrazek przedstawiający te metodę:


  Na obrazku, pierwszy numerek to tydzień. Drugi numer to rozmiar doniczki w calach. Zatem nie ma sensu tłumaczyć więcej, to jest cała idea.

  Drugie podejście do LST jest proste: trenuj każdy szczyt dopóki nie będziesz zadowolony ze gąszczu jaki mieć będziesz.

  Jest wiele różnych sposobów połączenia doniczki z rośliną. W dodatku jest wiele materiałów których można użyć podczas treningu..

  Ja zwykłem używać wygiętych kawałków drutu miedzianego z izolacją. To redukuje czas poświęcony, który poświęcilibyśmy na kombinowanie ze sznurkami i węzłami, a kawałki drutu dają się wykorzystać ponownie.

  Do czego przyczepić. Na początku szczyt powiązać można z podstawą łodygi. Od teraz albo zrobić dziurki w swojej doniczce albo zawiązać kilka gumek dookoła doniczki i średnio mocno ściągnąć drutem gałązki w ich kierunku . Gumki trzymają wszystko w miejscu. To jest bardzo proste i praktyczne ponieważ gdy trzeba gumki mogą być przesunięte:
  Teraz gdy już przeszliśmy przez LST, przyjrzyjmy się metodzie Screen Of Green.

  Metoda ScrOG jest prawie identyczna jak metoda LST. Zamiast używania sznurka lub drutu przytwierdza się siatkę do donicy, zakopaną wzdłuż brzegów doniczki i rozciągniętą ponad roślinami, albo siatkę stanowiącą osobny element. W momencie gdy roślina osiągnie odpowiednia wysokość można rozpocząć trenowanie. Gdy siatka jest już ponad rośliną a stożek wzrostu jest wystarczająco długi, należy wygiąć i przełożyć go pod siatkę. To spowoduje, że szczyt zacznie rozrastać się na szerokość. W dodatku, spowoduje to powstanie nowych szczytów w dół łodygi. Te powstałe szczyty można także trenować w dół w celu rozrostu na szerokość, albo trenować tak by rosły w powrotem, w przerwy w siatce po tym jak już rozrosły się horyzontalnie.


  Możliwe, że główny szczyt znajdzie swoją drogę w dziurce w siatce hole i zacznie dalej rosnąć. W zależności od rozmiaru twojej siatki, możesz przekładać pod siatkę aby powodować rozrost łodyżek w dół łodygi albo pozwolić na wzrost nowych szczytów, które powstały przy Twoim udziale.

  ScrOGs można stosować na pojedynczej roślinie, 2-3 albo wielu roślin stosując ustawienia z SoG.

  Gdy już będziesz mieć ładną pełną szczytów siatkę, albo dżunglę po treningu ze sznurkami i drutami możesz wysłać roślinki na kwitnienie i obserwować dziejącą się magię.

  Teraz gdy już przyglądnęliśmy się różnym typom LST, spójrzmy na dobre i złe strony metod.

  LST (metoda podwiązywania)
  -Dobre strony metody
  Wymaga niewielkiego nakładu materiałów
  Może być bardzo łatwo przenoszona z doniczki do doniczki
  Łatwa
  -Złe strony metody
  Czasochłonna (szczególnie gdy używa się sznurków)
  Materiały mogą być trudniejsze do ponownego użycia
  Trudniejsza w większych uprawach
  Screen Of Green (ScrOG)
  -Dobre strony metody
  Łatwa do trenowania bo wszystkie ustawienia gotowe
  Siatki mogą być łatwo użyte ponownie
  Może być użyta przy większych hodowlach bez niepotrzebnych strat czasu
  Piekielnie prosta - jak się patrzy
  Ułatwiająca zbiory
  -Złe strony metody
  Wymaga ustawień
  Ciężka do transportu bądź przeniesienia z doniczki do doniczki
  Wymaga trochę więcej nauki
  Wymaga planowania w czasie w celu maksymalizacji rezultatów
  Pomimo iż obie metody są tak podobne, ważne jest wybrać wcześniej styl i preferencje. Obie pozwalają otrzymać wspaniałe rezultaty i wielce powiększyć zbiory . To szczególnie ważne dla microgrower-ów, dla których liczy się każdy pączuś.

  Pisałem, że każdy pączek się liczy, teraz odkryjemy ostatni kawałeczek „treningu” przewodnika. Wciągnąłem do poradnika poniższy temat chociaż co prawda nie jest to tak naprawdę typ "treningu". Czytając dalej przekonasz się o czym piszę.


  Part IV - Sea of Green (SoG)
  Morze zieleni (SoG) nie jest tak naprawdę metodą treningu, tylko się tak przyjęło. Jednakże , z powodu częstego użycia skrót ten przywarł do stylu mikroupraw. Więc poczułem potrzebę rozszerzenia tego stylu w tym poradniku.

  Metoda morze zieleni nie polega na treningu polegającemu na zmianach poziomu auksyn tak jak mówiliśmy wcześniej. Jednakże , SoG pozwala hodowcy maksymalizować różnorodność cannabis podczas gdy w tym samym czasie próba użycia metody gięcia pozwoli uzyskać maxymalne osiągi masy suszu z wata.

  Metoda SoG zawiera się w hodowli wieluroślin w mniejszych doniczkach. Zazwyczaj dokonuje się tego przy użyciu klonów. Na forum (z tego skąd text pochodzi) wyróżnić można kilka postaw growerów, którzy używają metody SoG. SoG można używać w pojemnikach o małej skali takich jak odcięta butelka 20 uncjowa (20x 28,3495231= ok 566g czyli
  ok. 0,5 litra) butelka po mineralce, albo może być stosowany przy użyciu wyższych pojemników o mniejszej szerokości. Pozostawiając więcej roślin pod światłem jedne mogą rosnąć na różny sposób z wieloma wygięciami bez zmartwień o to, że górne partie liści będą sobie za bardzo przeszkadzać.

  Idea stojącą za małymi uprawami SoG jest otrzymanie pąków wprost z ziemi aż po szczyt rośliny. To jest metoda zależna od cech podatności na wyginanie danej rośliny, jednak jest często tą pożądaną przez SoG grower-ów.

  Przyjrzyjmy się dobrym i złym stronom tej metody.
  -Dobre strony metody
  Łatwiej wyhodować więcej przegięć
  Przyjazna klonom
  Potencjalnie może oznaczać większe zbiory
  -Złe strony metody
  Większa liczba roślin
  Nie najlepsza dla wszystkich wygięć
  Zabiera więcej czasu
  SoG jest świetny dla tych co chcą mieć różnorodne krzaczki pełne Coca-Col(a) siedzących na komorach kwiatowych. Jednakże mały rozmiar i liczba roślin może być zbyt kłopotliwy dla co poniektórych growerów. Teraz kiedy już przyglądnęliśmy się głównym typom treningu , możesz podjąć swoją własną decyzję wyjść naprzeciw maksymalizacji swoich zbiorów.
  Ale nie posiłkuj się jedynie memi słowy…

  Część V - Odnośniki/Linki

  Postaram się zawrzeć tak dużo pomocnych linków jak to tylko możliwe. Jeżeli jest jakiś, który myślisz, że powinienem dodać, proszę daj mi znać.
  LST training in detail. Why bushes are better
  Understanding the Art of LST (Before You Look at Any Pics, Read This First)
  Low Stress Training (LST) and MORE Walk Through (Pics)
  Auxin - Wikipedia
  Delta9420's Low Stress Training (LST) Explained
  ***DrBud Takes CFL SOG to the Next Level***
  post your SCROG and LST plant pics
  Tak więc to było by na tyle!

  Mam nadzieję, że to co przeczytałeś pozwoli ci podjąć decyzję co do typu treningu. Od teraz, masz wiele źródeł dostępnych w celu uzyskania szczegółowej informacji wraz z przykładowymi zdjęciami treningu na jaki możesz się zdecydować.

  Tak naprawdę, mam nadzieję, że podręcznik pozwoli Ci oświetlać jeszcze więcej pąków.:

  Powodzenia w Twoich podróżach!
   
 2. dzonson.

  dzonson. Weteran

  teraz pytanie - przeczytales to wszystko co tu jest napisane? ;]
   
 3. Pan G

  Pan G Zagubiony

  nie wiesz nie czytałem

  to chyba logiczne ze przeczytalem
   
  Last edited by a moderator: 23.06.2012
 4. Melatede

  Melatede Tuptuś

  .
   
  Last edited by a moderator: 13.02.2017
 5. Gandalf.

  Gandalf. Expert

  Chaotycznie napisane tak to wszystko, zmodyfikowane kopiuj wklej. Wszystko się zlewa ze sobą mało czytelne, zlane że sobą, byleby post był.
  Wszystko jest już w internecie.
  Po co przepisywac net?
   
 6. Luter

  Luter Wiedza nadprzyrodzona

  To post z przed 5 lat ;)
   
 7. Gandalf.

  Gandalf. Expert

  Faktycznie..

  Tak to jest zaufać przedmówcy...
  Plus niedorobiony telefon z małym wyświetlaczem.
  =
  Awaria.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi