Pomocy! Czy to niedobór magnezu?

dziadziatg 25.05.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam. Jestem początkującym growerem. Czy mógłby mi pomóc jakiś znawca w określeniu przyczyny blaknięcia liści? Czy to niedobór magnezu? Pozdrawiam

IMG_20200525_230818.jpg

IMG_20200525_230822.jpg

IMG_20200525_230825.jpg

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Czasami robiac oprysk na roslinach mialem podobny nalot. Nic nie piszesz jakie warunki,czym swiecisz itd.

3. Witam. Dziękuję za odpowiedź. Namiot 120x120x200 cm, temperatura z włączoną lampą 26-28 stopni, bez lampy 22-24 stopni, wilgotność 65-70%, zarówka hps osram vialox 600w powieszona na około 55cm, wentylator TD-500/150-160 silent puszczony na najniższych obrotach, filtr prima clima 700-900 m3/h, CO2 smart bag, ziemia canna terra professional, podlewane canna terra vega 60ml co drugie podlanie (6-8 dni). Liście blakną i zawijają się w stronę lampy. Nie miały żadnych oprysków i nie dostawały w ogóle magnezu. Z podobnych wątków wywnioskowałem, że może to być niedobór magnezu. Są to automaty, światło 18/6. Pozdrawiam

Last edited: 26.05.2020
  4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Mozesz im profilaktycznie podac magnez,a jakie PH podloza? 60ml terra vega,to roumiem na wszystkie rosliny?Z tego co pamietam to zalecane dawkowanie wynosi max.5ml/L
    Zawijajace sie koniuszki lisci moga swiadczyc rowniez o stresie od swiatelka,zbyt mocne.Po zgaszeniu lamp,mozesz im robic oprysk.Skoro posiadasz terra vega od cannany,to mam nadzieje ze rowniez I Rhizotonic jest w twoim aresenale,jesli tak mozesz go uzyc do opryskow/0,5ml/L wody/.

5. Witam dziękuję za odpowiędź. Terra vega 60ml/16l. PH jest w normie. Zrobiłem oprysk 0.3g/l siarczanem magnezu jak miały ciemno i wydaje się że nowe liście już wyglądaja w porządku. Rhizotonica nie posiadam ale zainwestuję w niego. Czy mogę robić równocześnie opryski siarczanem magnezu i rhizotoniciem? Czy posiadasz jakieś informacje dlaczego to forum nie działa częściej jak działa? Pozdrawiam.

6. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Nie pryskamy przy włączonych lampach
    * nic im nie jest

7. Witam. Dziękuję za odpowiedź. Opryski robie przy wyłączonych lampach. Cieszy mnie to bardzo ;) Pozdrawiam

• Lubie to x 1
  8. ZIELONA

Kolega się nie martwi rośliny są zdrowe a takie plamki zwykle pojawiają się przy wysokiej wilgotności - mokrym liściu i działaniu lampy , zwłaszcza HPS potrafi narobić odbarwień .
    * zwróć uwagę na miejsca tych plamek , liść jest tak zbudowany że większość wilgoci spływa zgodnie z tzw żyłkami liścia ale jak jest nadmiar wilgoci dłużej to schodzi i właśnie silne światło/ słońce odbarwia .

Forum nie ma opłaconego certyfikatu a i pewnie serwer nie wyrabia ( nie znam sie na tym) może to jest powód chociaż te problemy trwają chyba z rok albo i lepiej , niestety nie jestem władna by temu zaradzić , pozdrawiam

• Lubie to x 1
  9. Witam. Dziękuję za odpowiedź. Zgadza się wszystko jest ok rośliny rosną bez przeszkód ;) Dziękuję za cenne informacje i porady. Pozdrawiam

• Lubie to x 1
  10. Czy w fazie kwitnienia poczatkowo można lać nawóz na wzrost i kwitnienie w proporcjach 50/50 pełnej dawki czy lepiej podlewać od początku samym nawozem na kwitnienie? W fazie kwitnienia podlewać nawozami rośliny co drugie podlanie czy za każdym podlaniem? Pozdrawiam

11. Załączam aktualne foto. Wydaje się być wszystko w porządku

IMG_20200530_162523.jpg

• Lubie to x 1
  12. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

jak będziesz miał mocno zielone albo nawet ciemno zielone liście a przy tym nawóz na flo zawierający azot a tak bywa najczęściej to nie ma sensu dodawać nawozu na weg...można polać ostatni raz na samym początku indukcji a później już nawozem na flo...a co do częstotliwości podlewania na flo to zależy jaką metodę nawożenia obierzesz...na pewno nie leje się pełnych dawek za każdym razem...w takim wypadku co drugie podlanie mniej więcej...czasami dwa razy z rzędu a czasami dwa razy samą wodę...zależy od sytuacji...ja na przykład nawożę przy każdym podlaniu ale porcje to mniej więcej 1/2 dawki zalecanej przez producenta...czasami trochę więcej czasami trochę mniej...również w zależności od sytuacji i aktualnego zapotrzebowania roślin

13. Witam. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

14. ZIELONA

Pamiętajmy że nadmiar azotu blokuje przyswajanie PK .

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...