Pomocy ! Co jej dolega ?

fakejust 09.07.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. fakejust

fakejust Zagubiony

Witam, prosze o pomoc co jej dolega, kilka dni temu było wszystko okej.. a dzis patrze i to :

2. Mam podobnie ale tylko w dolnych liściach, a to jest normalne, że odpadają po czasie te z niższego poziomu. Ale u Ciebie w górnych to obstawiałbym, że brakuje im pierwiastków

3. Dla mnie to wygląda na spalenie nawozem albo zjebane ph

• Lubie to x 1
  4. Deficyt Zn lub P

5. Wg mnie opcji jest kilka
    Nadmiar azotu (takiecimnizielone liście i ponadwymiarowe liscie)
    Niedobór Fosforu (karłowata roślina)
    Niedobór cynku (małe liście, czubek wychodzi żółty, najczęściej spowodowane za wysokim pH) (ale to raczej bym wykluczył)
    Nadmiar potasu
    Nadmiar żelaza i powoduje to niedobór Fosforu.
    Jakie masz pH gleby, jak często podlewasz? i jakie nawozy stosujesz?Moze po prostu dałeś ich za dużo?

6. Wg mnie opcji jest kilka
    Nadmiar azotu (takie ciemno-zielone liście i ponadwymiarowe liscie)
    Niedobór Fosforu (karłowata roślina)
    Niedobór cynku (małe liście, czubek wychodzi żółty, najczęściej spowodowane za wysokim pH) (ale to raczej bym wykluczył)
    Nadmiar potasu
    Nadmiar żelaza i powoduje to niedobór Fosforu.
    Jakie masz pH gleby, jak często podlewasz? i jakie nawozy stosujesz?Moze po prostu dałeś ich za dużo?

7. Fajnie że mu napisałeś po prawie dwóch miesiącach. Roślina pewnie była w stanie hibernacji czekając na to co napiszesz i ją uratujesz

8. Fajnie że mu napisałeś po prawie dwóch miesiącach. Roślina pewnie była w stanie hibernacji czekając na to co napiszesz i ją uratujesz

9. No fakt nie zauwarzłem,Ale mogłobyć wiele sytuacji które spowodowały taki stan rośliny i nie koniecznie było to co napisałeś

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...