Pomoc w doborze podzespołów do Growboxa

SztinX1969 23.04.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemano sprawa wygląda następująco. Mam stodołe, znalazłam kawałek miejsca na pierwszą szafę. Mam tylko jeden problem że musi być bardzo bardzo cicha. I narazie myślałem nad namiotem i oświetleniem a o reszta chciałbym zapytać profesjonalistów.

Namiot:
    HomeBox WHITE-AMBIENT AQ100 PAR+ (100x100x200h)
    Oświetlenie:
    - Zasilacz Cyfrowy Lumatek 600W/400V z 4 stopniową regulacją
    - Reflektor Lumatek Xenon2
    - Lampa MH 600W
    - Lampa HPS 600W

No i tutaj tyle mojego. Wentylator myślałem kupić jakiś mocny i skręcić go np na 1/2 mocy, regulatorem obrotów żeby ograniczyć hałas.
    Jakiś tłumik akustyczny, nie wiem co jeszcze można zrobić żeby wyciszyć boxa maksymalnie.
    I też mam takie pytanie co myślicie o stacji kontroli klimatu? Dobre to jest, czy szkoda kasy?

Last edited: 23.04.2019
  2. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Jeśli musi być bardzo, bardzo cichy to już masz problem. Stosując tłumiki akustyczne po kilka stówek na wlocie i wylocie box nadal będzie słyszalny z np metra czy dwóch

• Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
  3. qylie

qylie Użytkownik

A, że tak zapytam z czystej ciekawości. Masz stodołę, swoją czy czyjąś?

4. Stodoła jest tak jakby moja. Ogólnie należy do teści, oni stawiają auta w garażach, a mi dali stodole. Zrobiłem tam już porządek i mam tam duzo miejsca. Ale jak teść będzie chcial jakieś narzędzia odemnie i będzie się nad czymś zastanawiał gdzie co jest w ciszy to może usłyszeć pracę boxa który tam będzie

5. qylie

qylie Użytkownik

To zamontuj tam coś co nie będzie żarło prądu a będzie dawało dźwięk :)

6. myszka

myszka Tuptuś

Jak teść będzie wchodził do stodoły to boxa wyniucha a wtedy będziesz mu musiał dać gandzi bucha :wodna: :D

7. Na przykład co? A co myślicie nad wentylatorem radialnym np 500m3 albo 750m3 i skręcić go regulatorem?

8. Bucha niestety nie niucha

9. qylie

qylie Użytkownik

Na przykład to ustrojstwo na kreta co piszczy hehe

10. h3

h3

każdy nawet najlepszy wentyl będzie słychać, przede wszystkim szum powietrza... przy 300m3/h jest już mocno słyszalny, nawet jak na wylot dasz 10m przewodu izolowanego to na wlocie będzie słychać ten szum
    na taki boxik jak chcesz to tak ze 300-350m3/h bym dał także będzie go słychać
    ewentualnie tłumik z przodu ale nie wiem jak one sobie radzą

• Nie lubie. x 3
  11. A sądzisz że jakiś mniejszy box będzie git?

12. h3

h3

a czemu ma nie być git?

• Nie lubie. x 3
  13. To jaki box bedzie najwydajniejszy, żeby nie był słyszalny z odległości 1.5m? Mogę zrobić jeszcze boxa dla boxa, np zrobic skrzynie większa od namiotu i namiot trzymać w środku, tylko nie wiem czy ma to sens. Na przykład wyłożyć to czymś dźwiękoszczelnym.

14. h3

h3

ja np. mam 0,54m2 do tego wentyl s&p td silent ustawiony na 250m3/h i delikatnie go słychać tak z ok 2m, ale...
    jakbyś tak jak mówisz dał go jeszcze do skrzyni/szafy i dodatkowo wyciszył to jest spora szansa że będzie niesłyszalny
    mam podobny patencik, box w szafie, w niej wycięte otwory i do nich poprowadzone przewody wentylcyjne z boxa, na wylocie z boxa 10m przewodu izolowanego wełną zwiniętego w spirale, dlatego szafa sporo wyższa od boxa
    i w sumie jakbym dodatkowo wyciszył czymś szafę to myślę że byłoby na prawdę cichutko

• Nie lubie. x 3
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...