Polewanie korzeni wrzątkiem

Ramzing 09.06.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemka mam do was pytanie czy słyszeliście kiedyś lub sami próbowaliście, aby po wyrwaniu krzaka z ziemi polać jego korzenie wrzątkiem ? Miało by to podobno poprawić jakość naszego zbioru. Dajcie znać co myślicie bo może warto spróbować

• Lubie to x 1
  2. mlynu345

mlynu345 Tuptuś

niby w jaki sposób miałoby to wpłynąć na jakość zioła?

3. ZielonyPalaczTHC

ZielonyPalaczTHC Banned Zbanowany

polej swój "korzeń" wrzątkiem może też jakościowo się poprawisz.

• Lubie to x 4
  4. v3nom

v3nom Użytkownik

słyszałem o przycinaniu korzeni ale o polewaniu wrzątkiem słyszę pierwszy raz.
    skąd wziąłeś takie info ?

5. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Już sam tytuł mnie rozjebał xd

6. KozaSPolski

KozaSPolski Tuptuś

To nie ma prawa zadziałać. Skąd to wiem zapytacie? Ponieważ najpierw trzeba korzenie zamrozić, i dopiero zamrożone lać wrzątkiem. Przecież każdy tak robi :D
    Nie wspominając o tym żeby przed sadzeniem nasionka wsadzić je do ust na 10 minut, i mówić w myślach, że będą duże plony. ^^

• Lubie to x 1
  7. sorry za wykopanie starego tematu, ale znam podobny sposób.

Ściślej rzecz biorąc rzecz nie polega na polewaniu wrzątkiem, ale na zanurzeniu korzenia we wrzątku na parę minut. Ma to na celu szybkie wystrzelenie soków w stronę topów, co z kolei ma zbawiennie wpływać na jakość zioła. Jest to sposób pochodzący od starożytnych słowiańskich hippisów - tak przynajmniej zapewniała mnie kumpela, od której o tym usłyszałem. Zrobiliśmy to tylko raz, dawno temu :DD

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...