1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Pół automat automat itd

Dyskusja w dziale Dyskusje o nasionach, genach odmianach rozpoczęta przez Grabieżca00 w dniu 13.03.2018

1. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

Witam, a więc kupiłem 50l ziemi ph 5,5 dolomit biohumus burze kwiatów jeszcze do kupie kilka rzeczy... zamówiłem berry ryder auto ..
    Pytanko mam takie jakie pół automaty na outa ? Jak one działają ? są jakieś nie duże ? czym się różnią kiedy się je sadzi ? itd wszystko co wiecie w skrócie ;d możecie podać jakieś nazwy.. ile dostaje się mniej wiecej z pół automata a ile z automata ;d
    np PLON/M2 ŚREDNI (100G-300G) czyli ile z jednej roślinki ;d

2. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Moderator

Siema LENIU haha

Informacji jest wszędzie mutlum, czemu oczekujesz, że ktoś Ci zrobi super skrót?
    Zresztą to się nie da.. Wnioskuję, że pierwszy grow.
    Nie licz, że z pierwszego razu wyciągniesz nie wiadomo ile..

O automaty i pół automaty wystarczy wujka G zapytać:

"Co zatem oferują nam odmiany półautomatyczne. Oferują przede wszystkim różnorodność i żniwa rozłożone w czasie, a wszystko w ramach jednej odmiany. Ze względu na swoje pochodzenie genetyczne odmiany tego typu dają trzy fenotypy roślin różniących się znacznie swoimi cechami charakterystycznymi.

Jeden fenotyp to rośliny dziedziczące pełne autokwitnienie, które wyglądają i rosną jak zwykłe odmiany automatyczne. Podobny jest wygląd roślin - jeden, rozbudowany kwiat główny z pomniejszymi satelitami kwiatów w około - ich smak i zapach. Dojrzewają po 60-70 dniach od momentu zasadzenia, są gotowe do zbiorów kiedy ich siostry i bracia nie pokazali jeszcze płci! Uprawiając rośliny pod lampami jeżeli stosujemy oświetlenie wegetatywne (18-24 godzin światła), fenotyp automatyczny pokazuje płci i pierwsze objawy kwitnienia już po 14-21 dniach. Liście mają kształt znany z odmian z przewagą Cannabis Ruderalis - bardzo charakterystyczne ząbkowanie i mniejsze liście o nieco innym układzie „palców".

Kolejnym fenotypem jest hybryda dziedzicząca mniej więcej po połowie cechy odmian auto i normalnych - wrażliwych na fotoperiod. Nie posiada on autokwitnienia, ale czas dojrzewania jest skrócony w porównaniu do odmiany The Pure. Struktura rośliny także się zmienia. Powiększeniu ulega główny kwiat, a ilość bocznych gałęzi jest mniejsza niż w oryginale. Kształt liści jest czymś pośrednim między odmianami auto z wyraźnymi wpływami Ruderalis i odmian wrażliwych na fotoperiod.

Fenotyp dziedziczący najwięcej z odmiany The Pure(Skunk#1). Widać wyraźnie więcej gałęzi bocznych i większe odległości między węzłowe. Odziedziczył także najsilniejszy z fenotypów zapach skunka jest on intensywny już podczas fazy wegetacji.
    Ostatni fenotyp posiada większość cech odmiany The Pure. Czas kwitnienie jest nieznacznie skrócony (7-10 dni) i zachowana została wrażliwość na fotoperiod. Rośliny wyglądają bardzo podobnie do krzaków The Pure z większymi wariacjami w ich wysokości. Zmienił się nieco w tym fenotypie kształt liści. Wprawne oko dostrzeże domieszkę krwi Cannabis Ruderalis."

A znajdziesz dużo więcej jeśli zechce Ci się poszukać.

Co sadzić i czego się spodziewać, to po to masz zakończone fotorelacje, masz tam na końcu ile, jak kopie, jak smakuje, wszystko masz.
    Ale trzeba trochę czasu poświęcić.

Widzisz nikt nie oppowiada, bo Twój post aż ocieka lenistwem, widać, że nie pofatygowałeś się znaleźć niczego w tej mega kopalni wiedzy, jaką jest to forum.
    Ja przejrzałam chyba z 50 fotorelacji, zanim w ogóle zaczęłam pytania zadawać, bo tam serio jest odpowiedź na większość nurtujących nas, początkujących growerów, pytań.

Powodzenia i wygoń lenia ;d

:odlot:

2 people like this.
  3. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

Widziałem na fotorelacjach ale nie widziałem berry rydera ;d może ogarne trochę lepiej jeszcze ;)

--- Dodano ---

Czytałem trochę o początku kwietnia że to średni pomysł itd itd ja chce przed majem te 3 posadzić żeby nabrać doświadczenia itd co myślisz ?

4. mlynu345

mlynu345 Autorytet

To zależy wszystko od pogody, musisz obserwować. Myślę że jeśli pogoda byłaby ok to mógłbyś w połowie kwietnia na parapecie i w maju wysadzić już na spota.

5. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

Nic się nie stanie jak nasionka będą leżały w szafce ?: D

6. mlynu345

mlynu345 Autorytet

nasiona marihuany, nasiona konopi