PODLEWANIE ROŚLINEK OUT - DONICZKI

FightFanatic 06.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Siemanko ; ))

Ależ mnie tu długo nie było xd ok do rzeczy.

Słuchajcie mordki, w tym tygodniu zabieram się po raz pierwszy do sadzenia outów. Będą to RQS Amnesia Haze auto. Wydaje mi się że mam wystarczająco informacji odnośnie organizacji całego przedsięwzięcia ale mam jedną rozkminkę na którą jest niby wiele rozwiązań ale jakoś sceptycznie podchodzę do większości z nich.

Chodzi mi o podlewanie roślin. Zacznę od tego, że mam bezpieczny spot ale... no właśnie ale... - jest on położony na polanie w lesie, w miejscu dobrze nasłonecznionym i (bezpiecznym) ale jednocześnie miejscu położonym daleko od wody.

Moje pytanie zatem brzmi: Jak rozwiązać kwestie związane z podlewaniem? Jakiś system autopodlewania? Jaka woda najlepiej? No i jak to zrobić żeby było dobrze? ;p ;)

Z góry dzieki za odpowiedzi mordki ;*

2. No bedziesz musiał latać z butelkami wody :)
    Ale sa 2 opcje, które ci mogą pomóc:
    1. Kup hydrożel i wymieszaj z ziemia.
    2. Możesz użyć np. wiadra do deszczówki ( zawsze to pare litrów wody wiecej)

Woda najlepiej ze studni albo odstana kranówa.

3. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Siema, dzieki za odp.

Tak myślałem właśnie, że tak się skończy tj. że bede musiał zapierdalać z baniakami... :D

zaraz poczytam o tym hydrożelu ;)

4. Spokojnie,na oucie nie musisz tak często biegać,ja podlewam co 2-3tyg i dają radę,deszcz tez co jakiś czas pada a z gleby one same sobie pobierają ile potrzebują.

5. mlynu345

mlynu345 Tuptuś

W doniczkach ci szybciej woda spierdoli niż jakbyś w dołkach posadził, weź to pod uwagę.

6. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

To myslicie zeby nie sadzic w doniczkach tylko dolki wykopac?

7. Jeśli nie masz bagna na spocie to sadz w dołkach.

8. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

No bagna nie mam.

Tak to wygląda

9. Spot wydaje się przypałowy. Ale jak już to tylko dołki.

10. szfagier

szfagier Kumaty

Siemasz Fight Fanatic ze dwa lata Cie tu nie widziałem :)
    Sadz prosto do ziemi będzie mniej podlewania i nie bedzie się tak w oczy rzucało hydrożel też robote robi polecam też widziałem gdzieś takie gąbki do ziemi magazyny wody hydrobox to się chyba nazywało ale tego nie używałem to się nie wypowiem.
    Można było by coś pomysleć nad automatycznym podlewaniem roślin już nawet takie cuda robią i na baterie śmiga zbiornik 25l takie ło coś
    https://euroogrod.com.pl/product-po...odlewania-Roslin-Doniczkowych-Oasis-8053.html

11. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Siemano mordko! Nooo wiem wiem po ostatniej uprawie zawinalem manatki i wrocilem do polski puche odjebac :D wyszedlem we wrzesniu i czekalem do lata haha teraz dalej trzeba poszerzac wiedze i doswiadczenie :D

O takie cos mi wlasnie chodzilo. Zaraz zamawiam to cacuszko do nawadniania. Zobaczymy jak w praktyce sie sprawdzi :p

• Lubie to x 1
  12. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Nie nie jest bez lipy na zdjeciach tylko pogladowo widok terenu w okolicy. Spot jest trudno dostepny i trzeba sie niezle naskakac po gorkach zeby do niego dotrzec :p

13. szfagier

szfagier Kumaty

Dobrze Cie widzieć zawsze morda mi się cieszy jak wracają ludziska po długiej nieobecnosci hehe
    Daj znać jak sprawdza sie ten sprzet bo też ciekawy jestem ;d

14. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Hehe spoko spoko :D teraz jeszcze rozkminiam cos dla dodatkowego zabezpieczenia... mam na mysli jakies rosliny maskujace bo spot dobry ale wiesz jak jest... bezpieczenstwa nigdy za wiele :D jakis pomysl ciekawy na szybko rosnace rosliny maskujace? :p :D

15. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Wgl Al moderatorem zostal widzialem :D zyje chlopinka wgl? :D

16. Od kiedy forum się zmieniło na fejsa z lajkami to nie widywałem go już tutaj.w sumie to brakuje tutaj Ala i jego humorku,prowadził sporo fajnych konkursów. Fajnie jak by wrócił.

17. FightFanatic

FightFanatic Zagubiony

Noooo... bez kitu... szkoda ze sobie poszedł ale z drugiej strony go rozumiem... no teudno. Co zrobisz jak nic nie robisz :p

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...