1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

podłączenie wentylatora pc pod ładowarkę od telefonu

Dyskusja w dziale Wentylacja, filtry rozpoczęta przez name612 w dniu 20.02.2012

1. name612

name612 Autorytet

potrzebna materiały:

*ładowarka

*wentylator

*nożyczki

*taśma izolacyjna

1.odcinamy końcówkę ładowarki i wentylatora

2.łączymy kable za pomocą taśmy izolacyjnej

i śmiga ;d

Last edited: 20.02.2012
    tomekbrokul, ZjaranyZbyhu and sqn like this.
  2. Dżej_Dżej

Dżej_Dżej Dyskutant

Tylko że napięcie które daje ładowarka wynosi ok 5v.. a zasilacz komputerowy na takim zasilaniu ledwo co chodzi.. :|

3. Ptasiek

Ptasiek Autorytet

co ty dajesz...ładowarki mają napięcie do (ale to już nie od telefonu) 24V, a zasilacz od kompa mi śmiga na 4 wentylatorach i 300sztukach ledów, więc o co kaman? Dzięki podłaczeniu pod 5-6V uzyskujemy wentylator WOLNOOBROTOWY więc nie jednemu to wystarczy.

Last edited: 20.02.2012
  4. Dżej_Dżej

Dżej_Dżej Dyskutant

No chodzi mi o ładowarki do tela ;] Weź podłącz ze 3 do takiego to masakra.. Ale na jeden wentylator ew. 2 jest git ;] (oczywiście dla osoby chcącej otrzymać wolnoobrotowe wentylatory ;] )

5. Wujo

Wujo Guest

producent ladowarki pisze np 3V ale to jest napiecie podane z obciazeniem (podlaczony telefon komurkowy) kidy zmierzysz napiecie ladowarki podlaczonej do gniazdka 230V to w niektorych przypadkach woltomierz moze wskazac nawet i 15V, ale wchodzi tez w gre pobor mocy, uzadzenia o malym poborze mocy moga smigac na takim zasilaczu ale juz dwa wiatraki i lapka led ni hu ja... zasilacz koputrowy jest napedzany z sieci 230V i jest mocy zazwyczaj ok 500 W wiec takowy zasilacz zasili wiatraki i np ledy...

Last edited by a moderator: 21.02.2012
  6. name612

name612 Autorytet

Chodziło mi o pokazanie, jak podłączyć jeden wentylator (np. do małego boxa) ;] Wydaje mi się że, większość początkujących growerów nie potrzebuje więcej, niż po prostu działający wentylator ;d

7. Wujo

Wujo Guest

tak ale po co robic sobie pajeczyne elektryczna w boxie, jak mozna wszystko ladnie prosto i estetycznie zasilic z jednego zasilacza..

8. sadze_stale

sadze_stale Błyskotlwy

A jak podłączyć 2 wentylatory pod jeden zasilacz? ;>

9. MuStaff

MuStaff Inspiracja

kupujesz kostke i podlaczasz szeregowo...

10. dworny

dworny Dyskutant

spoko jest dzisiaj użyłem i działa ;d

11. name612

name612 Autorytet

czego miało by nie działać? ;d

12. sqn

sqn Autorytet

Name612 Dzieki dzisiaj zrobilem to co napisales i dobrze smiga jak narazie zobaczymy czy sie nieprzepali ;d thanks polecial

13. name612

name612 Autorytet

taśma klejąca nie daje rady.. lepiej połączyć to kostką ;)

14. zethak

zethak Błyskotlwy

ja mam 4 wentylatory podlaczone do zasilacza 12v i jednoczesnie do 5v... dla czego:) bo w dzien chodza wszystkie na pelnych obrotach a w nocy głowny zasilacz sie wylancza(wspolne sterowanie z oswietleniem) i na 5v wszystko delikatnie chodzi aby byla cyrkulacja:) Temacik tobry pozdrawiam:)

15. zielony-krzak

zielony-krzak Błyskotlwy

Niech sobie ktoś kupi zasilacz uniwersalny od przysłowiowych "ruskich" i tam ustawia sobie napięcie od 1,5V do 12V z tym że natężenie jest stałe.

16. biggame

biggame Forumowy guru

spoko Ty

likes this.
  17. TSW

TSW Weteran

bardzo ciekawy poradnik, jestem pod wrażeniem. Czekam jeszcze na tutorial pt. ja wpiąć wtyczkę do gniazdka, dzięki

18. zielony-krzak

zielony-krzak Błyskotlwy

19. sZaKu

sZaKu Błyskotlwy

Spoko . ladowarka ma kabelki 1x czerwony 1x czarny. a co jesli mam Wentylator ktory ma 3 kable czarny zolty i czerwony? wtedy jak to podlaczyc?

20. chili

chili Expert

masz trzy możliwości sprawdz zobacz hehe niczego nie spalisz ale pewnie czarny z czerwonym żólty to jakiś czujnik obrotów jest

nasiona marihuany, nasiona konopi