podłączenie wentylatora pc pod ładowarkę od telefonu

name612 20.02.2012

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. potrzebna materiały:

*ładowarka

*wentylator

*nożyczki

*taśma izolacyjna

1.odcinamy końcówkę ładowarki i wentylatora

2.łączymy kable za pomocą taśmy izolacyjnej

i śmiga :D

• Lubie to x 3
    Last edited: 20.02.2012
  2. Tylko że napięcie które daje ładowarka wynosi ok 5v.. a zasilacz komputerowy na takim zasilaniu ledwo co chodzi.. :|

3. co ty dajesz...ładowarki mają napięcie do (ale to już nie od telefonu) 24V, a zasilacz od kompa mi śmiga na 4 wentylatorach i 300sztukach ledów, więc o co kaman? Dzięki podłaczeniu pod 5-6V uzyskujemy wentylator WOLNOOBROTOWY więc nie jednemu to wystarczy.

Last edited: 20.02.2012
  4. No chodzi mi o ładowarki do tela ;] Weź podłącz ze 3 do takiego to masakra.. Ale na jeden wentylator ew. 2 jest git ;] (oczywiście dla osoby chcącej otrzymać wolnoobrotowe wentylatory ;] )

5. Wujo

Wujo Gość

producent ladowarki pisze np 3V ale to jest napiecie podane z obciazeniem (podlaczony telefon komurkowy) kidy zmierzysz napiecie ladowarki podlaczonej do gniazdka 230V to w niektorych przypadkach woltomierz moze wskazac nawet i 15V, ale wchodzi tez w gre pobor mocy, uzadzenia o malym poborze mocy moga smigac na takim zasilaczu ale juz dwa wiatraki i lapka led ni hu ja... zasilacz koputrowy jest napedzany z sieci 230V i jest mocy zazwyczaj ok 500 W wiec takowy zasilacz zasili wiatraki i np ledy...

Last edited by a moderator: 21.02.2012
  6. Chodziło mi o pokazanie, jak podłączyć jeden wentylator (np. do małego boxa) ;] Wydaje mi się że, większość początkujących growerów nie potrzebuje więcej, niż po prostu działający wentylator :D

7. Wujo

Wujo Gość

tak ale po co robic sobie pajeczyne elektryczna w boxie, jak mozna wszystko ladnie prosto i estetycznie zasilic z jednego zasilacza..

8. A jak podłączyć 2 wentylatory pod jeden zasilacz? ;>

9. kupujesz kostke i podlaczasz szeregowo...

10. dworny

dworny Kumaty

spoko jest dzisiaj użyłem i działa :D

11. czego miało by nie działać? :D

12. sqn

sqn

Name612 Dzieki dzisiaj zrobilem to co napisales i dobrze smiga jak narazie zobaczymy czy sie nieprzepali :D thanks polecial

13. taśma klejąca nie daje rady.. lepiej połączyć to kostką ;)

14. ja mam 4 wentylatory podlaczone do zasilacza 12v i jednoczesnie do 5v... dla czego:) bo w dzien chodza wszystkie na pelnych obrotach a w nocy głowny zasilacz sie wylancza(wspolne sterowanie z oswietleniem) i na 5v wszystko delikatnie chodzi aby byla cyrkulacja:) Temacik tobry pozdrawiam:)

15. Niech sobie ktoś kupi zasilacz uniwersalny od przysłowiowych "ruskich" i tam ustawia sobie napięcie od 1,5V do 12V z tym że natężenie jest stałe.

16. spoko Ty

• Lubie to x 1
  17. TSW

TSW Błyskotlwy

bardzo ciekawy poradnik, jestem pod wrażeniem. Czekam jeszcze na tutorial pt. ja wpiąć wtyczkę do gniazdka, dzięki

18. Spoko . ladowarka ma kabelki 1x czerwony 1x czarny. a co jesli mam Wentylator ktory ma 3 kable czarny zolty i czerwony? wtedy jak to podlaczyc?

19. chili

chili Gość

masz trzy możliwości sprawdz zobacz hehe niczego nie spalisz ale pewnie czarny z czerwonym żólty to jakiś czujnik obrotów jest

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...

Użytkownicy znaleźli tę stronę, wyszukując:

1. podłączenie wentylatorka do ladowarki

,
  2. wentylatorek z komputera jak podlaczyc do ladowarki komorki

,
  3. wentylator od komputera ładowarka

,
  4. wentylator do komputera jak podłączyć do ladowarki
Loading...