Podlaczenie growboxa do kratki wentylacyjnej w scianie

Bulgulator 08.05.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Z racji tego ze kwitnienie u mnie jest juz dosc zaawansowane i borykam sie z zapachami, zastanawiam sie czy dobrym rozwiazaniem byłyby podlaczenie rurą wylotu z growboxa do otworu wentylacyjnego w scianie w bloku?

2. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

ja bym nie ryzykował chyba że przenigdy nie poczułeś w mieszkaniu co sąsiadka gotuje na obiad. Predzej bym się pokusił o jakiś wylot bezpośrednio na dwór.

3. No wlasnie nigdy niczego nie poczułem, nie znam sie na budownictwie, ale moze w takich kanałach jest po prostu ciąg i nie ma prawa nigdzie indziej leciec niz dalej do gory?

4. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

bo mój blok an przykład to porażka budownictwa i wiem co i kto kiedy je . Kiedy sasiadka robi leczo a kiedy sasiad smaży rybę :(

5. leczo jest zajekurwabiste :d-ale to tak na uboczu... :P myśle że to nie głupi pomysł z tą wentylacją :)

6. Czytam i wg przepisów budowlanych kratki wentylacyjne moga byc podlaczone do wspolnego komina co drugą kondygnację.
    A wiec nie wszystkie mieszkania sa spięte.
    Dodam ze mieszkam na przedostatnim pietrze , wiec w gre wchodziło by ewentualne z jakis dziwnych powodow "cofanie sie" powietrza do mieszkan w dół zamiast do komina na gorze.
    ALe chyba malo prawdopodobne?

7. brylant

brylant Zagubiony

Czemu malo prawdopodobne? Mysle ze calkiem calkiem. Ciag polega na tym ze zaciaga z mieszkan tyle ile potrzebuje by byl staly ciag natomiast wtlaczanie na sile moze juz powodowac w kanale nadcisnienie czyli ciag zaklócony ponizej a jak zaklócony i bedziesz sporo wtlaczal to sie cofnie jak najbardziej

8. To moze podlaczyc bez wentylatorów, niech sobie samo ciągnie grawitacyjnie?
    Jak przykladam zapałke do kratki w scianie to widać ze ciągnie płomien jak szalone.

9. brylant

brylant Zagubiony

Ale wtedy nie znamy mocy wyciagowej "wentylatora"

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...