Pleśń w indoor

RastaMann 23.09.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Witam,interesuje mnie temat pleśni w boxach-temat zakładam bardziej zapobiegawczo. Interesuje mnie czy taka opcja w boxach istnieje,jeśli tak to przy jakiej wilgotności można się spodziewać oraz czy można temu zapobiec. Jeśli tak to czego używać zapobiegawczo ? Pleśń atakuje tylko na flo topy ? Może głupie pytania ale jestem takim człowiekiem co woli się uczyć i zapobiegać niż potem płakać że pół plonu do kosza. Pozdro :peace:

2. Tak, istnieje taka opcja w indoor, na flo.

3. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Co zrobić by uniknąć ? pryskać co jakiś czas Topsinem zapobiegawczo nawet jak się nic nie dzieje ?

4. Utrzymywać niską wilgotność na flo. Nigdy nie pryskałem ŚOR w indoor. Jak już jakaś odmiana była podatna na pleśń to wyciąłem co było zarażone i tyle. Uważaj jeśli uprawiasz pod ledami. Pod HPSem i CFL nie miałem nigdy pleśni bo temperatura od tych lamp likwidowała mi wilgoć.

5. RastaMann

RastaMann Tuptuś

A czy może się coś stać od palenia pryskanego Tipsinem czy to trzeba potem płukać ? Mam cfl i teraz jak podlałem i zgasiłem a potem włączyłem to mi 70 pokazało wilgotność na chwile,potem lampa obniżyła. Mieszak też pewnie obniży wilgotność. Bardziej zastanawiam się czy warto tego Topsinu używać dla świętego spokoju z pleśnią bo ją też idzie nie dostrzec,na początku rozwoju przynajmniej.

6. Topsin ma okres karencji, jak każdy ŚOR i po pewnym czasie od oprysku można spożywać pryskane nim rośliny bez obaw o zdrowie. Nie wiem jaki jest okres dla konopii ale ja w zeszłym roku pryskałem Super Lemon Haze Auto na outdoor zapobiegawczo Topsinem, a po 5 dniach musiałem go zebrać, bo mi dzik go wyrył i zwiędł i nic mi nie było od palenia tego.

7. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Ok dzięki

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...