Plastik z konopi

ZIELONA 24.03.2018

Plastik z konopi 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Tworzywa sztuczne są nieuniknioną częścią naszego codziennego życia, dlaczego więc prawie wszystkie one są nadal wytwarzane z zanieczyszczających, nieodnawialnych produktów petrochemicznych?

  Być może słyszeliście, że konopie siewne, kuzyn konopi indyjskich (powszechnie nazywanych marihuaną), mają dziesiątki potencjalnych zastosowań od odzieży aż po papier?
  Ponieważ praktycznie wszyscy naukowcy zajmujący się klimatem są zgodni co do tego, że musimy ograniczyć nasze uzależnienie od paliw kopalnych, a konopie mogą nawet uczynić glebę bardziej czystą, zaskakujące jest to, że ta cudowna uprawa nie jest wykorzystywana na szerszą skalę.
  Kiedy przyjrzeliśmy się temu tematowi, odkryliśmy, że konopie pojawiają się już w niektórych powszechnie spotykanych produktach, m. in. w samochodach, i już wkrótce mogą znaleźć się w kolejnych. Jednak na razie istnieją jeszcze bariery, które sprawiają, że tworzywa konopne są drogie i mniej uniwersalne.


  Potrzeba alternatywy do plastiku, który zanieczyszcza wodę i glebę

  Na niezamieszkałej wyspie na południowym Pacyfiku naukowcy znaleźli 38 milionów odpadów plastikowych. To tylko jedna wyspa.
  Szkodliwe skutki globalnego ocieplenia są coraz bardziej widoczne, a konwencjonalne tworzywa sztuczne utrzymują się w środowisku i mogą nawet wejść do łańcucha pokarmowego, co ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt.
  W jednym szczególnie szokującym niedawnym przypadku naukowcy z Uniwersytetu Tasmanii i brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków znaleźli 38 milionów odpadów plastikowych na Henderson Island – niezamieszkałej wyspie koralowej na Południowym Pacyfiku.
  Całość art- Plastik z konopi? Czy to możliwe? - Konopie Przemysłowe
   
 2. Zgadzam się, ogólnie konopie siewne są coraz częściej używane np. do budowy domów. Dlatego ten temat jest bardzo interesujący. W Domu Konopi ( www.domkonopi.pl ) także często myślimy o tym gdzie jeszcze możemy wykorzystać konopie :D
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...