1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Plastik z konopi

Dyskusja w dziale Zastosowanie konopi w przemyśle rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 24.03.2018

 1. ZIELONA

  ZIELONA Administrator Administrator

  Tworzywa sztuczne są nieuniknioną częścią naszego codziennego życia, dlaczego więc prawie wszystkie one są nadal wytwarzane z zanieczyszczających, nieodnawialnych produktów petrochemicznych?

  Być może słyszeliście, że konopie siewne, kuzyn konopi indyjskich (powszechnie nazywanych marihuaną), mają dziesiątki potencjalnych zastosowań od odzieży aż po papier?
  Ponieważ praktycznie wszyscy naukowcy zajmujący się klimatem są zgodni co do tego, że musimy ograniczyć nasze uzależnienie od paliw kopalnych, a konopie mogą nawet uczynić glebę bardziej czystą, zaskakujące jest to, że ta cudowna uprawa nie jest wykorzystywana na szerszą skalę.
  Kiedy przyjrzeliśmy się temu tematowi, odkryliśmy, że konopie pojawiają się już w niektórych powszechnie spotykanych produktach, m. in. w samochodach, i już wkrótce mogą znaleźć się w kolejnych. Jednak na razie istnieją jeszcze bariery, które sprawiają, że tworzywa konopne są drogie i mniej uniwersalne.


  Potrzeba alternatywy do plastiku, który zanieczyszcza wodę i glebę

  Na niezamieszkałej wyspie na południowym Pacyfiku naukowcy znaleźli 38 milionów odpadów plastikowych. To tylko jedna wyspa.
  Szkodliwe skutki globalnego ocieplenia są coraz bardziej widoczne, a konwencjonalne tworzywa sztuczne utrzymują się w środowisku i mogą nawet wejść do łańcucha pokarmowego, co ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt.
  W jednym szczególnie szokującym niedawnym przypadku naukowcy z Uniwersytetu Tasmanii i brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków znaleźli 38 milionów odpadów plastikowych na Henderson Island – niezamieszkałej wyspie koralowej na Południowym Pacyfiku.
  Całość art- Plastik z konopi? Czy to możliwe? - Konopie Przemysłowe
   

nasiona marihuany, nasiona konopi