Wpadka Plantacja marihuany u sprawcy rozboju

GoHan 01.09.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. GoHan

  GoHan Użytkownik

  Podczas zatrzymania jednego ze sprawców rozboju, policjanci znaleźli w jego domu znaleźli plantację marihuany. Drugiego z podejrzanych rozpoznał i zatrzymał komendant jadący po służbie ulicami Lipna.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek 26-27 sierpnia po godzinie 2.00, w Lipnie, kilku sprawców pobiło 27–latka. Zabrali mu przy tym plecak, w którym miał m.in. telefony.

  Policjanci pionu kryminalnego ustalili, kto może być odpowiedzialny za dokonanie tego czynu.

  Już następnego dnia, we wtorek, udali się do mieszkania jednego z podejrzewanych mężczyzn aby go zatrzymać. Nie zastali go w domu, ale zabezpieczyli znaleziony na terenie posesji susz marihuany i sadzonki tej rośliny.

  Krzaki hodowane były w specjalnie przygotowanych inkubatorach w szafie, w jednym z pokoi i w pomieszczeniu gospodarczym. Kilka roślin funkcjonariusze znaleźli też w ogródku. Susz ukryty był m.in. w piecu, na półkach w domu i w pomieszczeniu gospodarczym. 33-latek miał także nielegalną amunicję.

  Mieszkaniec Lipna usłyszał w sumie 4 zarzuty: rozboju, posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia, posiadania znacznych ilości (ponad 470g) marihuany oraz uprawiania, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środków narkotycznych. Było to w sumie 19 krzewów konopi.

  Drugiego sprawcę rozboju wypatrzył w czwartek 29 sierpnia pierwszy zastępca lipnowskiego komendanta, który przejeżdżał po służbie ulicami Lipna. Natychmiast powiadomił dyżurnego o trasie i pojeździe, którym ten się poruszał. Gdy pojazd podejrzanego znalazł się w dogodnym miejscu zajechał mu drogę uniemożliwiając ucieczkę i dokonał zatrzymania 24–latka.

  Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za który grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

  INFO: https://lipno-cli.pl/artykul/plantacja-marihuany-u/503330
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...