Plamki pomarańczowe i niebiesko-pomarańczowe na kilku liściach, jaka przyczyna i co zrobić?

Wesoły Człowiek 05.02.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam mam pewien problem, 3 dni temu zauważyłem na moim ak-47 auto pomarańczowe plamki na jednym liściu [​IMG] a wczoraj zauważyłem na dwóch liściach inne ciemniejsze plamy [​IMG] i tu [​IMG]. [​IMG]. [​IMG]
    No i jeszcze łodygi od liści wiatrakowych mają takie czerwone kropki ale to chyba taka genetyka.
    1. 85W CFL i 2x 15W LED, żarówki są bardzo blisko roślinki ale nie przypalają roślinki.
    2. Nasiona
    3. Podłoże uniwersalne torf 5,5-6,5 ph.
    4. Podlewane jak jest sucho tak średnio co 2 dzień od na początku 200ml teraz 400ml, 6,0-6,5 ph wody.
    5. Działa wiatrak 15W
    6. Nawóz BioBizz na wzrost stosuje od 12 dnia roślinki na początku 0,6ml na 300ml wody teraz 1,3ml na 400ml wody. Nawóz stosuje co 2 podlanie. I mam zamiar lać na kwitnienie bo są białe włoski już.
    7. Roślinka ma 3 tygodnie, 4 dni temu jak miała 4 piętra zrobiłem trening lst.
    8. Temperatura: Podczas świecenia 18h/6h-16h/8h od 23 do 29 stopni, wilgotność od 45% do 65%. W nocy od 20 do 22 stopni,wilgotność 60%. Na niektórych liściach są białe kropki dużo w jednym miejscu. I nowe liście są zwinięte do dołu. Teraz pytanie, czy to szkodniki np. przędziorek czy jakieś niedobory? Liście nowe są zwinięte czubkami i bokami do dołu. Narazie zwiększyłem wilgotność do 65-70% i zmniejszyłem temperaturę=słabsze światło bo oddaliłem lampy. Ale tak poza tym już wychodzą korzenie z 7l doniczki jest to dziwne że tak szybko. Co to jest?

Last edited: 06.02.2018
  2. fotokot

fotokot Tuptuś

Cześć Paweł! :D Pierwsze co to naucz się wrzucać foty :v łojezu!

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...