Plameczki/kropeczki na kazdej roślinie.

Katarakta 04.04.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemanko,

Wole dmuchac na zimne wiec tworze nowy temat.

Od jakies czasu pojawiaja sie uu mnie takie kropeczki na lisciach nie na wszystkich wydaje sie ze na starszych lisciach bardziej rozwinietych z dolnej partii.

Mam 3 typy: przedziorek, za malo calcium albo przenawozenie bio bizzami

Jesli potrzebbujecie wiecej informacji zapraszam na moja fotorelacje lub pytajcie.

https://forum.nasionakonopi.pl/314,...6-x-speed-auto-1000w-led-125w-cfl-0-36m2.html

Za wszelkie porady bardzo dziekuje

PS: Zrobbilemm jeszcze pare zdjec 'mmakro' mmoze to pommoze?

View attachment 171998
    View attachment 171999
    View attachment 172000
    View attachment 172001
    View attachment 172002
    View attachment 172005
    View attachment 172004
    View attachment 172003

2. fotokot

fotokot Tuptuś

Mi jak zaczęły wychodzić takie plamki to zrobiłem parę razy oprysk z roztworu z gorzkiej soli i zaprzestało :)

3. Ta Gorzka sol w anglii pod jakka nazwa dostane? I na co to konkretnie jest? Nawoz do listny czy na insekty?

4. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Gorzka sol to w pewnym sensie nawoz siarczanowo-magnezowy

--- Dodano ---

0,2g na 100ml wody jak dobrze pamietam tyle dawalem

5. fotokot

fotokot Tuptuś

to się też nazywa sól epsom ;) siarczek magnezu chyba to był, z resztą wygooglaj sobie :D robisz opryski z tego

6. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Siarczan magnezu do kupienia w kazdej aptece ( 25 gr koszt ok 5-6 złociszy )

Sprawdzałeś spody liści ? nie widać pajęczynek ?

7. Nie widzialem zadnych pajeczynek ale mikroskopu ani lupy niestety niemam. Znalazlem ze dwa liscie dotkniete tym znacznie bardziej i byly bardzo suche i lamliwe. Moze warto ta soli i do tego jakas chemie na pasozyty na zmiane popsikam i chyba krzywda roslinkom sie nie stanie?

8. Zakupilem juz sol epsom i do tego cos na robale (mites) tez. Wlasnie zrobilem oprysk z soli czy moge jutro opsikac tym preparatem na mites czy musze odczkeac jakis czas miedzy jednym a drugim opryskiem?

9. fotokot

fotokot Tuptuś

nie musisz, pamiętaj tylko by soli nie przedobrzyć ;) ja pryskałem co 3 dni chyba 5% roztworem soli .

10. Tylko co jesli jednak to sa te robaczki moze na wszelki wielki warto by bylo popsikac tym preparatem? Bo zdania sa podzielone... dalem pi razy drzwi 1.5g na 550 troszku wiecej jak ProrokX485X radziil czyli mowisz ze powinienem dac jakies 25g aby otrzymac 5%?! Wydaje sie byc troszku duzo?

11. fotokot

fotokot Tuptuś

ciężko powiedzieć, ja tylko napisałem jakiego ja roztworu używałem, to już będziesz musiał sam wyczuć, możesz mniejsze stężenie i ewentualnie częściej prysnąć.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...