1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Pies czy kot - które zwierze lepsze do życia w bloku?

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez jarex w dniu 14.05.2017

1. jarex

jarex Użytkownik

Chodzi o mieszkanie w bloku na 2 piętrze. Chciałbym zrobić prezent - dla dziewczyny, prezent planowany bo i tak planuje sobie jakieś zwierzę kupić. Bardziej pies, tylko jaki "model" ;d rasa nadaje się najlepiej do życia w mieście/bloku?

2. do bloku to im mniejszy tym lepszy

3. Gandalf.

Gandalf. Expert

Też zależy jakie mieszkanie jaki metraż i ile ktoś poświęci uwagi zwierzęciu
    bo dla mnie kupno psa nawet małego , jeśli z góry będzie miał spędzić życie w czterech ścianach bez dłuższych spacerów itd to można sobie odpuścić

ja ci z całego serca polecę amstaffa, nie jest jakoś mega wielki ale skuteczny i nawet ładny ;d

4. Ryjek

Ryjek Weteran

lepiej zrób prezent zwierzęciu i weź jakieś ze schroniska.. A dziewczyna jak jest dobra to będzie sie cieszyć. A jak nie to znaczy że trzeba poszukać innej haha

6 people like this.
  5. Ero

Ero Autorytet

Te dwa zwierzaczki maja zupelnie inna nature
    I kot i pies pasuje z tym ze tu chodzi o rozmiar psa. Np duży pies bd się męczył, np kuzyn miał w bloku 3 malamuty nie dozyly 10 lat, a ja mam jajnika, który ma już 20 lat rekordzista Na osiedlu .Suki są bardziej przywiązanie DO właściciela niz pies. Co do kotów to są wogole indywidualisci chadzaja własnymi ścieżkami i się lubią wloczyc. Pozdrawiam

6. Gandalf.

Gandalf. Expert

no i chyba kotu trzeba kule obciąć, bo ponoć takto znaczą teren i mogą ambarasu w domu narobić

7. ChatBot

ChatBot Banned

koty to fałszywe kurwy....

3 people like this.
  8. starmilks

starmilks Zagubiony

Myślę,ze najlepiej będzie uzgodnić to z dziewczyną. Porozmawiać z nią. Bo może jedynie wspominać. że chciałaby sobie kupić zwierzaka a tak naprawdę to nie chce Zwierzę to nie jest zabawka tylko obowiazek na naprawdę długi czas.... Warto jest jednak wziąć to pod uwagę ;)

Wydaje mi sie, że jeśli jest się zapracowaną osoba i mieszka sie w bloku to lepiej jest kupić sobie kota. Świetny jest ragdoll:
    royalcanin.pl/kot/rasy-kotow/ragdoll

Aktualnie mamy.

9. Miałem i kota i teraz mam psa i róznica jest taka ze kot ci spierdoli zdziczeje i pojdzie w pizdu albo sam go wyjebiesz tak jak ja na działki, bierz psa duzo lepsze są potrafią pokochac nie to co koty. Zwłaszcza taki kundel ze schroniska potrafi docenic dobro ktore mu sie daje

10. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

Pies jest fajniejszy, kot mniej uczuciowy ;d Ale jak sobie pomyśle, że musiałbym wstawać w styczniu o 5 rano żeby go wysikać na pizgawicy to mi się kompletnie odechciewa. I tak codziennie. Nigdy w życiu.

11. Finn Bear

Finn Bear Inspiracja

Ale to z powodu iż mniejsze psy dłużej żyją... A malamut może być w bloku o ile wymęczysz dziada...

1 person likes this.
  12. AfrykaBambo

AfrykaBambo Kumaty

To może lepiej na początek niech zacznie od rybek lub chomika? ;d

13. Finn Bear

Finn Bear Inspiracja

Nawet nie wiesz jakie chomik ma wymagania... ;d

14. Gandalf.

Gandalf. Expert

jakie np?

kiedyś jak byłem młodszy to robiłem bako doświadczenia i nie tylko bako na chomiku którego wrzuciłem do akwarium i wsypalem trocin, plus dwie zabawki dałem i się zwierzątko cieszyło, ale się przećpało

1 person likes this.
  15. AfrykaBambo

AfrykaBambo Kumaty

Wiem jakie bo miałem :) na pewno nie takie jak pies czy kot, którego zresztą też miałem ;d

16. Finn Bear

Finn Bear Inspiracja

@Gandalf. poczytaj o chomiczych behaviorystach. 60x40 to minimalna klatka dla chomika... Bo inaczej jest smutny. Tak twierdzą naukowcy. (ʘ‿ʘ) (Za pewne Amerykańscy)
    Poczytaj a sam się zdziwisz. :)

17. Medicum89

Medicum89 Expert

ja mam jeza pigmejskiego albinosa i terrarium mam doniego 100x40x40 kupilem kiedys corce na mikolajki :) w dzien spi a w nocy popierdala mi po mieszkaniu:)

18. Ryjek

Ryjek Weteran

ja bym sie tam zbytnio nie chwalił takimi pomysłami ;d taki sam organizm jak Ty.. a Tyś go jak Mengele potraktował

19. ChatBot

ChatBot Banned

hahahahahahahaha

1 person likes this.
  20. Gandalf.

Gandalf. Expert

Mengele nie karmił dobrze, o ile w ogóle dawał jeść a ludzie dogorywali w meczarniach, a mój chomik miał i jedzenie darmowe i darmową ćpalnie ;d
    spojrzymy na to z tej perspektywy, co czują biedne zwierzaki chomiki myszy szczury w rękach prawdziwych naukowców haha

--- Dodano ---

A nie sra Ci po domu tam gdzie stanie?

nasiona marihuany, nasiona konopi