1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

PIERWSZY OUTDOOR 1xAK-47 AUTO

Dyskusja w dziale Niedokończone fotorelacje rozpoczęta przez WiecznieBezKasy w dniu 05.06.2018

1. Jest to moja: Pierwsza uprawa
    Nasiona: AK-47 Auto ze sklepu thc-thc
    Growbox: -----
    Oświetlenie: Od ok.10:00 do 19:00
    Wentylacja:Świeże powietrze
    Ziemia: Kupna uniwersalna ph 5,5-6,5
    Donice: 10L
    Nawozy: Biohumus i prawdopodobnie planton K
    Filtr węglowy: -----

Liczę na waszą pomoc! :) Kiedy zaczynać lać biohumus?

Stan na 02.06.2018

Stan na 05.06.2018

2. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Moderator

No to powodzenia Kolego, do samego harvestu! 8)
    Pozdro! ;d

3. Stan na 08.06.2018, nieco rozmazane bo komary gryzły strasznie.Gotowa na biohumus?

KozaSPolski likes this.
  4. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Nie gotowy. Niech dojdzie chociaż do 3 piętra

5. biohomulus zacznij lać za ok 2 tyg jak roślina podrośnie.
    planton k to średni pomysł ponieważ kilka lat temu zmienił się jego skład i ma za dużo azotu na flo. z czego słyszałem (i w tym sezonie sam będę używał) burza kwiatów npk(MgO) 10:30:20(2) będzie lepszym wyborem

6. Dziękuję za rady! :)

7. Stan na 11.06.2018

Niepokoją mnie te plamki małe na liściach i to że mrówki (takie duże czarne) zrobily sobie mrowisko w donicy.Oprócz tego plancik przetrwał sporą ulewę i wygląda według mnie całkiem całkiem.Mrowki - nasi sojusznicy czy wrogowie? Bo przynajmniej żadnych ślimaków nie widzę,przełożyłem roślinkę w nieco inne miejsce,o ok. 2/3h więcej słońca będzie miała.

Last edited: 11.06.2018
  8. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

mi mrówki nic nie zrobiły :)

9. A te białe plameczki?

10. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

Cynk czyli (Zn)

W przypadku niedoborów cynku zauważysz białawe plamy na końcach liści oraz między żyłkami. Pobór cynku może być zablokowany przez zbyt wysoki poziom pH. Sprawdź pH i w razie potrzeby – obniż pH.

Jak reagować na niedobór Cynku (Zn) ?

Jeżeli masz braki cynku po prostu włóż do gleby trochę gwoździ lub kawałki ocynkowanego metalu.

11. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

miałem tak samo i dolomit poleciał i było wszystko git

12. No wlasnie ciezko bedzie mi zmierzyć to ph,nie mam żadnego miernika,myślisz że w sklepie ogrodniczym by był? Te plamki znajdują się aktualnie tak losowo,ciężko stwierdzić że pomiędzy żyłkami.

13. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

14. No ok,kupię ten dolomit na zapas jak będe mial w ogrodniczym,zapytam o miernik ph i za 3 dni znowu tam zerknę.Obawiam się jedynie tych mrówek.Takie duże i czarne :v

15. Grabieżca00

Grabieżca00 Zagubiony

mi nic nie zrobiły ale w razie problemu możesz kupić coś na mrówki

16. STAN NA 13.06.2018
    Roślinka bez większych zmian,przebarwienia na listku wydają się być niezmienione.Mrówki wykopały sobie niezłe tunele, kiedy podlałem roślinkę (ok.pół szklanki wody) lekko się zapadała w dół a mróweczki wyszły.Na szczęście to zwykłe czarne robotnice.Myślę że za trzy dni dodam do tej "pół szklanki wody" nieco biohumusu i zacznę ją nawozić nim regularnie.Opinie i rady mile widziane :)

17. STAN NA 15.06.2018
    Mała dostała dzisiaj pierwszą dawkę biohumusa, jak i większą dawkę wody.Pół nakrętki nawozu dodane do 500ml wody.Środkowe liście wyraźnie większe w porównaniu od up'a z 11 czerwca.Na razie - bezproblemowo.

18. STAN NA 19.06.2018 DZIEŃ 20
    Mała dostała 500ml wody z prawie całą nakrętką biohumusa zważając na to że w poniedziałek trochę popadało.Mała dostała lekkiego kopa po biohumusie,środkowe listka wyraźnie większe :) Wszelkie rady i opinie mile widziane - z góry dziękuję :)

19. 2515

2515 Forumowy guru

Twoja małą coś atakuje, te białe plamki to chyba przędziorki, trzeba by chyba już najlepiej interweniować, bo zaczęło się rozłazić.
    Karate zeon trzeba by użyć (lub cos organicznego). Jutro planuję sam dać oprysk z tego, na część swoich roślin, bo pełno dziur mam przez to na liściach.

Last edited: 19.06.2018
  20. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

wydaje mi się że ph gleby ci wzrosło powyżej 7

nasiona marihuany, nasiona konopi