1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Pierwszy OUT: dolomit, głębokość, okopy, pH

Dyskusja w dziale Przygotowanie do sezonu rozpoczęta przez leaf w dniu 12.03.2014

1. leaf

leaf Forumowy guru

Siemaneczko ;d Lecę w tym roku z moim pierwszym Outdoorem - mam 34 pestki, w tym 10reg, reszta to sezonówki FEM min: Lady Dana, Nanuki, Mazar S11, Easy Sativa, C99, Durban Poison. W tym tygodniu zakupię Ph metr, tradycyjny ten z płynem bo słyszałem, że te elektroniczne to dobra zabawka do piaskownicy. Moje pytania do Was (tak wiem, że niektóre CZĘŚCIOWO się pokrywają z tym co jest na forum, ale szukam dokładnej odpowiedzi):

1. W czym dokładnie pomaga dolomit? Czy jeśli moja ziemia spotowa założmy będzie miała 5.6pH zostanie zmieszana ze sklepową 6.5-7.0 to Dolomit pomoże mi osiągnąć równowagę, hm? Jak dokładnie wydawkować w takim przypadku?
    2. Głębokość dołków - jak głęboko przekopać ziemię? Jedni piszą, że nie trzeba głęboko bo korzeni marihuany mają tylko do 30cm.
    3. Planuję ruszyć z okopem podobnie jak Ruski Farmer z innego forum - zrobić okop w połowie marca, i umieścić tam świeże sadzonki które przeczekają sobie do połowy kwietnia lub do początku kwietnia jak temperaturka pozwoli. Muszę chyba użyć tego planu bo nie mam boxa na 34 pechy, a jeśli będe czekał na pogodę np: do polowy kwietnia to mogą mi nie dojść wszystkie panny.

Podziękował! <3

2. krzemin

krzemin Inspiracja

1.Dolomit podwyższa Ph ziemi :)
    2.Dolki zrób 20x20x40[cm]
    3.Okopy ja też robie , tylko uważaj musisz dać jakąś szybke od góry ale przede wszystkim wylożyc folią od dolu :) Żeby ci nie zalalo ;d

3. leaf

leaf Forumowy guru

Dzięki, myślałem, ze dolomit działa wyrównująco na Ph ziemi. Nie kładę szyby tylko folię tunelową przepuszczającą dużo światła a na spód kładę styropian który w razie zalania pochłonie wodę + nie będzie tak zimno od spodu :) Takie dołki spokojnie wystarczą, próbowałeś tak?

4. Sensimila

Sensimila Wiedza nadprzyrodzona

A dołki czasem nie beda za male? z kalkulatora doniczek wynika że pojemność bedzie wynosiłą 16l a z tego co się orientuję sezonowki potrzebują ok 50l. powierzchni ;d

5. krzemin

krzemin Inspiracja

Też myślalem że wyrównuje ph :) Co do tych okopów to robilem , ale wlasnie nie wylozylem niczym i mimo tego ze szyba byla na górze to roślinki plywaly po deszczu , w tym sezonie też będe robil tylko wyloże folią :)

--- Dodano ---

50L ? No gdzie , mówi tu o outdoorze , ale wyobrażasz sobie indoor z doniczkami chociażby 30l ? :) 25L starczy na 100% przy donicy 16l korzenie mogą wchodzić w ziemie spotową , ale i tak robi mieszanke więc nic sie nie stanie :)

6. leaf

leaf Forumowy guru

na wszelki wypadek jebne z 30-35l ;d A kiedy zamierzasz wstawić planty do okopu, hm? Kupię Ph metr to pobadam ziemię i tam gdzie będzie za niskie to dodam dolomitu + ziemia ze sklepu 6.5 - 7.0.

7. krzemin

krzemin Inspiracja

Nie mam możliwości trzymania roślin w domu więc zaraz jak wyjdą z ziemi wrzuce do okopów , pewnie gdzieś w polowie kwietnia :)

8. leaf

leaf Forumowy guru

ja wrzucam pod koniec marca, myślę, że nie będzie za wcześnie. Dzieki panowie :)

9. krzemin

krzemin Inspiracja

Bodajże od 23 Marca możesz już wrzucać :)