Pierwszy indor, kilka pytań

Bob Majster 01 25.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Siemaneczko. Mam już doświadczenie w uprawie out w głębię i wiem jak roślinki bywaja kapryśne i z byle niedobórw potrafią chorować. Dla tego tez pojawia się pierwsze pytanie.
    1. Jak sprawić by w doniczce nic nie brakowalo i roślinki były mocne i zdrowe?
    Mam kilka pomysłów które stosowałem na dworze ale zobaczymy co mi odpowiecie.
    Rozglądam się za oświetleniem i w grę wchodzą ledy gdyż nie stać mnie na duże zużycie prądu.
    2. Czy panel led 300 wat z pełnym spektrumstarczy na oświetlenie namiotu takiego gdzieś 40 na 80 wysokość 2 m? Wiadomo że wysokość sobie ustawie.
    3. Automaty czy sezony, jakie odmiany dla nowicjusza tej metody i kiedy fotoperiod zmienić przy sezonach żeby zebrać przynajmniej 50 z planta.
    4. Jakie nawozy poleciliscie by mi najlepiej organiczne i czy dodac grzyby i bakterie lub coś jak BioGrow GREENHOUSE?
    Żeby się później nie borykać z problemami i nie męczyć moich panienek wole mieć jasna wizję jak to wszystko zrobić na sampierw, dlatego proszę o podpowiedzi za które z góry dziękuję. :peace:

2. Daj linka tego panela,ja bym wybrał i wybrałem na początek automaty:)

3. 1.Tak samo jak na out.
    2.Ja bym nie ryzykował z allie tam nigdy nie masz pewności ile to naprawdę watów ma. Może się skończyć tak, że wyhodujesz badyle i 5g z krzaka.
    3.Sezony. Automat nie wybacza błędów. Odmiany jakie chcesz. No jak zrobisz mu weg tak z miesiąc powinno pyknąć te 50g.
    4.Ja lece na nawozach od Canna i sobie chwale.
    Polecam też zrobić fotorelkę bo tam zawsze ktoś ci pomoże.

4. To mi się podoba krótko zwięźle na temat. Dziena. Tylko teraz mi powiedz gdzie kupić taki panel żeby był pewny. Bo mam hpsa ale 400 mnie zje.

5. Ja lece na Ledison'ie 150w i polecam. Sporo osób na nim leci.

6. To nie jest pełne spektrum. Kurcze i mam dylemat. Ziomek ma podobny panel 300 i daje rade. Ta 150 może być mała na ten namiot, masz linka gdzie kipic?Ty masz malutki ten boksik z tego co widziałem na relacji. Musze to wszystko przeanalizować jeszcze

7. Ja kupiłem ze strony producenta.

8. No jak widać nie ma bo sporo osób na tych lediosonach lata i nie narzeka.

9. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Po pierwsze zastanów się nad innym boxem bo skoro jesteś w stanie dać oswietlenie 300w to box 0,3m2 zdecydowanie za mały...do takiego boxa potrzeba jedynie 16k lumenów...moim zdaniem panele led bez fullspectrum i tanie naświetlacze led to padaczka...zdobycie takiego z barwą 2700k to drogi i nieopłacalny wydatek...a panel 3000k znaczy słabe jakościowo diody...zdecydowanie lepiej na żarówkach ledowych 2700k dobrej jakości...najlepiej philipsa...7 żarówek 20 watowych philipsa dających po 2500lm i barwę 2700k będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż naświetlacz led 150w i to wystarczy w zupełności do tak małego boxa...no ale i tak radzę pomyśleć nad większym...jeszcze zależy jaka temperatura poza boxem bo jak niska to bez zastanowienia bierz hps 150w dual (to tego boxa 0,3m2 bo jak zdecydujesz się na większy to trzeba myśleć dalej:) )

10. Możesz kupić dwa takie .Te powyżej to chińskie wynalazki poza tym na 120V
    A z ziemią nie kombinuj...

:)

11. Ja właśnie jestem kombinator na 100 procent i zawsze działam nieszablonowo. Na out dodaje też do ziemi na spocie moczki bazaltowej i nigdy nie mają nie doborow. A ziemia ochrzemkowa ponoć stymuluje wzrost roślin, posiada chrzem i dużo innych minerałów nie zbędnych roślina. Zaryzykuję wiec

12. Tak chrzem jest niezbędnym i tajemniczym minerałem

:]

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...