Pierwszy Growbox Jak zebrac 500G

Davidoskii 03.11.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Tak czułem:)

2. v3nom

v3nom Użytkownik

hahahahahaha kolega salama, utalentowany grower przyszedł forum ratować :D
    na bank z polecenia samego admina :D
    a tak serio
    reguła jest taka, że jak się nie znasz to się nie wypowiadaj bo z wentylacją dałeś dupy po całości to po pierwsze
    po drugie to zalecenia producenta nawozów nie są zaleceniami pod jeden typ roślin jakimi są konopie tylko unormowaną regułą którą z przymusów regulowanych paragrafami producent musi umieszczać na etykietach swoich wyrobów więc zapamiętaj że to grower dobiera dawkę nawozu do rośliny a nie producent który ma chuja a nie pojęcie co tak właściwie podlewasz tym co on sprzedaje a to chyba logiczne, że jeśli wychodzą niedobory to zwiększasz ilość pożywki. więc to nie jest wina nawozów tylko growerów którzy nie potrafią sami używać głowy.

pisałeś ewidentnie że dałbyś 'tam' większy wentylator niż 190m3 - to chyba też logiczne skoro cały czas odnosiłem się do boksa 60x60 a autor poszukuje większego namiotu a tym samym mocniejszego wentylatora.

napisałem ci że masz najebane z wentylacją bo są rzeczy których się po prostu nie robi, nie daje się do automatów donic 20L, do boksa 90x90 1x 5L donicy i nie daje się w 0,5 wentylacji o mocy 560m3 która, uwaga:
    więc panie, 'utalentowany' poradziłbym wpierw powertować odrobinę podstaw bo leżysz, wszystko co robisz odnoszę wrażenie że idzie ci najzwyklejszym fartem nie popartym żadną wiedzą a jak ktoś pyta o coś poważnego to piszesz takie dyrdymały i jeszcze robisz z siebie ofiarę moich ataków na siebie bo raczę za każdym razem zwracać ci o coś uwagę.
    nie masz pojęcia o wentylacji, o nawożeniu, o flushu i o końcowej jakości własnego wyrobu, robisz zamęt autorowi posta wywodami wyjętymi z dupy i jeszcze raczysz wmawiać sobie o jakimkolwiek 'talencie' bo tworzysz growerską brać z ludźmi na tym forum twierdząc że trzeba ratować to forum ?
    jak typ wypierdoli przez ciebie kupę siana w błoto to na bank tu nie wróci po twoje cudowne porady, panie 'talencie'.

3. Ale dostarczania wielu atrakcji na forum to nikt mi odmówić nie możehaha

• HAHA XD x 1
  4. Dalej nie rozumiem dlaczego twierdzisz że tak źle gościowi odpisałem...pytał się co ma kupić żeby z pierwszego grow wyciągnąć 500g...dałem Mu rady żeby brał hps600 boxa 1m2 i wentylator 400m3...jeśli Twoim zdaniem to nieodpowiednia konfiguracja to ok...na pewno nie jest to nieodpowiednia konfiguracja dla wszystkch doświadczonych growerów...ja mam dwa wentle 280 bo moja wentylacja to samoróbka jedyna w swoim rodzaju i nie można jej porównywać z żadną inną instalacją wentylacyjną a dałem za te wentylatory grosze a biorą razem 40w więc nie jest to przepłacanie..zresztą to nieważne...podałem gościowi dobrze dobrany zestaw do uprawy i to się liczy...tego dlaczego początkującym growerom często nie wychodzi na zestawach biobizz nie wiem ale to fakt i to się liczy...skąd Ci się ujebał box 60x60 nie wiem bo nie było o takowym żadnej wzmianki...zresztą nawet tutuł tematu mówi że gościu chce zebrać 500g...z boxa 60x60? Nawet mi się nie marzy żeby być aż tak utalentowanym:) powiedz mi więc proszę z czym tak bardzo gościa w błąd wprowadziłem? Bo puki co to jedyne wprowadzenie w bład jakie zaobserwowałem to z Twojej strony kiedy to sugerowałeś że wystarczy Mu wentylator 190 jakoś pomijając fakt że tematem przewodnim jest plon 500g

5. A może Ty TSW przestaniesz sobie w końcu robić podśmiechujki i wypowiesz się czy konfiguracja sprzętowa : box 1m2 + hps600w + wentylator 400m3 w celu osiągnięcia plonu 500g to takie straszne wprowadzenie gościa w bład bo V3nom tak mnie ora że w końcu sam w to uwierzę:)...przydała by się opinia jakiejś kompetentnej osoby trzeciej:)

6. v3nom

v3nom Użytkownik

zaczynasz mnie irytowac
    Napisalem że ja u siebie mialem 190 w boksie 0,36 co bylo analogia do twojego 560 w 0,47 gdzie jeden 280 powinien byc z nadmiarem. I guzik z tym czy dales za to 20 czy 2000,- masz tego po prostu za duzo. Jakbys mial namiot to by ci go wciagnelo i to doslownie
    Czyli Masz samorobke, chujowa w dodatku a wypowiadasz sie w temacie profesjonalnych zestawów majac swiadomosc ze twoj sie nie sprawdza a jemu podpowiadasz, tak?

Jesli o mnie chodzi to dałbym na 1m2 minimum 360, moze 380m3 ale najlepszym rozwiazaniem bedzie iac na kompromis i dac lekki naddatek i wentylstor 400m3 i filtr węglowy o wydajności 360-420m3/h
    Takze to co polecone w poprzednich linkach to duzo za duzo ale kolega dawidowskii byc moze sie zasugerowal twoja odpowiedzią zanim zmieniles zdanie na 400m3.

Twoj zestaw nadaje sie do boksa 2m2 panie doswiadczony
    Ogolnie smiech na sali, nawozy biobizz niedobre bo nie uniesz z nich odpowiednio korzystac. Wentylacja za mocna bo co tam, wichura musi byc bo lodygi grubniejo! Przy 560 az dziwne ze sie nie lamio no ale coz, kto zabroni.
    I zeby bylo twoje wierzchu :
    Tak wiem ze napisales w poprzednim poście o wentylacji 400m3
    Szkosa tylko ze dales odpowiedz autorowi o 500m3 na samym poczatku, nie kazdy muso miec tak gruby nadmiar co ty

Last edited: 06.11.2019
  7. Ok niech będzie że nie nakreśliłem odpowiednio sytuacji z moją wentylacją...co nie zmienia faktu że suma sumarum odradziłem Mu do boxa 1m2 wentylator 190 m3 twierdząc że jest zbyt słaby a doradziłem 400 m3 twierdząc że jest dobry...gdzie widzisz w tym złe podpowiadanie? Jedyny błąd jaki popełniłem to taki że nie powiedziałem Mu że moja wentylacja to samoróbka niskiej jakości...ale wybór wentylatora podpowiedziałem Mu dobry...więc nie wiem o co taka wielka draka...na pewno nie kazał bym Mu brać wentylatora o dwa razy większej wydajności niż moje a chyba chodzi Ci o to że tak mogł mnie zrozumieć...wątpie żeby chciał kupić wentylator ponad 1000m3 ale gdyby się spytał to na pewno stanowczo bym Mu odradził twierdząc że profesjonalny system wentylacyjny 500m3 w zupełności Mu wystarczy nawet do hpsa 600w

8. v3nom

v3nom Użytkownik

Nie dobiera sie wentylacji do lampy tylko powierzchni i uwierz mi ze 400m3 tez starczy do hps 600
    Edytowalem poprzedniego posta zanim zdazyles odpisac co bys sobie nie nyslal ze zmieniam wypowiedzi czy chuj wie co

I przestan z ta wentylacja 190m3, to byla wentylacja do 0,36

9. Wiem że dobiera się do powierzchni ale pzy lredach do 1m2 można by dać najmniej 360m3 a do hps 600w w ciepłe lato przydał by się już trochę lepszy żeby lepiej ciepło odprowadził...taki między 400 a 500 nie był by przesadą jeśli chesz mieć pewność że temperatura w boxie nie będzie za wysoka...uwierz mi ze te wentylatory nie sprawdziły by się w boksie 1m2...to buble i nie ważne jakie parametry mają na papierze...coś Ci się pomyliło...nie napisałem ani słowa o wentylatorze 500m3...
    Wiem że dobiera się do powierzchni ale pzy ledach do 1m2 można by dać najmniej 360m3 a do hps 600w w ciepłe lato przydał by się już trochę lepszy żeby lepiej ciepło odprowadził...taki między 400 a 500 nie był by przesadą jeśli chesz mieć pewność że temperatura w boxie nie będzie za wysoka...uwierz mi ze te moje wentylatory nie sprawdziły by się nawet w boksie 1m2...to buble i nie ważne jakie parametry mają na papierze...coś Ci się pomyliło...nie napisałem ani słowa o wentylatorze 500m3...pisałem o plonie 500g...jedyny wentylator jaki Mu doradziłem to ten 400m3...z tym 190 to ja niedokładnie zapamiętałem Twojego posta...z nawozów biobizz nigdy nie korzystałem...pisałem tylko co wynika z moich obserwacji..zauważyłem że początkujący growerzy nie radzą sobie na nich to odradziłem je początkującemu growerowi...chciałem żeby wybrał sobie łatwiejsze nawozy na pierwszy grow i tyle

10. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Dawno tu nie było takiego osiedlowego głupka z wożonkiem na poziomie szefa kartelu hodowców z Jamajki.
    Chyba za dużo naoglądałeś się amerykańckich filmów dla nastolatków chłopcze. Wejść w nowe środowisko, wyszukać mocnego zawodnika i lać na pizde od razu żeby wszyscy widzieli - nie, tak szacunku nie zdobędziesz. Co najwyżej nową ksywe - ja proponuję Stańczyk.
    W jednym masz rację - dostarczasz atrakcji, dostarczasz.

11. wcale nie miałem takich intencji...i wcale nie zależy mi na szacunku ludzi których nigdy nie poznam i sam nie przekonam się jakimi są ludźmi w prawdziwym życiu...może to tak wyglądać ale prawda jest taka że po prostu piszę co uważam a cały czas zaznaczam że nie mam niewiadomo jakiego doświadczenia jako grower...nie odpowiadał mi tylko nieładny styl w jakim niektórzy dużo bardziej doświadczeni ode mnie growerzy odpowiadali na moje posty...ksywę wolał bym inną ale miło że awansowałem z rodziny Krokieta na kolegę Salama:)

12. Ogólnie to ubliżanie i wymyślanie ksywek jest na poziomi szkoły podstawowej...tak samo niskim jak Twoja kultura wypowiedzi...a jeśli jesteś na forum po to żeby zdobywać szacunek w współczuję:)

13. Venom jest jedynie nieco zmierzły i trochę przewrażliwiony i boli Go to że świeżak udziela się jak by był starym growerem...jestem w stanie to zrozumieć ale żyjemy jednak w kraju wolności słowa i mogę pisać co mi się podoba a każdy może mnie poprawić...fajnie by było gdyby ten ktoś zachował przy tym kulturę osobistą....Ty natomiast jesteś zwykłym hamem:)

14. No dobra no to kupie ten namiot https://maxgrowshop.pl/product-pol-1264-Mammoth-Lite-100-100x100x200cm.html
    Te lampy https://maxgrowshop.pl/product-pol-234-Zestaw-oswietleniowy-HPS-600W.html. na pozniej
    https://maxgrowshop.pl/product-pol-1087-Lampa-HPS-250W-Philips-SonT-PIA-Plus.html i ta na poczatek
    z ta wentylacja https://maxgrowshop.pl/product-pol-247-Zestaw-wentylacyjny-TT100-Prima-Klima-240m3-h.html.
    Do tego 10 doniczek 10L i 10 nasion. odrazu zamowie ziemie jaka polecacie do tego zestawu.
    I czy bedzie mi czegos brakowalo?

15. No dobra no to kupie ten namiot https://maxgrowshop.pl/product-pol-1264-Mammoth-Lite-100-100x100x200cm.html
    Te lampy https://maxgrowshop.pl/product-pol-234-Zestaw-oswietleniowy-HPS-600W.html. na pozniej
    https://maxgrowshop.pl/product-pol-1087-Lampa-HPS-250W-Philips-SonT-PIA-Plus.html i ta na poczatek
    z ta wentylacja https://maxgrowshop.pl/product-pol-247-Zestaw-wentylacyjny-TT100-Prima-Klima-240m3-h.html.
    Do tego 10 doniczek 10L i 10 nasion. odrazu zamowie ziemie jaka polecacie do tego zestawu.
    I czy bedzie mi czegos brakowalo?

16. ta lampa na początek czyli na fazę wegetacji się nie nadaje...zbyt ciepła barwa...dokup żarówkę nie hps tylko mh400w...z barwą 6000k...coś takiego...https://allegro.pl/oferta/lampa-metalohalogenkowa-400w-e40-230v-6000k-przezr-8584428720 możesz poszukać tańszej bo tylko tak na szybko przykładową znalazłem ale żeby miała takie parametry...a jak będziesz już gotowy na przełączenie na fazę kwitnienia to podmień żarówkę na tego hps 600w...ta barwa 3000k tego hps600w niby ok na flo ale mogła by być jeszcze cieplejsza...2200-2700k...ta wentylacja za słaba na taki metraż...Venom pisał że 190m3 jest odpowiedni do boxa 60x60...do tego boxa który kupisz potrzebujesz tego drugiego zestawu do którego linka podesłałeś...tego który miał wydajność 400m3...zamów sobie tak z 3 nasionka więcej bo jak będziesz kiełkował pierwszy raz to nie wszystkie mogą Ci się udać

17. ziemię polecam plagron allmix...brakuje Ci jeszcze miernika ec/ppm i miernika ph oraz termometru i higrometru...brakuje jeszcze nawozów ale jak będziesz miał tą ziemię to przynajmniej przez pierwszy miesiąc a raczej dłużej nie będziesz musiał nawozić

18. możesz dodatkowo wykleić namiot od środka folią diamond lightite 100% bo ten twój box ma małą odbijalność światła

19. oj przepraszam mój błąd...coś mi się ujebało nie wiem skąd że ten hps600w ma barwę 3000 a ma 2100 czyli jest miodzio na fazę kwitnienia:)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...