Pierwsza uprawa - kilka pytań

lass1 12.05.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, w tym sezonie zamierzam zmierzyć się z pierwszą uprawą na out. Do tej pory nie miałem w ogóle do czynienia z hodowlą roślin. W tym celu przygotowałem:
    2x Ak482 Automatic Feminizowane (AKS)
    2x Northern Light Automatic Feminizowane (RQS)
    1x Jack Herer Automatic Feminizowane (GHS)
    2x Easy Sativa XXL Feminizowane (SB)
    Wybrane mam juz dwa spoty, słońca bedzie conajmniej 12h dziennie. W tym tygodniu zamierzam je kiełkować, a potem wsadzic w eazy plug i trzymać jakieś 1.5tygodnia max 2 tygodnie na podwórku w dobrze nasłonecznionym miejscu. Warto inwestować w te eazy plug czy jednak standardowo w kubeczku? Po tych max 2 tygodniach zamierzam wywieźć je już na spoty. Czytałem trochę forum na temat nawozów i potrzebnych preparatów ale ile ludzi tyle opinii dlatego sam postanowiłem zapytać, w co powinienem się najlepiej zaopatrzyć, najlepiej poprosił bym o konkretne sprawdzone już produkty. Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam. Mile widziane rady

2. Dobra, po pierwsze sory za zbyt ogólne pytania, spędziłem kilka chwil więcej na forum i znalazłem co chciałem. Teraz przychodze z bardziej konkretnymi pytaniami. Otóż zdecydowałem się przygotować ziemie na spocie z racji że za 2 tygodnie lecą tam dziewczynki, kupiłem 120l dobrej ziemi, 10l na automat i 30 na sezonówke, zamierzam wymieszać z ziemią spotową w stosunku 2:1(10l kupnej 5l spotowej) i kurzakiem, ziemia spotowa jest wilgotna, mnóstwo w niej dżdżownic i martwej trzciny, 20 cm pod ziemią jest mnóstwo kłączy czy czegoś w rodzaju korzeni tej trzciny, dlatego zastanawiam się czy użyć worków czy jednak kłącza nie będą one w żaden negatywny sposób wpływać na MJ, oczywiście te pod samą rośliną zostaną wycięte. Pytanie kolejne to czy dodawać czegoś jeszcze teraz do gleby czy sam kurzak wystarczy?

3. Kiełki już w ziemi, przygotowałem doniczki z perlitem i mikoryzą, narazie są w ciepłej szafeczce ale jak tylko pokażą się ponad ziemią planowałem wystawić je na podwórko w bardzo dobrze nasłonecznione miejsce. Pytanie brzmi czy jeśli na noc chowałbym je na strychu, temperatura tam panująca to okolo +8 stopni to będą sobie radzić w takim trybie? Mniej więcej od 7 do 18-19 będą na słońcu.

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Spokojnie sobie poradza.Male sadzonki,ktore co pokazaly sie ponad ziemia radze przez 2-3 dni trzymac w polcieniu gdyz ostre sloneczko moze im zaszkodzic.

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...