Pierwsza uprawa indoor

AnonimowyAnonim 12.02.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieje ze w dobrym dziale piszę.
    To moja pierwsza uprawa indoor, Korzystam z gotowego zestawu growbox
    https://www.growbox.pl/product-pol-...0-250W-Najwyzsza-jakosc-na-kazda-kieszen.html
    W środku 4 doniczki 30x30 kwadratowe, ziemia to plagron Light mix, a w nich na tyłach 2x OG kush pelnosezonówka od THC-THC po lewej stronie z przodu Auto Amnesia XXL(miały być dwie ale niestety drugie nasionko nie wykiełkowało) w prawej doniczce będzie Auto Critical Orange Punch(dzisiaj przyjdzie paczka). Wszystkie nasiona są już 11 dni w ziemi pod lampą Hps 250w.
    OG kush rosną chyba ładnie natomiast ta Amnesia od paru dni nie widzę żadnych zmian w jej wzroście, jedynie kolejny poziom listków próbuje wypuścić. Co może być nie tak? Za dużo wody? Podlewam je codziennie, nie cały litr wody na wszystkie 3 rośliny. Temperatura w boxie oscyluje w granicach 24-30C a wilgotność 59% (dzięki nawilżaczowi, wcześniej przez 4 dni było 30%)
    Świecę im 18/6
    W boxie jest dodatkowo wentylator mieszający który razem z wyciągającym pracują non stop.
    Tak jak mówiłem to moja pierwsza uprawa indoor(uprawiałem w wakacje 3 automaty w ogrodzie ale wyszło z tego tylko 25g) teraz chciałbym zrobić to jak najlepiej, żeby zebrać jak najwiecej. Chciałbym zastosować trening na roślinkach, z tego co wyczytałem na automatach tylko lst natomiast na pelnosezonowkach stosować jakiś trening hst? Jeśli tak to jaki będzie najlepszy?

20515884-0C37-46DF-A772-6E66A4AB0CA9.jpeg

BCD46D1C-914E-4D65-BB88-5E7FC8A98877.jpeg

990950BD-E9D4-4F20-A7E0-D1A0E0026342.jpeg

8BC9CACA-D99E-4935-BE8E-1EBAADDECA99.jpeg

47BB9711-9341-4404-A66A-093334316F90.jpeg

2. Bardzo prosiłbym o pomoc kogoś doświadczonego. Co robię źle ze ta Amnesia nie idzie i co mógłby poprawić? Kiedy zacząć nawozić biohumusem te piękne kwiatuszki? Jaki trening wykonywać i kiedy zacząć?

3. Nie idzie bo jest w dużej donicy od początku i najpierw idzie w korzenie. Biehumusa możesz już dać trochę.

• Lubie to x 1
  4. Siema
    wielkość Amnesi jest dobra jak na ten wiek. Niepokojące mogą być jedynie jej liście - jesteś pewien, że nie mają trochę za ciepło...? 29 stopni jest jeszcze ok, ale to już górne zakresy, szczególnie na weg. Termometr masz gdzieś na ścianie, a hps dość nisko... mierzysz temperaturę przy krzakach?
    Generalnie, jeśli jest kilka krzaków i tylko jeden idzie słabo - nie jest to winą ogrodnika.

co do ilości wody - nikt ci dokładnie nie jest w stanie odpowiedzieć czy lejesz dobre ilości. Za dużo zmiennych wchodzi w grę. Najpraktyczniejsza jest metoda ważenia donicy i to można całkiem dobrze wyćwiczyć już przy pierwszej uprawie. Unoś je codziennie (czy tam co ile się widzicie) i szybko załapiesz o co chodzi.

biohumusa możesz delikatnie dawać, ja zazwyczaj czekam jeszcze kilka dni, może tydzień

co do treningu... trudno doradzić... auto faktycznie lepiej odpuścić i skupić się na OG. Jak nie robiłeś wcześniej, to możesz zacząć od toppingu i potem lst. Dużo wyjdzie w trakcie uprawy, rośliny miewają różny wigor i różnie się krzaczą - czasem trzeba je połamać, ścisnąć itd, itp. Donice wyglądają na 18l (?), więc warto zrobić trochę dłuższy weg

• Kocham to ! x 1
  5. Dzięki Panowie za odpowiedz. Co do temperatury, mierze na ścianie boxa a jeśli chodzi o temperaturę nad roślinkami, robiłem test dłoni który gdzieś wyczytałem, tzn trzymałem dłoń na wysokości szczytów pod lampa przez kilka minut i nie było za gorąco wiec uznałem ze jest dobrze, i tak podniosłem wczoraj lampe o 5 cm w górę żeby ta Amnesia może trochę się wydłużyła. Co do wody, dzięki wielkie, od dziś zacznę podnosić doniczki. Dzisiaj zapodałem im delikatna dawkę biohumusa, zobaczymy jak zareagują.
    Co do doniczek, tak są to 18l i z założenia plan był taki żeby automaty zakwitły i dopiero po ścince przełączę te dwa OG kush na Flo myśle ze 2.5 miesiąca weg moze im dobrze zrobić, jak myślisz? Tak jak mówiłem, zależy mi na wyciśnięciu jak najwiecej z tych OG kush.

6. myślę - tak na szybko - że 2,5 miesiąca wega to jest jakaś masakra! :]

teraz sobie przypominam, że mój pierwszy weg indoor też mniej więcej tyle trwał - dobrze, że pytasz, bo przynajmniej tego unikniesz. To zdecydowanie za długo w tych warunkach. W ogóle ludzie dość różnie przełączają, ale przy takich donicach to ja zakładałbym ok 30-40 dni

Last edited: 13.02.2020
  7. Kiedy mogę zacząć z topingiem i lst? Dziś jest 12 dzień roślinek.

1F505633-D555-45C5-9EE1-ADB9104783E8.jpeg

8. lst jak miała będzie 3-4 piętra

• Lubie to x 1
  9. Za długo? Za krótko?

View attachment 299172

10. Myślałem ze im dłużej pociągnę Wega, tym większe urosną a co za tym idzie więcej plonów z nich zbiorę. Czyli źle myślałem? Bez sensu jest tyle je trzymać?

11. z grubsza myślałeś dobrze, ale masz niedostateczne warunki na takiego wega. Twój box nie jest gigantyczny - nie zmieści się w nim po prostu to, co może wyrosnąć z rośliny przez 2,5 mies. A takich roślin masz dwie (auto już nie liczę). Będą też dość szybko ograniczone wielkością doniczki... cała sztuka polega na tym, żeby dobrze zgrać to czym się dysponuje. Dasz radę utrzymać te 2,5 miesiąca wega i możesz zebrać z tego nawet przyzwoity zbiór, ale nie liczyłbym na jakieś cuda z tej powierzchni. Szkoda na to czasu, energi, itp... no ale nie będę się upierał - bo ludzie uprawiaja na różne sposoby i nie ma jedynie słusznego.

Powiem inaczej - jeśli chciałbym przeprowadzić możliwie długi weg mając do dyspozycji hps250 na 0,64m to trwałby on ok 2 miesiący, w max 50 litrach i oczywiście byłby to jeden krzak. Zebrałbym z tego powiedzmy tyle samo co z 4 krzaków prowadzonych na wegu przez ok miesiąc w donicach 18l. Drugi sposób jest praktyczniejszy - uprawa trwa krócej i jest mniej upierdliwa w obsłudze.

• Kocham to ! x 1
  12. Mierzenie ręką temperatury to trochę słabo ciało ma 36 stopni żeby zaczelo być gorąco to tak 40 stopni a przy roślince jak już było wspomniane wyżej 30 stopni to Górna granica, kup na targu za 5zl termometr i połóż przy krzakach :)

13. Masz racje, odpuszczę sobie tak długiego Wega, bo tak jak mówisz jest jeszcze auto i zaraz dojdzie drugi auto bo już kiełkuje wiec nie będzie tyle miejsca. Poprowadzę Wega 4 tygodnie albo dłużej zależy jak to wszystko będzie rosło. Dzięki wielkie

14. Spytam tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Jak myślicie, zaczynać już z lst? I jeszcze jedno pytania, o co może chodzić ze temperatura w boxie wzrosła mi do poziomu 32C/33C a wilgotność zmalała do 42% przy roślinach ? Wcześniej utrzymywał się to na poziomie max 30C i wilgotność 52% czasem nawet 56%. Lampe już podniosłem kolejny raz do góry.

BF7F8A67-8C39-41CD-B669-13B3C6888F00.jpeg

621E5E49-3A52-46CB-A004-B238AF5AE47A.jpeg

EF670BAF-0480-45E6-AFAE-1A0C4AA79878.jpeg

15. Na tym etapie trzymaj lampę conajmniej 60 cm od najbliższego szczytu i będziesz miał z głowy rozterki, że za blisko. Jeśli lampa jest nowa to na pewno nie powyciągają się

Po roślinkach widać, że mają jednak za gorąco - nastroszone i poodwijane do góry brzegi liści. Nie ufałbym zanadto jednemu termometrowi, bo może być wadliwy. Na ściance namiotu, gdzie wisi, też zapewne jest chłodniej niż na wysokości szczytów.

16. Lampe właśnie podniosłem, mam nadzieje ze temperatura przy szczytach zmaleje, w drugi termometr zaopatrze się jutro. Mógłbyś zerknąć czy dobrze wykonałem trening lst?

804B1927-9091-4FA0-A32B-FEFE06638D9D.jpeg

627C107D-D952-4785-BB48-77BB87AA61AE.jpeg

3E4415C2-5C41-44DF-8488-340FD84D5130.jpeg

17. I jeszcze jedno pytanie, czy powinienem je teraz podlać po treningu? Przedwczoraj je podlewałem

18. Co zrobić z liśćmi? Tez je ściągnąć do ziemi? Bo wcześniej łodyga była odsłonięta a teraz wszystkie liście wstały i ją zasłoniły

9E39CCBA-F764-4620-8F04-02E4CCD971CF.jpeg

7968F401-911C-4793-A893-574787B8FA1A.jpeg

19. Delikatnie możesz nagiąć do ziemi tak żeby było jak najwięcej światła

20. A lst jest zrobione dobrze czy coś muszę poprawić?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...