Pierwsza uprawa, ile nawozu na x roślin

qweasdzxc 23.02.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć.
    W tym roku ruszam z moją pierwszą uprawą, dlatego zwracam się do Was z kilkoma pytankami.:odlot:
    Tegoroczną uprawę planuję zlokalizować na dwóch spotach:

10 panienek na jednym i 10 na drugim.
    Oba spoty mają dostęp do wody.

1 SPOT
    Bagna, teren podmokły, rosną na nim wysokie chyba "trawy" - są raczej charakterystyczne dla takich miejscówek.
    Na tym spocie chciałbym wysadzić 5 sezonów i 5 auto. Gleby nie sprawdzałem (w sensie ph).
    Odwiedzałem ten spot w listopadzie i styczniu gleba była dosyć podmokła, nie wiem jak będzie w lato, ale myślę że bez worków/wiaderek się nie obejdzie. (miejscówka jest w takiej małej dolince, w pobiżu pól uprawnych).
    Ogólnie ciężko do się niej dostać.:repa:

2 SPOT
    Mała polanka, trochę łatwiej się do niej dostać (względem poprzaedniej miejscówki) ale jest spoko.
    Na niej również planuje wysadzić 5 auto i 5 sezonów. Myślę że gleba będzie w porządku, ale też nic nie sprawdzałem.

Teraz kilka pytań:

1.Ile litrów powinny mieć worki na te 5 auto i 5 sezonów.
    2.Ile powinienem kupić nawozów na te wszystkie 20 roślin (10 auto i 10 sezonów), chodzi mi o opakowanie np. Azofoska - na te 20 krzaków ile kilogramów nawozu powinno mi wystarczyć? Analogicznie pytanie dotyczy także NPK ,preparatu na pleśń dolomitu
    3.Które nawozy powinnienem dostarczać razem z wodą, a które mieszać z glebą?
    4.Gdzie kupywać te nawozy i jakiej firmy?
    5.Po jakim czasie wysadzać wykiełkowane rośliny?

87316650_147426166377395_3910177482279485440_n.jpg

87500250_549516992327637_3226902989268582400_n.jpg

2. Zakebisty spot ten pierwszy a co do sadzenia to możesz odrazu z kielkiem nasiono posadzić :p w końcu to roślina .

• Lubie to x 1
  3. 1. Na auto to tak z 10 minimum a na sezony tak z 60 minimum.
    2. Po 1 butelce ci starczy .
    3. Zależy jakie kupisz czy do gleby czy do podlewania.
    4. Azofaske kupisz w każdym ogrodniczym lub markecie budowlanym.
    5. Ja wysadzam roślinki już podrośnięte, 2 tygodniowe około.

• Lubie to x 1
  4. W sensie butelki litrowe czy 500ml?

5. Każda ci starczy przecież do podlania bierzesz kilka ml więc taka np butla 500ml to na kilka sezonów starczy.

• Lubie to x 1
  6. Na pierwszym spocie wystarczy wyrównać ph gleby i sadzić sezonyy w niej i paczeć jak sobie same rosną, tylko na flo psikać co tydzień preparatem na pleśń. A jeśli chcesz towar sztos to nawet bez nawozu się obędzie.

• Lubie to x 1
  7. Orientujecie się może jak w lecie mogą wyglądać te "trawy" na pierwszym spocie. W sensie czy będzie ładnie i zielono czy racej takie badyle bez zieleni. A i czy w lato zmniejszy się troche wilgotnosc gleby, bo w niektorych miejscach chodzac w kaloszach noga wpadała mi do kolana w ziemię, ale to było tylko miejscami. Chodząc po tych trawach ziemia nie była tak wilgotna. Są jakieś szanse na kopce? Dodam że w pobliżu jest strumyk i pola z których może spływać ta woda.:speed:

8. To jest trzcina, więc będzie mieć tak nawet do 2 metrów. Z wilgotnością będzie różnie zależy od opadów deszczu. Rób kopce i będzie dobrze.

• Lubie to x 1
  9. Zobaczę co się da zrobić, a w maju ruszam z fotorelką :* Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...